İlçe Fatih Eğitmeni ne iş yapar??

Kodla Büyü

hanibal07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün okul müfürüm aradı ve seni ilçe milli eğitimde görevlendirecekler dedi. Bende btr ye başvuracağımı ve haliyle başka bir görevlendirme verilemeyeceğini söyledim. Ancak çok istiyorlarsa ocak ayında Fatih eğitmeni olarak çalışabilirim dedim. Eğitmen eğitimi sertifikam vardı zaten üstüne bir de etkileşimli sınıf yönetimini almak gerekiyor sanırım. Benim size sormak istediğim ilçe Fatih eğitmenleri ne iş yapar? Bulunduğu ilçenin proje evraklarıyla uğraşır desem zannetmiyorum çünkü her okulun bir Fatih dosyası var ve müdürler ilgileniyorlar zaten. Görev alan veya uygulamaları bilen tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

Hocam ne iş yapacağınız tam olarak sizin elinizde. İlçedeki adamlar sizi kişisel işleri için çalıştırmalarına izin vermeyin mesala. Asli işiniz ilçedeki okullarda Teknoloji Kullanım Kursu ya da Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursu UZaktan Eğitimini almamış öğretmenlere yüzyüzze bu eğitimleri vermektir.
Yalnız dikkat edin Fatih Eğitmenliği 6 ayda 1 Bakanlıkça belirleniyor. Onların tam olarak istediği şey başka birşey olabilir.

Hocam siz başvurmadan görevlendirmeye çalışıyorlarsa, büyük ihtimalle üzerinize iş yıkacaklardır. Bu da genelde etkileşimli tahtaların ve ağ sisteminin kabulunde görev almaktır. Sadece eğitim vermek gibi rahat bir pozisyon olsaydı, sizin ruhunuz bile duymazdı bu görevlendirmeyi.

Hocam bu işe dikkat edin derim. Gördüklerimi söyleyeyim. Bizim ilçede bir bilişimci arkadaş vardı 1 yıl önce. Kadrosu halk eğitim merkezindeydi. Ek ders az muhabbetine gitti bu ilçede görevlendirme. Tabiki fatih projesi eğitmeni sözde. 8-5 mesai
Bu hocamız baya bi ilçe milli eğimin evrak işlerini yapıyordu.
Ben ise btr idim. Bu hocamız çok çalışkan birisi tabiki. Bize akıllı tahta kursları filan verirdi. Ama bana da derdi. Ben siz kadar fatih projesinin içeriğini anlamıyorum diye. Sık sık bana soru sorardı. Bu ne işe yarar diye filan.
Neyse bu hocam meşgul ve yoğun olmayı seviyorum diyordu. O ilce milli eğitimin evrak işlerini seviyordu ama sen sevmeyebilirsin.
Onun tayini çıktıktan sonra beni istediler. Bende ortamı görmek istedim açıkçası. Benimde dersim az okulda bana geçiçi olarak görevlendirme çıkardılar. Stratejik plan ayağına. Haftanın 3 günü gidiyordum ilçe milli eğitime 2 gün okulda kalıyorum derken. Ben hayatımda bu kadar sıkılmadım. okulda geçirdiğim 2 gün cennet. ilçe memde geçirdiğim 3 gün cehennem oldu adeta. Hocam sana söyleyeyim: öğretmen muhabbeti başka. Memur muhabbeti başka. Öğretmen olarak Milli eğitim müdürü seninle matab olmaz. Şube müdürleri zaten yaşça büyük seninle yine o kadar matab olmazlar fazla. Sonra baskı yaptılar, ikna odası filan kurdular. kabul etmedim ilçe formotörlüğünü.
Birde hocam ilçe formatörü olursan sadece o ilçenin formatörü olmayabilirsin. Seni 2 hatta 3 ilçeye de görevlendirebilirler. Bu iş şu an böyle ilerliyor. O kriterleri de dikkate al derim.
Umarım hakkında hayırlısı olur.

Geri