İl İçi Halk Eğitimi Merkezi Yok[BÖTE]

Kodla Büyü

anmpq.64

Site Gezgini
Lütfen birisi şaka desin. Bir tane bile Halk Eğitimi Merkezi il içinde açılmamış. Bakanlık "Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Kurumlarının Bilgisayar bölümlerine atölye ve Laboratuvar öğretmeni olarak atanamazlar" maddesini abartmış mıdır? Bana mı öyle geliyor dedim yok gerçekten kapatmışlar bize.

Bir işgüzar durumu epey yanlış anlayarak bizi il içi ve il dışında ortaokullara mahkum etmeye çalışıyor. Tamam Meslek Liseleri'ne atanmamız istenmiyor ama bu da fazla. Bunun önüne geçmek için okulunuza acil olarak dilekçe verin arkadaşlar. Aşağıda verdiğim dilekçeyi paylaşıyorum.

OKUL MÜDÜRLÜĞÜNE
Okulunuzda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapıyorum ve “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” bölümü mezunuyum. “ÖĞRETMENLERİN 2015 YILI İLLER ARASI İSTEĞE VE ZORUNLU ÇALIŞMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURU” 30. Maddesinde ve “İl içi isteğe bağlı yer değiştirmeler” hakkındaki duyurunun 16. maddesinde;
“Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden "Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği", "Matematik-Bilgisayar Bölümü", "İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri", "Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü" ve "Bilgi Teknolojileri" mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyecektir.” Şeklinde bir ibare kullanılmıştır. Bu maddeye göre yalnızca Mesleki ve Teknik eğitim veren ORTAÖĞRETİM kurumlarına atanamamaktayım.
Yalnızca, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyeceğim duyurulmasına rağmen “Yaygın Eğitim” kapsamında bulunan Halk Eğitimi Merkezleri ve Mesleki Eğitim Merkezlerine de başvuru kısıtlaması yaşadığımı görmekteyim. Herhangi bir hak kaybı yaşamamam adına mebbis.meb.gov.tr üzerinde bulunan tercih sisteminde gerekli düzetmelerin başvuru dönemi içinde yapılarak başvuru yapmamın sağlanması hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

Re: İl İçi Yer Değiştirmede Halk Eğitimi Merkezi Yok[BÖTE]

bana açıldı tef liyim

İl içi atamalara herkes başvurabilir mi?

Belli bir durum belirtmek zorunda mıyız?

Bende bekliyordum ama BÖTE lilere açılmıyor. Arkadaşım TEF li aynı ilçede ona baktırttım ve ona açılıyor halk eğitimler. Benim merak ettiğim yönetmelikte böylemi yasal olarak. Bilen varsa yönetmelik linki verebilir mi?

malesef bende de görünmüyor. bu sefer saçmalamışlar benim arkadaşım halk eğitimde çalışıyor bana açılmıyor.

Evet ilde açık olmasına rağmen bende de HEM açılmadı

Halk eğitim düşünenler varsa 147 ye durumu iletin bence.

bende diyorum listelerde boş gözükmesine rağmen mebbiste niye yok. Meğerse böteli olduğumuz içinmiş.

Evet bende baktım, il 3 tane açmasına görünmesine rağmen BÖTELİ olduğumuz için Halk Eğitimler çıkmıyor listemde.

Kod:
OKUL MÜDÜRLÜĞÜNE
Okulunuzda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapıyorum ve “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” bölümü mezunuyum.  “ÖĞRETMENLERİN 2015 YILI İLLER ARASI İSTEĞE VE ZORUNLU ÇALIŞMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURU” 30. Maddesinde ve “İl içi isteğe bağlı yer değiştirmeler” hakkındaki duyurunun 12. maddesinde;
“Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden "Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği", "Matematik-Bilgisayar Bölümü", "İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri", "Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü" ve "Bilgi Teknolojileri" mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyecektir.” Şeklinde bir ibare kullanılmıştır. Bu maddeye göre yalnızca Mesleki ve Teknik eğitim veren ORTAÖĞRETİM kurumlarına atanamamaktayım.
	Şeklinde bir madde bulunmasına ve yalnızca, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyeceğim duyurulmasına rağmen “Yaygın Eğitim” kapsamında bulunan Halk Eğitimi Merkezleri ve Mesleki Eğitim Merkezlerine de başvuru kısıtlaması yaşadığımı görmekteyim. Herhangi bir hak kaybı yaşamamam adına mebbis.meb.gov.tr üzerinde bulunan tercih sisteminde gerekli düzetmelerin başvuru dönemi içinde yapılarak başvuru yapmamın sağlanması hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

MEB haksızlığın boyutu artırarak gidiyor; Siz mi hakkınızı arıyorsunuz... :scared:

egelim83' Alıntı:
MEB haksızlığın boyutu artırarak gidiyor; Siz mi hakkınızı arıyorsunuz... :scared:
Hakkını arayanlar her zaman daha fazla baskıya maruz kalır. Sonunda anarşist ya da paralel ilan edilirsek şaşmayın. Paralel Bilişimci BÖTE'liler :puhaha:

Bu ne arkadaş her gün kafalarına göre bir şey değiştiriyorlar. Biz yaptık oldu. Sebebini soran oldumu acaba?

Arkadaşlar bugün sendikayla konuştum Ankara'ya iletecez dedi. Şimdide bir arkadaşın yazısını görünce çok sevindim açtım baktım bana hala kapalı ile göremi açtılar ne yaptılar.

Arkadaşlar Pztsi hallettik ettik yoksa Halkeğitimler hayal. işin kötü yanı benim isteyeceğim yerde adam akıllı 3 yer açık ikisi halk eğitim.

Arkadaşlar bende 1-2 yıl sonra rotasyona tabii olacağım.Şimdiden başımın çaresine bakayım diyorum.Bulunduğum ilde halk eğitime edebiyat kadrosu verilmiş.Bende düşünmeye başladım halk eğitimde edebiyat öğretmeninin ne işi var diye..Acaba istesem mi tavsiye eder misiniz.Sadece diksiyon ve tiyatro için kadro verilmediği belli.14 yıllık öğretmenim ilk defa böyle bir şey görüyorum..Ne düşünüyorlar acaba

Arkadaşlar ben bugün sendikam ile tekrar görüştüm genel müdürlüğe ileteceklerini söylediler. Sizlerde sendikalarınızı arayın ilgilensinler.

https://edilekce.tbmm.gov.tr/VatandasKayit.aspx
TBMM e-dilekçe uygulamasına destek topluyoruz;
Sisteme üye olduktan sonra giriş yapılıp “Dilekçe komisyonu” butonuna tıklayıp, üst menüden “İmzalayabileceğim Dilekçeler” e tıklayıp.
Şu an 3. sayfasında Ömer Gündoğan,Ali Çimen ve Tahir KOĞU adına açılmış konuların İmzala olan kısmına tıklamanız yeterli, yapılacak tek işlem sadece bu kadar…

Geri