Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

İl içi atama sonuçları

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında Ankany tarafından paylaşıldı.


 1. Ankany

  Ankany Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  60
  Beğeni:
  15
  Günaydın herkese
  İl içi yerleştirme sonuçları açıklanmadı galiba.?
  Trabzonda ki açık yerler doldumu acaba diye merak ettim.
  İl dışı ile Trabzon'a gelmeye çalışıyorumda yıllardır :(
   
 2. aekoydemir

  aekoydemir Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Şubat 2017
  Mesajlar:
  429
  Beğeni:
  166
  Emekli olacak öğretmenleri bekleyeceklermiş, o yüzden 27 temmuzda açıklanacakmış sonuçlar.
   
 3. bilisimmeslek

  bilisimmeslek Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  1.676
  Beğeni:
  608
  Hocam il dışında çok az okul açıyorlar ve gitmek mümkün olmuyor maalesef. Açık okullar dolmasa da il dışına açılmıyor. Ben de başka bir il istiyorum ama olmuyor tabii ki.
   
 4. rainman

  rainman Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  335
  Beğeni:
  56
  il içi 27 sinde açıklanacak. 2 Ağustosta ilişki kesme işlemleri başlıyor. İl dışından gelmek için gitmek istediğiniz ilin bir ilçesinde 3 sene çalışmak gerekiyor. Daha sonra il içi istenilerek gelinebiliyor açık yer varsa . Benimki öyle oldu .3 sene merkezden gidiş geliş yaptım 58 km . Formatör olmadım , ortaokuldaydım. Haftada 3 gün dersim vardı. 3 sene dolunca il içi istedim merkeze meslek lisesine geldim.Ben trabzon da değilim . Ama genelde bir çok il için aynı durum geçerli.Yakın bir ilçeye tayin isteyip , 3 sene sonra merkeze tayin isteyin. il dışı yer açılır diye beklediğiniz zaman gitmek istediğiniz yere gidişinizi erteliyorsunuz. Çünkü açılmıyor. İl içinden alıyolar.
   
  Son düzenleme: 17 Temmuz 2021
  ÇetinÖğretmen bunu beğendi.
 5. ÇetinÖğretmen

  ÇetinÖğretmen Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

  Kayıt:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.603
  Beğeni:
  627
  En dogru yöntem bu şekilde oluyor maalesef.. Bir ili istiyorsanız en az 3 yılınızı heba etmek zorundasınız..
   
 6. Ankany

  Ankany Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  60
  Beğeni:
  15
  Açık okullar dolmazsa belki il dışına açılır diye düşünmüştüm. Düşüncemiz bile yanlış demekki !

  3 sene evvel bir ortaokula isteyecek gibi oldum il dışı ile. İlgili okulun müdürüyle konuştum, biz formatör alıyoruz dedi, bizimle birlikte 8-5 çalışacaksın dedi. Ben de "ben çalışmam,kalsın" dedim. Öyle de kaldı.
   
 7. ÇetinÖğretmen

  ÇetinÖğretmen Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

  Kayıt:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.603
  Beğeni:
  627
  8-5 olayı ve formatör olayı tarihe karıştı hocam.. Benim müdür de aynı demişti ben de ona o işlerin bittiğini, ders olduğu sürece okulda olacağımı ve görev ünvanımızın da BTR olduğunu söylemiştim.. O müdür biraz da sizi yıldırmak için öyle demiş.. Kendisi bile 8-5 okulda durmazken size öyle demesi çok komik olmuş..
   
 8. rainman

  rainman Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  335
  Beğeni:
  56
  btr isteğe bağlı başvurudur . Zorunlu bir başvuru değildir. btr ders saatleri dışında yapılamaz. sabah ilk dersten başlar , öğleden sonra son derste biter.Müdür buna kendi özel okuluymuş gibi karar veremez. 6 sene ortaokulda çalıştım . isteğim dışında hiç btr yapmadım.
   
  Son düzenleme: 17 Temmuz 2021
 9. Ankany

  Ankany Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  60
  Beğeni:
  15
  Evet hocam, görüşler hep aynı yönde. Burada arkadaşlar paylaşıyor bazen, btr için zorla başvuru yaptırıldığı (psikolojik baskıdan bahsediyorum), ya da btr çalışma saatleri ile ilgili sıkıntılar dile getirildi. Bunların bir bölümü btr tanım ve gmörevlerinin mevzuatta açıkça belirtilmemesinden kaynaklıydı.
  Ancak benim o ortaokula başvuru yapmama sebebim müdürün tavrı ve üslubuydu. "Ben ne dersem o olur" tavrı sadece btr ile sınırlı kalmayacaktı belliki. Kimbilir belkide açık kadroya tanıdığı birilerinin gelmesini planlıyordu...
  Müdürle anlaşamadığı için il dışı hakkı olduğu halde sırf olurda hiç biryer açılmaz hiç gidemem düşüncesiyle il dışını beklemeden il içi ile farklı ilçeye giden arkadaşlarım oldu. Eminimki sizin çevrenizde de vardır.
  Sırf böyle birşeyin önlemini almak adına tercih yapmadım o ortaokula.
  Gerçi bu profildeki müdürlerle dolu etrafımız, o da başka bir konu....
   
 10. isikayhan

  isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.614
  Beğeni:
  263
  İl içi açıklarının olması iller arasına açılacağının garantisi olmayabilir. Çünkü branın ildeki doluluk oranına iller arasına açılmam ya da az açılma durumu olabiliyor. Mazeret tayinlerinde oysa açık normların tamamı yansıtılıyor:

  https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=20694&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5

  Atama yapılacak eğitim kurumlarının duyurulması
  MADDE 59 – (1) Mazerete bağlı yer değiştirmelerde, öğretmenlerin mazeretlerinin karşılanabilmesi bakımından öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarının tamamına il millî eğitim müdürlüklerince elektronik başvuru sayfasında yer verilir.
  (2) İller arasında isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı olarak yapılacak yer değiştirme suretiyle atamalarda öğretmenlerin tercihlerine yansıtılacak eğitim kurumları; o yerleşim yerinde görev yapan mevcut öğretmenlerle ihtiyacın karşılanabilirliği dikkate alınarak öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumları arasından il millî eğitim müdürlüklerince belirlenir. İller arasında yer değiştirecek öğretmenlerin alanlar bazındaki kontenjanları ülke genelinde dengeli dağılımı sağlayacak şekilde hizmet bölgeleri ve illerin doluluk oranları dikkate alınarak belirlenir.
   
 11. rainman

  rainman Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  335
  Beğeni:
  56
  Malesef hocam durum bu . "Bize robotik projeler üretebilecek , arduino ,pyton vs ....bilen biri lazım" diyen müdürü anlayışla karşılarım . Fakat bu tür müdürler öğrencinin değil , kendi işlerine yarayacak adam arıyorlar. Öğrenci için ne kadar donanımlı olduğunuzun da bir önemi yok. Kendilerinin işine yaracak kadar donanımlı olun , yeter . Ya birisi var , yerinize getireceği ya da sizi btr yapıp idari işlerde kullanacak . Hiç olmadığı halde , sabah 8 akşam 5 diyen müdürün niyeti zaten bellidir.
   
  Son düzenleme: 18 Temmuz 2021
  kaeii ve Ankany bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal