İl dışı hakkı saklımıdır?

Kodla Büyü

mayhem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar iyi günler
öncelikle şunu belirteyim benbu sene 2. yılımdayım eşim 3. yılında
Eşimin 2 yıl cizrede görev yaptı bu yazın eş durumundan benim yanıma (VAN) tayin istedi ve geldi
3 yıl doldurulduğunda gene doğu görevi olan bir yere tayin istendiğini biliyoruz
sorum ise şu eşim bu sene sonunda 3. yılını doldurduğu için gene doğu görevine tayin isteyebiliyormu İL DIŞINA ?
kime sorsak farklı birşey söyleniyor kimse net bilmiyor
gittiğin yerde 3 yıl kalırsın deniyor eş durumuda olsa
kimisi eş durumu olduğu için o tayin sayılmaz il dışı hakkı saklı kalır deniyor
birde sizlere sorayım dedim
teşekkürler

il içinde mi eş durumu yaptı? mebbis'te baktığınızda eşinizin sayfasında ilde geçirilen süre kısmı önemli.

Hocam il dışı klavuzu açıklanıncaya kadar kimsenin söylediğine inanmayın. MEB maalesef bu konuda son dakikada sürprizler yapmayı çok seviyor. Yıllardır net olan il dışı tayin sürecini görmedim. İllaki bir değişiklik olur.

erdcannet' Alıntı:
Hocam il dışı klavuzu açıklanıncaya kadar kimsenin söylediğine inanmayın. MEB maalesef bu konuda son dakikada sürprizler yapmayı çok seviyor. Yıllardır net olan il dışı tayin sürecini görmedim. İllaki bir değişiklik olur.
haklısınız hocam ama önceden nasıl oluyodu en azından

Kanun da açık bir şekilde söylüyır hocam. İl dışı tayin yapabilmek için bulundugunuz şehirde 3 yıl görev alınması gerekiyor diye. 3 sene dolmadan eger bulundugunuz okul zorunlu hizmet kapsamında ise özür grubu haricinde tayin isteyemez

bilişim21' Alıntı:
Kanun da açık bir şekilde söylüyır hocam. İl dışı tayin yapabilmek için bulundugunuz şehirde 3 yıl görev alınması gerekiyor diye. 3 sene dolmadan eger bulundugunuz okul zorunlu hizmet kapsamında ise özür grubu haricinde tayin isteyemez
anladım hocam ozaman en erken benim 3. yılım dolduğunda gidebiliriz bu durumda

Bir ara kılavuz ile zorunlu hizmet bölgeleri arasında geçişe de izin vermişlerdi. Kılavuzu bekleyin yine de az bir ihtimal.

Bulunan ilde 3 yıl geçirmeden il dışı isteme mümkün değil, eşlerden biri o ilde 3 yıl geçirmiş ise o il dışı ister diğeri eş durumundan gider ancak.

Geri