Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

İkinci Üniversite Okumak İsteyenler

Konu, 'Okullar, Üniversiteler | Web Siteleri, Tanıtımları' kısmında compteach06 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. vgmrym

vgmrym Site Gezgini

Bir ara ben de düşündüm aslında ama kendi bölümümü daha çok seviyorum gibi

2. promethus

promethus Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar örgün eğitimde ikinci üniversite okuyunlar tecrübelerini paylaşabilir mi? Sınavdan sınava mı gidiyorsunuz? Hocalar idare ediyor mu? Tek tek hocaların odasına gidip derdinizi mi anlatıyorsunuz? Hocaların yaklaşımı nasıl oluyor? Hayırlısıyla örgün eğitime başlıyorum, tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

3. buyey

buyey Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ben okumadım ama arkadaşlarımdan dolayı bildiğim kadarıyla belirli bir devam yüzdesi var. arkadaşımın ciddi mazereti olmasına rağmen bazı hocalar dersten bıraktı

4. destinaa88

destinaa88 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam çocuk gelişimi bitirince anasınıfı öğretmenliğine mi geçiş yapabiliyoruz yoksa meslek öğretmeni mi oluyoruz? Formasyonumuz hali hazırda var zaten, olur gibi geliyor ama araştırmadım henüz. Sizin bilginiz var mıdır?

5. yetsin

yetsin Aktif Üye

Ben anadolu üni. ilahiyat önlisansı, mühendislik tamamlamayı ve bilişim tekn. mühendisliği yüksek lisansımı aynı anda 2 yılda bitirdim (2014 - 2016 yılları arası). Hem iş hayatı, hem evde bir bebek, hemde 3 bölümde öğrencilik yordu elbet lakin sevdiğim için zorlanmadım. Ancak 3'e bölününce haliyle diploma notları düşüyor. 3yıl İmam hatipte okuyup, puan kırılıyor nedeniyle bitiremeyip ayrılanlardan olduğumdan, içimde ukte kalmıştı. Bu yüzden ilahiyat okumuştum. Arapçada o yüzden zorlanmamıştım, o yıllarda biraz daha kolaydı, şuan zorlanmış diye duydum. DGS ile tamamlamayı hiç istemedim. Siz şuan din kültürü öğretmeni atamaları fazla diye düşünüyorsunuz sanırsam, istekli iseniz okuyun tabi ama siz okuyup bitirene kadar o branşta alım aynı devam etmez muhtemelen. mühendislik tamamlamayı niçin yaptım? mühendisliğe geçmek veya MEB de ünvan değişikliği gibi bir niyetim olmadı, akademik kadrolara başvurmayı düşündüğümden, alım ilanlarında artık TEF mezunu gibi bir şey olmayıp illa mühendislik mezunu istediklerinden okudum. Şuan doktora yapıyorum, tez dönemindeyim. İnşaallah 2 yıla bitecek, Hedef 2023 !

İlerleyen yaşlarda okumak biraz daha farklı olabiliyor, amacınızı belirleyip ona göre adım atmanızı tavsiye ederim: okumayı sevmek, alan değiştirmek vb...

Sorularınıza Cevaben: Açıköğretim de her dersin kitabı akademisyenlerce yazılmış ve size dönem kaydı yaptığınızda basılı olarak teslim ediliyor. sorular bu kitaptaki konulardan çıkıyor, okuyup çalışmak lazım. içinde örnek sorular da oluyor. açık öğretim sınavları, ÖSYM sınavı gibi okullarda oluyor ve hepsi test oluyor (Pandemi döneminde herkes bolca bölüm okudu, o ara işlemler nasıl oldu bilmiyorum, 7 yıl öncesi için yazıyorum.)

Son düzenleme: 8 Eylül 2021
  6. katafalk

katafalk Seçkin Üye Seçkin Üye

İkisi de oluyor hocam.

destinaa88 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal