IIS nedir?

Kodla Büyü

ttalan46

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar, internette gezinirken IIS kavramı ile karşılaştım. Bunun ne olduğunu internetten araştırdım ama tam oalrak anlamını çıkaramadım. Tanımı ve ne işe yaradığı hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirse sevinirim.şimdiden tşk

Re: ISS nedir?

başlıkta ISS yazmışsın konuda IIS sormuşsun.
IIS (Internet Information Services): web sayfalarının yayınlandığı server sistemidir. örneğin bizde asp ile çalışabilmek için kendi bilgisayarımızda asp yi çalıştıracak bir IIS kurarız. aksi takdirde asp kodlarını makinemizde işletemeyiz.
ISS: internet servis sağlayacılarıdır. ttnet, biri adsl, smile, superonline, turksat, turknet vs.

Re: ISS nedir?

Ek bilgi olarak : IIS Windows'un pro sürümlerinin bazılarında varsayılan olarak yüklenirler. Eğer web programlama ve test işleri ile ilginiz yoksa, denetim masası > program ekle/kaldır > Windows Bileşenleri Ekle/Kaldır > IIS diyerek, bu kardeşimizi bilgisayarınızdan temizleyin.
Eğer yüklü ise, ama neye benzediğini merak ediyorsanız, Masaüstü > Bilgisayarım simgesi sağ tıklayın, YÖNET seçeneğine tıklayın, devamında IIS'yi görecek ve programın konsoluna (yönetim penceresi) ulaşacaksınız.
IIS okullarda aktif olarak kullanılabilecek bir sunucudur. Merak edenlere OKULLARA IIS KULLANIMI ve OLASI YARARLARI'nı yazabilirim... şimdi maç zamanı:) TRT1'de maç başlayacak az sonra...

Geri