İl dışı tayini artık hayal olmuş..

Kodla Büyü

ÇetinÖğretmen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
İl içi kontenjanlarından takip ettiğim bir kaç il vardı. Bugün il dışı kontenjanlarına bakayım dedim. İl içinden atama yapılmayan takip ettiğim bir okul vardı. Onun adı bugün açıklanan listede yok. Hatta bazı illerde (ör. Muğla, Eskişehir) hiç kontenjan verilmemiş. Nasıl yer değiştireceğiz ki?

İl içi kontenjanlarından takip ettiğim bir kaç il vardı. Bugün il dışı kontenjanlarına bakayım dedim. İl içinden atama yapılmayan takip ettiğim bir okul vardı. Onun adı bugün açıklanan listede yok. Hatta bazı illerde (ör. Muğla, Eskişehir) hiç kontenjan verilmemiş. Nasıl yer değiştireceğiz ki?
Özür grubuna mı ayırdılar naptılar. Adana hangi okullar görünüyor biri paylaşabilirmi

Özür grubuna mı ayırdılar naptılar. Adana hangi okullar görünüyor biri paylaşabilirmi
İl Hizmet Bölgesi İl Kodu İl Adı İlçe Adı Kurum Kod Kurum Adı Alan Kod Alan adı Kurum Hiz. Alanı İl M.E.M. Belirlenen Boş Kontenjan Kurum Tipi
1 1 ADANA ALADAĞ 717036 Atatürk Ortaokulu 1119 Bilişim Teknolojileri 5 1 0
1 1 ADANA POZANTI 739752 Aşçıbekirli Ortaokulu 1119 Bilişim Teknolojileri 6 1 0
1 1 ADANA POZANTI 739855 Kamışlı Fatih Ortaokulu 1119 Bilişim Teknolojileri 5 1 0

İstanbul'da bile okul sayısı epey azalmış. Bizim ders sayısı artmadığı veya btr gibi bir vesileyle norm verilmediği sürece ildışı ve iliçi tayin işi çıkmaza girmiş durumda. Özür grubu atamalarda ne olur nereler açılır bilemiyorum doğrusu.

Ben çalıştığım kurum iyi olduğu için şükrediyorum. İstemediği bir okulda/ilçede/ilde çalışana Allah sabır versin. Ben çalıştığım kurumda emekli olurum gibi geliyor ama ne derler bilirsiniz, "Tanrıyı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset" :)

Izmir aydin su an acik olan okul var ama listede yoklar herzamanki gibi es durumuna saklamislar hepsini.
KOCAELI okullarini goren var ise meslek liselerinden hangileri var ozellikle basiskele ve izmit bakabilirmi

Yer yok mu hocam .izmir için baktım nerdeyse hepsi yibo

KOCAELI BASISKELE
KOCAELI IZMIT
gorenler bakip yazabilirmi meslek liseleri gorunmusmu merak ettim

Hocalarım iliçinden gidenlerin kararnamesi gelip gidemediği zaman ildışına dolu mu görünür ki?

Bakanlik sözde bilişim derken, pratikte karsiligini vermediği icin. Bu sene 9. Siniflar direkt baslayacak bölüm derslerine. Hicbir meslek lisesi normunu buna gore guncellemedi mesela. Yer bulan da yerinden kıpırdamıyor bu yüzden.
hocam bu sene kesın 9.sınıflarda ders var degıl mı ? o zaman zorunlu sekılde guncellemelerı gerekmıyor mu

hocam bu sene kesın 9.sınıflarda ders var degıl mı ? o zaman zorunlu sekılde guncellemelerı gerekmıyor mu
Evet hocam bircok idareden bunu duydum. Zorunluluk icin bir şey diyemiyorum. Bu sene normlarin guncellenmesine cok umut baglamistim olmadi.. Neticede kıpırdayamadık yerimizden Mezun olurkenki Bilisim alaninin degerine bakiyorum bir de simdiye. Sonumuz iyi değil..

Evet hocam bircok idareden bunu duydum. Zorunluluk icin bir şey diyemiyorum. Bu sene normlarin guncellenmesine cok umut baglamistim olmadi.. Neticede kıpırdayamadık yerimizden Mezun olurkenki Bilisim alaninin degerine bakiyorum bir de simdiye. Sonumuz iyi değil..

Vallahi ben de Nisan'da tebliğler dergisi yayinlandigindan beridir norm güncellemesi bekledim ama en gereken zamanda norm guncellenmedi. Şimdi Ekim'de güncelleme yapılacak önce norm fazlalari sonra Şubat özür grubu ardından il içi derken seneye il dışına hiçbir şey kalmayacak....

Norm güncellemesine umut bağlamayın hocam. Çoğu okulda kadrolar zaten şişmiş durumda sınırda veya fazlalık öğretmenler var. Norm güncellemesi onları kadroya sokar. Gerisi yine tayin isteyecek okul ararız.

Mebbiste herkese farklı tercihler mi gözüküyor arkadaşlar. Biz 5 boteci baktık herkese farklı farkli yerler gözüküyor. Bazi iller bende yok arkadasta var . Ayni ilde farklı okullar var anlamadik

Geri