iki a4 sayfayı a3 kağıda basmak

Kodla Büyü

piyade

Aktif Üye
arkadaşlar iki tane A4 sayfayı tasarladıktan sonra bunu yan yana getirip bir A3 üzerine basabiliyor muyuz. okul gazetesine a3 kağıda önlü arkalı basıp daha sonra kağıdı ikiye katlayıp 4 sayfalık bi gazete oluşturacağız. internette şablonlar var istediğim gibi bulamadım. a3 kağıda yatay çevirip 2 a4 sayfa tasarlayabilir miyim. denedim Word de ama olmadı baskı önizleme yapınca garip bi görüntü oluştu

A3 kağıda yazdırabileceğiniz bir yazıcınız var mı? Eğer varsa yazdır dedikten sonra iki sayfayı tek sayfaya yazdır olarak ayarladıktan sonra 2. ve 3. sayfaları aynı yüze bastırın. 4. sayfa ile 1. sayfayı yer değiştirin, kağıdın arkasını çevirip, 1. ve 4. sayfaları aynı yüze bastırın.
Eğer fotokopi ile çoğaltabilecekseniz, normal şekilde çıktı alıp, a3 kağıda yapıştırıp, fotokopi ile çoğaltabilirsiniz.

a3 kağıda 2 sayfa tasarlamayı beceremeyeğim gibi görünüyor. dediğiniz gibi yapacağız galiba hocam teşekkürler

publisher da çoklu sayfalı tasarımlar yapabiliyorsunuz. baskı esnasında 1-4 , 2-3 gibi eşleşmeleri otomatik yapıyor.

uysal_rockci' Alıntı:
publisher da çoklu sayfalı tasarımlar yapabiliyorsunuz. baskı esnasında 1-4 , 2-3 gibi eşleşmeleri otomatik yapıyor.
eşleştirmeleri çıktı alırkenmi yapıyoruz yoksa publishera ait bir özellikmi hocam

Hocam yazdır dediğinizde yazıcı özellikleri/ayarlarından yapacaksınız... kitapçık bastırma diye geçer... booklet.... eğer bu şekildebir ayar yoksa bir sayfaya iki sayfa diye ayar var, uysal_rockci dediği gibi önce 2-3 sonra kağıdı ters çevirip 4-1. sayfaları yazdıracakınız..
Bazı programlarda, word puplisher vs hatta bazı adobe reader sürümlerinde kendi içinde bile bu ayar var...

bir iki deneme yapın... %99 halledersiniz...
hiç olmassa, bu yazıcının büyük bir ihtimalle fotokopisi vardır... 2-3 yanyana 4-1 i de yanyana koyup fotokopi çekin...

yazıcının marka-modelini yazarsanız.. belki benzer yazıcıları olanlar adım adım anlatırlar..

Geri