İl - İlçe Mebbis Yöneticileri Kimler Var?

Kodla Büyü

ysahin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar,
İl-İlçe Mebbis yöneticisi olarak kimler olduğunu bilirsek birbirimiz ile takıldığımız konularda yardımlaşabiliriz. Ben şuan için Habibocak hocamızı biliyorum sadece

ysahin' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,
İl-İlçe Mebbis yöneticisi olarak kimler olduğunu bilirsek birbirimiz ile takıldığımız konularda yardımlaşabiliriz. Ben şuan için Habibocak hocamızı biliyorum sadece
Evet Hocam,

Niğde İl MEBBİS Yöneticisiyim.

habibocak' Alıntı:
ysahin' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,
Evet Hocam,

:+1: Hocam arada takıldığımız noktalar olursa sora bilir miyiz?

sinan36' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
ysahin' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,
Evet Hocam,

:+1: Hocam arada takıldığımız noktalar olursa sora bilir miyiz?
Bildiğim kadarıyla zaten cevaplıyorum. Siz de her zaman sorabilirsiniz.

Habib hocam fatih 2.faz da son durum nedir? Tahtaların kurulumu,kursların başlama zamanı vs... bilgilendirebilir misiniz?

saayees' Alıntı:
Habib hocam fatih 2.faz da son durum nedir? Tahtaların kurulumu,kursların başlama zamanı vs... bilgilendirebilir misiniz?
Sayın Hocam,

Fatih Projesine Eğiticiler baktığı için ben bilemiyorum. Kusura bakmayın.

İyi çalışmalar.

Sayın hocalarım, üç hafta önce ilçe mebbis yöneticisi yapıldım, mebbis yöneticisi olarak hangi görevlere bakıyorsunuz? daha işleyişi öğrenmeye çalışırken, Bilsis, kurumsal e postadan gelen yazıların çıktısını alıp birimlere yollama, DYS, web sitesi, artı ilçede çıkan bilgisayarla ilgili işleri bana yüklemeye çalışıyorlar. hangilerini kabul etmeliyim, nasıl bir tutum sergilemeliyim, bu sabah çok gerildim, lütfen yardımcı olun :cry:

bende 2 haftalık mebbis yöneticisiyim. gönülsüz başlamamdanmı nedir 2 gün üst üste aynı pcde çalışamadım:D sürekli ya kasada ya monitorde sıkıntı çıkıyor. görevimiz ne tam olarak bende bilmiyorum. bazen idareciler geliyor modüllerle ilgili bişiler soruyor açtırıyorum yorum getiriyorum takıldığım yerde ili arıyorum ama bu modüllerle ilgili genel bilgiler ne işe ve kullanımı hakkında bilgi bulabileceğimiz bir adres var mı? bilmiyorum demeyi pek sevmiyorum açıkcası. thefallen hocam tamir hariç (basit şeyleri kastetmiyorum) diğerleri pek yormaz ama zaten mailleri herkes görüyor herkes kendi alanıyla ilgili olanı alsın.

bizim kurumda mail şifresi bilgi işlemdeki memurda var, şimdiye kadar o idare etmiş, şimdiden sonra bana vermek istiyorlar. sizin sistem güzelmiş evrim0626 hocam, bu öneriyi şube müdürlerine sunabilirim.

Habip hocam yönetmeliği okudum da çalışma zamanlarını falan göremedim.Yazın da çalışıyor musunuz ilçede acaba?Ben şu an lisede formatörüm ilçede mebbis yönetiliği alsam mı almasammı anlamadım.Yazın kalmak istemem ama..

Bana da ilçe mebbis yönetıcılıgı teklıf edıldı dusunme asamasındayım :roll:

hocam resmiyette memur gibisinniz tatil açısından 8-5 mesai yıllık izin yani. bana düşünme teklifi edilmedi 4 defa ısrarlı şekilde toplantı yapıp kabul etmekten başka çare kalmadı. şimdilik alışmaya çalışıyorum. modüllerle ilgili bilgi işleyiş hakkında bir yer olsa da öğrensek iyi olacak. tatillerde kalmak istemezseniz bulaşmayın ben bulaştım ama rapor vs halledecem olmadı istifa edecem.

bende ekim basindan beri ilçede bu gorevi yerine getirmeye calisiyorum. düsünen arkadaslar icin icinde bulundugum durumu belirtmek istedim. düşünen arkadaslarim okursa uzunluguna bakmadan onlar icinde bir ornek olay olur.

aranip sube müdürü neyse sende o olacaksin dendi mevcut sube müdürü tarafindan, odan olacak sinavlarda gorevler alacaksin kimse karismaycak felan dedi. biraz hanimin baskisi ile kabul ettim.

isleyisi oturtuk donanimlari gerekli hale getirmek epey zaman aldi ama sistem oturdu. ama karsilastigim problemleri asmama ragmen bazi problemler asilmasi simdilik zor gibi gorunuyor. mesela oda verilecek dendi verildi de ancak yeni bir sube müdürü goreve baslayacak denilip (almanyadan oglumuz geldi odayi bosalt eskiden derlerdi ya) odadan cikartildim. bosda oda olmadigi icin ortada kaldim birakin odayi memur arkadaslarin coklugu nedeniyle bosda masa da yok. bende iyi hadi hayirlisi dedim. simdide bir memur izne cikiyor onun yerine gec dediler, bende hocam o geldimi onun kucagina mi oturacagim diye düsündüm olmaz dedim. o zaman benim yanimda bir masa koyariz dedi odama hadi hayirlisi dedim (tabi biliyorumki misafiri geldimi isi oldumu zirt pirt disari cikaracak) neyse uzatmiyim masa da felan gozum yok hani olmasada bir sekilde hallederim işleri.

neyse bütün bunlari da gectim ikide bir kaymakam bey cagiriyor ya ben bunlami ugrasacagim sizin iki dandik meb evraginizla mi ugrasacagim, her seferin tc mi niye yazayim pini unuttum bilmem ne sürekli bir firca modunda ptesiden cumaya ilcede ki dys yöneticisi arkadasla beni fircaliyor.

en son cuma iyice sacmaladi zira kendi teknoloji özrünü sizlere firca atma ile rahatlatiyor. gittim ilçe müdürümüze hocam dedim 31 aralik malum son gün oluyor gorevlendirmede sonradan da uzatiliyor sizlere simdiden soyleyeyim ben uzatilmamasi icin gerekli dilekceyi yazacagim. iste o malum kisi oyle sinirli herkese kiziyor herkese ters davraniyor. dedim ben herkes degilim benim hic ama hic bir hatam yokken kendi beceriksizligi icin ne o nede baskasi bana firca atamaz diye ters ciktim. neyse o da fikrin degisir araliga kadar gibisinden güldü gecti ama kendimi taniyorsam kesin birakacagim.

yani diyecegim sozün özü bu ise girmeden bastan iyice anlasin ki benim gibi ne oda ne masa ne bir bilgisayar olmadan ortada birakip birde üstüne teknoloji ozürlü sinir hastalari ile muhattap olmayin.

saygi sevgi ile

gzegen' Alıntı:
bende ekim basindan beri ilçede bu gorevi yerine getirmeye calisiyorum. düsünen arkadaslar icin icinde bulundugum durumu belirtmek istedim. düşünen arkadaslarim okursa uzunluguna bakmadan onlar icinde bir ornek olay olur.

aranip sube müdürü neyse sende o olacaksin dendi mevcut sube müdürü tarafindan, odan olacak sinavlarda gorevler alacaksin kimse karismaycak felan dedi. biraz hanimin baskisi ile kabul ettim.

isleyisi oturtuk donanimlari gerekli hale getirmek epey zaman aldi ama sistem oturdu. ama karsilastigim problemleri asmama ragmen bazi problemler asilmasi simdilik zor gibi gorunuyor. mesela oda verilecek dendi verildi de ancak yeni bir sube müdürü goreve baslayacak denilip (almanyadan oglumuz geldi odayi bosalt eskiden derlerdi ya) odadan cikartildim. bosda oda olmadigi icin ortada kaldim birakin odayi memur arkadaslarin coklugu nedeniyle bosda masa da yok. bende iyi hadi hayirlisi dedim. simdide bir memur izne cikiyor onun yerine gec dediler, bende hocam o geldimi onun kucagina mi oturacagim diye düsündüm olmaz dedim. o zaman benim yanimda bir masa koyariz dedi odama hadi hayirlisi dedim (tabi biliyorumki misafiri geldimi isi oldumu zirt pirt disari cikaracak) neyse uzatmiyim masa da felan gozum yok hani olmasada bir sekilde hallederim işleri.

neyse bütün bunlari da gectim ikide bir kaymakam bey cagiriyor ya ben bunlami ugrasacagim sizin iki dandik meb evraginizla mi ugrasacagim, her seferin tc mi niye yazayim pini unuttum bilmem ne sürekli bir firca modunda ptesiden cumaya ilcede ki dys yöneticisi arkadasla beni fircaliyor.

en son cuma iyice sacmaladi zira kendi teknoloji özrünü sizlere firca atma ile rahatlatiyor. gittim ilçe müdürümüze hocam dedim 31 aralik malum son gün oluyor gorevlendirmede sonradan da uzatiliyor sizlere simdiden soyleyeyim ben uzatilmamasi icin gerekli dilekceyi yazacagim. iste o malum kisi oyle sinirli herkese kiziyor herkese ters davraniyor. dedim ben herkes degilim benim hic ama hic bir hatam yokken kendi beceriksizligi icin ne o nede baskasi bana firca atamaz diye ters ciktim. neyse o da fikrin degisir araliga kadar gibisinden güldü gecti ama kendimi taniyorsam kesin birakacagim.

yani diyecegim sozün özü bu ise girmeden bastan iyice anlasin ki benim gibi ne oda ne masa ne bir bilgisayar olmadan ortada birakip birde üstüne teknoloji ozürlü sinir hastalari ile muhattap olmayin.

saygi sevgi ile

Tespitlerinize aynen katılıyorum. 10 yıldır İl MEBBİS Yöneticisiyim. Söylediklerinizin belki 50 katını yaşamışımdır.

iambilisimci' Alıntı:
Habip hocam yönetmeliği okudum da çalışma zamanlarını falan göremedim.Yazın da çalışıyor musunuz ilçede acaba?Ben şu an lisede formatörüm ilçede mebbis yönetiliği alsam mı almasammı anlamadım.Yazın kalmak istemem ama..
okudu iseniz madde 8
r) Sorumlu oldukları birimlerin çalışma saatlerine tabidir. Yıllık izinleri görev yaptıkları birimlerin çalışma esasları doğrultusunda belirlenir. Verilecek izinler konusunda birimin çalışmaları dikkate alınır.

Arkadaşlar bir daha görevlendirilmemiz ve hatta teklif edilmememiz için Danıştay'a iptal veya yeniden düzenlenmesi başvurusunda bulunulalım. Zira Bilgi işlem Dairesi Başkanlığı işin kolayını bulmuş, memur-şef değil de BT öğretmenleriyle bu işi halletmeye çalışıyorlar.

Sendika il temsilcilerine sordum yapılabilir dediler.

Ankara merkez teşkilatlarında çalışmış arkadaşım, oradakiler, mevzuat (yönetmelik, yönerge) hazırlayıcıların benden daha iyi olmadığını söylemişti.

İptal için yaptıklarımı burada paylaşacağım;
ilsis-f124/mebbis-yonetmeliginin-iptali-icin-dava-acmayi-dusunuyorum-t135406.html

merhaba arkadaşlar bildiğim kadarıyla ortak sınavlarda ilçe mebbis yöneticisi ilçe komisyonundadır ama bizim şefe anlatamıyorum bu sınavda mebbis yöneticisi yok diyor. sizde durum nedir? 8 sınıfların gireceği ortak sınavda ilçe komisyonundamısınız?

evrim0626' Alıntı:
merhaba arkadaşlar bildiğim kadarıyla ortak sınavlarda ilçe mebbis yöneticisi ilçe komisyonundadır ama bizim şefe anlatamıyorum bu sınavda mebbis yöneticisi yok diyor. sizde durum nedir? 8 sınıfların gireceği ortak sınavda ilçe komisyonundamısınız?

İlçe komisyonunda var mıyız bilemiyorum ama tahakkuk programında TEOG sınavı için mebbis yöneticisine görev görünmüyordu geçen sınavda.

Sayın Hocam,

Ortak sınavla ilgili gelen yazıların hiçbirinde MEBBİS Yöneticisinin görevlendirileceğine dair bir şey yok. Ancak Merkezi Sistem Sınav Yönergesinde geçiyor.

İyi çalışmalar.

Beni bu dönem Mebbis ilçe yöneticisi yapacaklardı. Bu dönem için yırttım. Ama 6 ay sonrası için kaçışım yok sanırım.

Bir şey sormak istiyorum. Mebbis yöneticisi 18 saat ekders karşılığı çalışıyormuş diyorlar. Pek izin veya rapor aldığında aynı BTR gibi mi ücreti kesiliyor? (4-4-3-3-4 hesabı üzerinden :?: )

AKADEMİA' Alıntı:
....Bir şey sormak istiyorum. Mebbis yöneticisi 18 saat ekders karşılığı çalışıyormuş diyorlar. Pek izin veya rapor aldığında aynı BTR gibi mi ücreti kesiliyor? (4-4-3-3-4 hesabı üzerinden :?: )
:?: :?:

Geri