İl - İlçe Mebbis Yöneticileri Kimler Var?

Kodla Büyü
Sayın Hocam,

MEBBİS Yöneticileri 4+3+4+3+4 olarak ekders alır. Gelmediği günün ekdersi kesilir. Mesela Pazartesi gelmezse 4 Salı gelmezse 3 saat kesilir.

Tatil meselesine gelince Şubat ve Yaz tatili yok. 30 gün izin var.

İyi çalışmalar.

bu ilçe mebbis yoneticiliği gorevlendirmeleri sadece 6 aylığına mı oluyo . Beni eylul ayında aldılar ilçeye kac kere yazı gonderdik aralık ayı oldu halen bi ses yok. Acaba diyorum ocak ayını mı bekliyolar.

sukrugaya' Alıntı:
bu ilçe mebbis yoneticiliği gorevlendirmeleri sadece 6 aylığına mı oluyo . Beni eylul ayında aldılar ilçeye kac kere yazı gonderdik aralık ayı oldu halen bi ses yok. Acaba diyorum ocak ayını mı bekliyolar.
Sayın Hocam,

İl MEBBİS Yöneticileri 1 yıllık (Vali) İlçe MEBBİS Yöneticileri 6 aylık (Kaymakam) süreyle görevlendirilir.

İyi çalışmalar.

O halde ocak haziran arası olur diye düşünüyorum. Ozaman ben haziranda istediğim taktirde işi bırakıp memlekete yaz tatiline istediğim taktirde ise tekrar gorevlendirme yapmam gerekiyo dogrumu sayın hocam.

Ayrıca bakanlık gorevlendirmesi felan demişlerdi kaymakamlık onayı yetiyo yani ilçe için.

habib hocam 31 aralık dolunca uzatılmaması için ne yapmam gerekli bir kaç yere sordum yerine birini bul yoksa otomatik uzar deniliyor bilişimci arkadaslar yerime gecmek istemiyor
ilçe mebbis için ne yapmam gerekli okuluma dönmek istiyorum şube müdürleri olmaz diyor

arkadaşlar bana sorarsanız Bu Mebbis işlerine hiç bulaşmayın.
memurdan beter bir durum. çünkü geçicisin.
( Tamirci + angarya işler mesulü )

Eski bir Eğitici

gzegen' Alıntı:
habib hocam 31 aralık dolunca uzatılmaması için ne yapmam gerekli bir kaç yere sordum yerine birini bul yoksa otomatik uzar deniliyor bilişimci arkadaslar yerime gecmek istemiyor
ilçe mebbis için ne yapmam gerekli okuluma dönmek istiyorum şube müdürleri olmaz diyor
Sayın Hocam,

Bu tür konularda genelde ikna yoluna gitmek en iyisidir. Olmazsa yerine yeni birini bul. Diğer şekilde biraz zor kabul ederler. Çünkü alternatif olmadığı için görevlendiriliyorsunuz zaten.

İyi çalışmalar.

merhaba hocalarım okullardan birisi mebbis şifresini unutmuş. yeni şifreyi verme alanını bulamadım ilçe mebbis ten bizim böyle bir yetkimiz var mı varsa hangi, alandan veriyoruz teşekkürler.

evrim0626' Alıntı:
merhaba hocalarım okullardan birisi mebbis şifresini unutmuş. yeni şifreyi verme alanını bulamadım ilçe mebbis ten bizim böyle bir yetkimiz var mı varsa hangi, alandan veriyoruz teşekkürler.
Sayın Hocam,

Okul ve Kurumların MEBBİS Şifreleri İl MEBBİS Yöneticileri tarafından verilir. Ancak İlçe Yönetici Modülü Yetkili verildiyse onlarda verebilir. Mebbise girdiğinizde Yönetici modülü açıksa alt kullanıcılara girip oradan okulu bulup şifresini yenileyebilirsiniz. Yoksa İl MEM MEBBİS Yöneticinizle görüşün.

İyi çalışmalar.

yönetici modülde sadece personeli görebiliyorum okulları göremiyorum maalesef. demek yetki bize verilmemiş. teşekkürler

evrim0626' Alıntı:
yönetici modülde sadece personeli görebiliyorum okulları göremiyorum maalesef. demek yetki bize verilmemiş. teşekkürler
Sayın Hocam,

İl MEBBİS Yöneticinizle görüşün. O size yardımcı olur.

İyi çalışmalar.

sukrugaya' Alıntı:
O halde ocak haziran arası olur diye düşünüyorum. Ozaman ben haziranda istediğim taktirde işi bırakıp memlekete yaz tatiline istediğim taktirde ise tekrar gorevlendirme yapmam gerekiyo dogrumu sayın hocam.

Ayrıca bakanlık gorevlendirmesi felan demişlerdi kaymakamlık onayı yetiyo yani ilçe için.

:?: Haziran sonunda bitiyorsa ben de tekrar görev almak istemiyorum çünkü temmuz ayında düğün yapıp, ağustosta eş durumu tayini isteyeceğim :lol:

ben de tam olarak bilmyorum ilçe mem de bana bakanlık gorevlendirmesi b süresi yok diyolar. burdaki formda 6 aylık kaymakamlık sonucu cıktı :roll:

gzegen' Alıntı:

Sizinle aynı durumdaydım. ikili ilişkiler ve hoşgörü ile hallettim.

Hocam illâ ve ısrarla istemiyorsan dava aç, idare mahkemesine, sonra sonuca bak.

Veya Bilgi işlem dairesi başkanlığını aramıştım zamanında bana görevlendirme yazısını ek yapıp ays@meb.gov.tr adresine ek olarak gönderip neden görevlendirme istemediğimi gerekçelendirip yazmamı istedilerdi. aşağıdaki linkte istememe dilekçesi gibi. Ancak gerekçeler sağlam olmalı, istemiyorum demek yetmiyor. olmadı Bilgi işlem dairesini bir de siz arayın. Dilekçede TC No, görevlendirildiğiniz yazı, görevlendirildiğiniz il ilçe, onların personel durumu,.... gibi bilgileri yazın.
post1461487.html#p1461487

post1457313.html#p1457313

post1460638.html#p1460638

post1461813.html#p1461813

post1475816.html#p1475816

ilsis-f124/mebbis-yonetmeliginin-iptali-icin-dava-acmayi-dusunuyorum-t135406.html

az once ilde mebbisle ilgilene kişiyi arattım dediki gorevlendirme 6 aylık falan değildir. bakanlık gorevlendirmesi sınırsızdır yani istifa edene kadardır. bilginize.. pazartesiye kadar bakanlığa gondereceklerini soylediler ayrıca..

bende istifa etmeyi düşünüyorum görevlendirme kaydıma baktım 30 ocak 2015 e kadardı yanılmıyorsam. sonuçta ilişkileride bozmamak gerek görüşecem bakalım zor olacak ama yerime birini bulurlar inşallah. yılda 4 h. puanım boşa yok oluyor gönüllü olarak derslerime gitmeme rağmen. sonuçta il içinde lazım olacak bu puanlar.

dün toplanti icin il mem e gitmistim sube müdürlerinin bilgisi var dysden yazi gelmis. sonrasinda ilçe mem müdürü bir is icin beni aramis bulamayinca vay efendim zaten bir ...a yaramiyor bir isten anlamiyor vs vs bir sürü tantana yapmis bugun arkadaslar bana bunu soyleme(me)leri gerekli oldugu icin soylediler. acikcasi isabet olmus simdi ben dün toplantida ildeki arkadaslara birakmak istedigimi soyledim 3 arkadas daha bunu soyledi. ildeki arkadaslar saolsun anlayisla davrandilar ve bunu amirlere iletin yerinize birini bulsunlar onu yazalim 31 indede sizin gorevlendirme bitmis olsun dediler. peki biri cikmazsa onlarda bir sekilde cozeriz gerekirse bizlerde iletisim kurariz dediler saolsun valla cok olumlu konustular.

bu saaten sonra bana kalan yarin gidip lisani münasiple sube müdürümüzle konusup kesinlikle devam etmek istemedigimi belirtecegim ve ne olursa olsun devam etmeyecegim. umarim is baska mercilere tasinmaz anlasabiliriz.

sonunda orta yol bulduk ay sonu okula donecegim son dakikada bişi çıkmaz inşallah gerisi tüm memnun olmayanların başına

Geri