İkinci El Oto Fiyatları (Anket)

Kodla Büyü

Bayramdan sonra 2. el oto fiatları nasıl olur?

• Kullanılan toplam oy
    78
Yönetim Önlem almadığı (ki benim önerim kasko bedelinin max%10'u olacak şekilde bir düzenleme) ve sıfır araçlar piyasayı doyuracak sayıda olmadığı müddet herkes istediği gibi at koşturacak.

pandemiden dolayı sıfır araç üretimi azaldı, eylüle doğru bayilere sıfır araç geldikçe 2. el düşer, düşmese bile anormal artışlar durur.

Hocam yeni gelen araçları galeriler anında kapıp sarı sitede 20-30 yukarısına koyuyor. Misal Skoda Kamiq. Daha geçen hafta geldi, şu anda araç kalmamış bayilerde. Açın bakın Skoda sitesindeki fiyatına, birde girip sarı siteye bakın. Hükümet buna göz yumduğu sürece düşmesi imkansız.

Hocam yeni gelen araçları galeriler anında kapıp sarı sitede 20-30 yukarısına koyuyor. Misal Skoda Kamiq. Daha geçen hafta geldi, şu anda araç kalmamış bayilerde. Açın bakın Skoda sitesindeki fiyatına, birde girip sarı siteye bakın. Hükümet buna göz yumduğu sürece düşmesi imkansız.
Hocamın dediğini görmek için baktım gerçekten liste fiyatının enaz 25 Bin üzerinde satıyorlar. Yanlış bilmiyorsam eylülde bu alım satım işini sadece galericiler yapacak hikmeti ne olaki acaba?

Millet tatil planlamasını hep bayrama ya da bayram arkasına bıraktı. Bu anlamda artar diye düşünüyorum ama tatil sonrasında ise okullar da açılırsa eğer araç ihtiyacı azalabileceğinden dolayı çok olmasa da biraz azalma olur kanaatindeyim. Acizane görüşüm bu. Ama açıkçası çok da bir düşüş olacağını sanmıyorum. Sıfır araç fiyatları aldı başını gidiyor.

Anket güncel kalınca, konu başlığını açan üyeye ek bir fayda mı sağlanıyor bu forumda acaba?
Açılan anket sayısına göre EBA dönem puanında olduğu gibi ek puanlar mı ekleniyor ...
Son yıllarda bu forumu pek sık ziyaret etmediğimdem dolayı, merak ettiğim için soruyorum.

@bote67 Dediklerinizin hiçbiri yok hocam. En güzeli de bu şekilde olmasi. Bu konuda konuşmak dertleşmek için konu açıyor. Konuyu açmak istediği için konu açıyor.

Evet, ek puan benzeri bir katkının olmaması en iyisi :)
Altın fiyatları artar mı? BTY dersi ortaokul ve lisede her şubede 2 saat zorunlu olmalı mı? gibi anketler açıp en az 100 oy kullanılanana kadar anketi güncel tutmanın bir katkısı olmayacak o zaman
Teşekkürler...

Sayın hocalarım, bugün Peugeot bayisine gittim 3008 incelemek için, satış temsilcisi ile baya konuştuk malûm durumlar hakkında. Active Prime paket dizel otomatik "0" araç bayide 300bin civarı, ekstralar veya indirimler ile 3 aşağı 5 yukarı değişiyor. Ve malûm sarı siteyi açtık, aynı paket , aynı model araçları inceledik, en uygunu bayiden 12bin TL daha yüksek. Yetkilinin dediği şu şekilde "Galericinin 3 5 tanıdığı geliyor, bayideki araçları topluyor, sonra piyasayı yükseltip kendi fiyatlarına satıyor. Şu anda 2008 için benzer bir durum yaşıyoruz" dediler

Şu anda araç almak için gitseniz, tiko para peşin ödeseniz, Covid nedeniyle en iyi ihtimal 1 ay, ortalama 2 ay bekleme durumu var. Galericiler de bu durumu kendi avantajlarına "haksız" şekilde kullanıyorlar. Bu yüzden ben fiyatların pek azalacağını düşünmüyorum, artmazsa iyi...

Sayın hocalarım, bugün Peugeot bayisine gittim 3008 incelemek için, satış temsilcisi ile baya konuştuk malûm durumlar hakkında. Active Prime paket dizel otomatik "0" araç bayide 300bin civarı, ekstralar veya indirimler ile 3 aşağı 5 yukarı değişiyor. Ve malûm sarı siteyi açtık, aynı paket , aynı model araçları inceledik, en uygunu bayiden 12bin TL daha yüksek. Yetkilinin dediği şu şekilde "Galericinin 3 5 tanıdığı geliyor, bayideki araçları topluyor, sonra piyasayı yükseltip kendi fiyatlarına satıyor. Şu anda 2008 için benzer bir durum yaşıyoruz" dediler
Çok doğru demiş ancak bunu sadece galerici yapmıyor. Martta okulun kapandığı hafta Aksaray'da hyundai plaza 2019 model i20 otomatik elit paket 23.000 km de 127.000tl olarak sarı sitede ilan vermişti. Aynı aracın sıfır fiyatı 124.000 tl görünüyordu ama sorsan bayiye galericiler yapıyor oluyor. Fırsatını bulunca bayi de yapıyor. 2 Temmuzda araç almaya ankaraya gittik araca giderken lüks araç satan galeride durdu beraber gittiğimiz galerici konuştular esnaf olarak, bayiden araç istiyorum vermiyor dedi. Trabzondn bulduk arkadaşlar gitti almaya geliyorlar kaç tane telefon geldi araç çıkmasın kaça veriyorsan alalım hemen uğraştırma Ankara'ya kadar diye dedi adam.

Geri