İki Okulda da BTR Görevi Verilebilir mi?

Kodla Büyü

esinay

Site Gezgini
Arkadaşlar kendi okulumda 6 saat bilişim 6 saat zeka oyunları olmak üzere 12 saat dersim var. BTR basvurusu yaptım kendi okulum için. BTR görevlendirmelerinde beni kendi okulumla birlikte başka bir okula daha vermişler. bir öğretmen ıkı okulda birden btr olabilir mi? yönetmelik çok açık ama insanlara bunu anlatamıyorum. ne söylememi önerirsiniz

iki görevlendirme olmaz, fakat başka okulda bilişim dersi var ve bölgede tek siz varsanız ders yazabilirler. onun haricinde BTR görevlendirmeniz kendi okulunuz haricinde olmaz. Uygun bi dil ile anlatıp sorunu çözünüz hocam

görevlendirme üzerine görevlendirme olmaz hocam. BTR olduktan sonra da max 15 saat derse girersiniz dersiniz varsa o da

Btr Görevlendirme listesinde direkt iki okul adı yazmışlar hocam. Böyle sacmalik hiç bir yerde görmedim

Tercih ettiğim okulllar dışında görevlendirilmek istiyorum kutucuğunu işaretlemişseniz veya belirttiğiniz okullardan ikisine görevlendirilmişseniz bu şekilde görevlendirilmenizde bir mahsur yok bildiğim kadarıyla.
Mevcut şartlarda mevcut talebi karşılamadığı için birçok ilde birden fazla okula FBTR görevlendirilmesi yapılmakta. Hatta üç okul için görevlendirilen hocalarımız dahi mevcut.

Tek tercih yaptım o da kendi okulum. Tercih ettiğim okullar dışında görevlendirilmek istiyorum kutucugunu da isaretlemedim. Buna rağmen kafalarına göre vermişler

iki okula görevlendiremezler hemen sendikanızla durumu görüşün.Yandaş-bir sendikasındaysanız istifa edin türk eğitimsen veya eğitimsene geçin.

BTR görevlendirme esaslarına göre 8 derslikten daha az dersliği olan okullara BTR görevi verilmediği için sadece o okullara 2. görevlendirme yapılabilir, oda ilçe içersisinde herkese eşit dağıtmak koşulu ile. Onun dışında ben seni 2 okula görevlendirdim genelgeye aykırıdır ama burası Türkiye...

Hocam Edirne/Enez'deyim ve gördüğüm kadarıyla il genelinde nu uygulamayı yapıyorlar. Yarın ilce milli eğitim müdürü ile görüşeçeğim. Muhtemelen o da anlamayacak.

Hocam iki sene önce Burdur Merkez'de üç okul BTR görevi vermişlerdi. Veren arkadaşları alkışlıyorum.

İkinci okula git ve hiç bir iş yapma . Yapıyorum olmuyor de.... ne halleri varsa görsünler de içinden ..... okuduğunu anlamayan yöneticiye bunu yapıcan ....

Hocam işin daha da kötü yani 2. Okula btr adı altında bizi ilçe meme alıyorlarmis yani okulda da değiliz

Milli eğitim müdürü beni konuşmak için cagirdi yarın gideceğim. Neler söylememi önerirsiniz. Direkt yönetmelikten mi başlayayim yoksa yaşayacağım magduriyetlerden mi?

Hocam;
Sayı : 30706984-903.99-E.13507730 sayılı 30.12.2015tarihli
Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi konulu yazının 3. maddesinde

3. Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini
yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Görevlendirilen öğretmenin
yerine ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir. 21 saatten fazla

ders görevi dolduran öğretmenlere okulu dışında Fatih Projesi BT rehberlik görevi verilmeyecektir.

diyor. Siz 21 saati dolduramadığınız için başka okulda görev vermelerine aykırı bir durum yok.

Ayrıca aynı yazının 1. maddesinde

Şube sayısı 8’den az olan okullar öncelikli olarak değerlendirilmeyecek bu okulların
sorumluluğu aynı ilçe içerisinde görevlendirilen öğretmenlere eşit şekilde dağıtılacaktır.

Yani il koordinatörleri ilçelerdeki okulları ve başvuruları dikkate alarak doğru dağılım yapmışlardır.

Hocam ilçede bt işleri ile alakalı adama ihtiyaç var sizi çağırmışlar olay bu. Bu işten nasıl yırtarım derseniz ; anlamaz gibi yapın, üstünde durmayın, geçiştirin, atlatın ne bileyim ben. Başka türlüsü sizin aleyhinize. Genelge ve yönetmelik demişler bizde hali hazırda genelge ve yönetmelik yok. Metodi hocamızında yazdığı gibi 30.12.2015 tarihli yazı var ve yazıda da görevlendirilebilir diyor.

Evet malesef bir düzen kurmuşlar ve bu böyle gidiyor. Okula görevlendirme adı altında okulda falan olmayacağım. İlçede ne kadar gereksiz is varssa onu yaptıracaklar. Ve ben ilçede de oturmuyorum. Gidiş gelis yapacağım iki gün. Yönetmelikten bahsettiğimde de mudur bey siz bilirsiniz hocam isterseniz arayip iptal edelim ama ben tek okulda btr olayına onay vermiyorum diyor. Elinin altında her zaman Bilişimci olmasi gerekiyormus. Öğretmenmiyiz memurmuyuz bilmiyorum

Hocam her ne kadar görevlendirilen okul sayısında problem olmasada başka okula görevlendirilip ilçe memde görev yapmanız kesinlikle mevzuata aykırıdır.
Sayı : 30706984-903.99-E.13507730 sayılı 30.12.2015tarihli
Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi konulu yazının 2 maddesi bile bu tip görevlere engel olmak için yazılmıştır.
2. Fatih Projesi kapsamı dışında bulunan okullara, yaygın eğitim kurumlarına, bilim sanat
merkezlerine ve il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine “Fatih Projesi BT Rehberliği” adı altında
görevlendirme yapılmayacaktır.

Onay verip vermemesi ilçe milli eğitim müdürünün yetkisinde değildir. Zaten görevlendirmeler bildiğiniz üzere valilik onayı ile geliyor. İl koordinatörüne durumu bildirip ilçe mem bilgi verilmesini sağlayabilir ya da bir dilekçe ile ilgi yazının maddelerini gerekçe göstererek itirazda bulunabilirsiniz.

Sonuçta görevli olduğumuz diğer okul içinde dönemlik çalışma planı hazırlıyor ve orda da çalışmalarınızı yürütüyorsunuz.

Eylül görevlendirmelerinde tercihime sadece kendi okulumu yazıp tercih ettiğim okullar dışında görevlendirilmek istiyorum kutucuğunu da işaretlemediğim halde 3 kuruma görevlendirme yapıldı. Bu dönem de böyle olacakmış. Önceki dönemlerde tercihimiz olan, kendi okulumuzda BTR olabilirken şimdi ne değişti anlamıyorum. 21 saat dersi olanlar sadece kendi okulunda görevlendirilebilirmiş ders sayımız az ise en az 2 ya da 3 kuruma. Okuldaki akıllı tahta sayısının yerini ders saati mi aldı şimdi? Nasıl olsa ek ders veriyoruz 30 saat ders tamamlama gibi yapalım demişler herhalde. Böyle saçmalık olabilir mi ya?

Eylül görevlendirmelerinde tercihime sadece kendi okulumu yazıp tercih ettiğim okullar dışında görevlendirilmek istiyorum kutucuğunu da işaretlemediğim halde 3 kuruma görevlendirme yapıldı. Bu dönem de böyle olacakmış. Önceki dönemlerde tercihimiz olan, kendi okulumuzda BTR olabilirken şimdi ne değişti anlamıyorum. 21 saat dersi olanlar sadece kendi okulunda görevlendirilebilirmiş ders sayımız az ise en az 2 ya da 3 kuruma. Okuldaki akıllı tahta sayısının yerini ders saati mi aldı şimdi? Nasıl olsa ek ders veriyoruz 30 saat ders tamamlama gibi yapalım demişler herhalde. Böyle saçmalık olabilir mi ya?
net bir yazı olmayınca kafasına göre takılıyorlar işte bazı illerde kendi okulunda ders BTR veriyorlar bu zaten olması gereken artık başka okulda ders + BTR daha veriyorlar ya da 3 okulda BTR veriyorlar kafasına göre takılıyorlar işte

Ne demek 3 okula görevlendirmek?!!! Daha ne saçmalıklar duyacağız biz böyle.

Ne demek 3 okula görevlendirmek?!!! Daha ne saçmalıklar duyacağız biz böyle.
Hele pandemi döneminde böyle bir şey trajikomik gerçekten. Önceden kendi okulumuzda olabiliyorduk, ders sayısı az muhabbeti de geçmiyordu. Şimdi Serkan42 hocamın da dediği gibi kafalarına göre veriyorlar. Daha doğrusu komisyon karar veriyormuş. Form doldurtmak falan formalite. Önceden okuldaki akıllı tahta sayısını soruyorlardı formda, şimdi ders sayısını. Sanki BTR'ci değiliz de ders tamamlama yapıyoruz. 3 ayrı okul, 3 ayrı idare ile muhatap olmak ve sayısız sorunlar... Başka hangi branşta var böyle bir şey sorarım. Bu dönem de kafalarına göre vereceklerse BTR görevi istemeyeceğim. Maaş karşılığını tamamlarım olur biter.

Son düzenleme:
Bizde bu dönem 3 okulda çalıştık bazılarına 2 bazılarına 3 okul verdiler. Full ekders veriyoz diye ders tamamlama gibi yapmaya çalışıyorlar. 3 okulda görev yaparken aslında hiç birine faydalı olamıyorsun. 2 okula Haftada 1 gün uğruyorum 1 günde ne yapılabiliyorsa zaman yettiği sürece yapmaya çalışıyorum. Bu düzen bundan sonra böyle gider. Yoruma açık olmayan net bir yönerge olmadığı sürece her il kendi anladığı şekilde görevlendirme yapacaktır. Formatörlük zorunlu değil isteğe bağlıdır. Eğer maddi olarak sıkıntılı değilseniz görev talep etmeyin. Bazı sorunların anlaşılması için sanırım büyük çoğunluğun bunu yapması gerekecek. Yada bir sendika bir dernek temsilcisinin direk olarak sorunları uygun bir dille üst makamlara iletmesi gerek.

Bu kabul edilebilecek bir durum değil arkadaşlar. Kafalarına göre görev veriyorlar deyip normalleştirmemiz gerek. İl- ilçe koordinatörlerinin BT öğretmenlerinin yanında olması gerekirken böyle bir uygulamaya girişmeleri tamamen aykırı yazıya. Çok zor durumda değilseniz görevlendirmeyi kabul etmemelisiniz bence.

Bizde bu dönem 3 okulda çalıştık bazılarına 2 bazılarına 3 okul verdiler. Full ekders veriyoz diye ders tamamlama gibi yapmaya çalışıyorlar. 3 okulda görev yaparken aslında hiç birine faydalı olamıyorsun. 2 okula Haftada 1 gün uğruyorum 1 günde ne yapılabiliyorsa zaman yettiği sürece yapmaya çalışıyorum. Bu düzen bundan sonra böyle gider. Yoruma açık olmayan net bir yönerge olmadığı sürece her il kendi anladığı şekilde görevlendirme yapacaktır. Formatörlük zorunlu değil isteğe bağlıdır. Eğer maddi olarak sıkıntılı değilseniz görev talep etmeyin. Bazı sorunların anlaşılması için sanırım büyük çoğunluğun bunu yapması gerekecek. Yada bir sendika bir dernek temsilcisinin direk olarak sorunları uygun bir dille üst makamlara iletmesi gerek.
Geçen dönem neredeyse kimse bu duruma tepki göstermedi hocam. Ben bu görevlendirmeyi kabul etmiyorum diye aradığım zaman da koordinatör bana ukalalık yapmıştı. Ben de Cimer'e durumu yazmıştım ancak bana EBA Akademik ile ilgili bir üst yazı yollamışlardı cevaben. İsteğe bağlı ayrıca tercihlerimiz gözetilerek yapılması gereken bir görevlendirme iken insanları kendi belirledikleri 3 okula görevlendirerek zor durumda bırakmak hiç hoş değil. Keşke ders sayımız artırılsa da bu saçmalıklarla hiç uğraşmasak. Keşke hepimiz hakkımızı arayabilsek de bu durumlara mahal vermesek...

Benim ilçede btr olarak görevlendirilen öğretmenlerle zoom üzerinden toplantı düzenlendi. İhtiyaç duyulan (talepte bulunulmayan) okullara herkes kendi durumuna göre istekte bulundu yada kura ile belirlendi. Bana da bir köy bir de ilçe merkez okulu verildi ve toplamda benimde 3 okula btr görevim oldu. Haftasına da tüm okullara resmi yazıyla tüm btr lerin görev dağılımı gönderildi. kendi okulumda resmiyette 10 sınıfa (20 saat) dersim var ayrıca

Geri