İlçe Milli Eğitimde ya da Ar-Ge görevlendirme bitiyor mu?

Kodla Büyü
Çatışma ve tartışma seviyeli yapılabiliyorsa iki tarafada kazanç sağlar hocam sağolasın.

BaRBaRYaN' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
Peki kendini yetiştirmiş ve geliştirmekte olan öğretmenler sınıftamı olmalıdır yoksa il ve ilçe milli eğitimlerde mi görev yapmalıdır.
..
arada çatışsakda seviyorum senin bakış açını hocam. :+1:
.
üstüne bende ekleyeyim. FORMATÖR yapınca TAMİRCİ olduk diye isyan edip öğretmenliği isteyen biz değilmiyiz.

AR-GE ye alınca da PROGRAMCI / PROJECİ / ARAŞTIRMACI olduk diye seviniyormuyuz. nerde kaldı BEN ÖĞRETMENİM diye haykırışlar?
.
Not : Bireysel anlamda kendini yetiştiren, geliştiren, belkide birçok mühendisten çok daha iyi ve nitelikli projeler çıkartabilecek bilgisayar öğretmeni arkadaşlarım var. Ama bu vasıflarımız var diye bizi AR-GE ye alın demek DERSİMİZİ GERİ VERİN diye bağırmalarımızla bir tezat oluşturmuyormu?

ist_koord arkadaşımızın da dediği gibi böyle nitelikli öğretmen arkadaşlar öğrencileriyle projeler geliştirse ve yarışmalara hazırlansa çok daha yararlı olmazmı?
Hocam herkesi bir kalıba sokamayız. Kimi derki dersimi ver, kimider ki bu kadrolarda nitelik öğretmenler görev almalı. Biz büyük bir camiayız. Neden ak veya kara demek zorundayız ki. Kendini yetiştirmiş bir öğretmen ne tamamen sınıfında kalmak zorunda olmalı nede sen kendini yetiştirdin artık sınıftan çık denilmeli bu kişinin tercihine kalmış.
Ar-Ge meselesine gelice, hocam beni Ar-Ge ye alsalar ben kabul etmem zaten, ancak benim görüşüm, Ar-Ge ye alınacaksa milli eğitim kendi bünyesinde çalışan ve bu işi isteyen, nitelikli öğretmenler arasından alım yapmalıdır.

ist_koord' Alıntı:
Peki kendini yetiştirmiş ve geliştirmekte olan öğretmenler sınıftamı olmalıdır yoksa il ve ilçe milli eğitimlerde mi görev yapmalıdır.
hocam mesele şu, öğretmen sadece sınıfında olmalıdır mantığına tamamen karşıyım. Bakanlık birimlerinde kendini yetiştiren öğretmenler argesinden, eğitim müşavirliğine,denetmeninden şube müdürüne kadar bizlerin arasından objektif kriterler gözetilerek seçilmelidir. Öğretmen sınıfında kalsın kendi bakanlığında onu yöneteceklerde iktisat, hukuk vb. bölümlerden gelsin lafını kabul etmiyorum.

Hocam yanlış anlamayın o zaman ayrılır öğretmen arkadaşım eğitim hizmetleri sınıfından geçer idari hizmetler sınıfına okulundaki kadrosu boşalır o zaman kim ne diyebilir buradaki başlık görevlendirmeler üzerinden gittiği için kendini yetiştirmiş ve okulda kadro işgal eden öğretmenin okul yerine MEM'lerde olduğu konusunun konuşulduğunu göz önünde bulundurursanız daha rahat anlaşırız.

computing' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
..
.
üstüne bende ekleyeyim. FORMATÖR yapınca TAMİRCİ olduk diye isyan edip öğretmenliği isteyen biz değilmiyiz.

AR-GE ye alınca da PROGRAMCI / PROJECİ / ARAŞTIRMACI olduk diye seviniyormuyuz. nerde kaldı BEN ÖĞRETMENİM diye haykırışlar?
.
Not : Bireysel anlamda kendini yetiştiren, geliştiren, belkide birçok mühendisten çok daha iyi ve nitelikli projeler çıkartabilecek bilgisayar öğretmeni arkadaşlarım var. Ama bu vasıflarımız var diye bizi AR-GE ye alın demek DERSİMİZİ GERİ VERİN diye bağırmalarımızla bir tezat oluşturmuyormu?

ist_koord arkadaşımızın da dediği gibi böyle nitelikli öğretmen arkadaşlar öğrencileriyle projeler geliştirse ve yarışmalara hazırlansa çok daha yararlı olmazmı?
Hocam herkesi bir kalıba sokamayız. Kimi derki dersimi ver, kimider ki bu kadrolarda nitelik öğretmenler görev almalı. Biz büyük bir camiayız. Neden ak veya kara demek zorundayız ki. Kendini yetiştirmiş bir öğretmen ne tamamen sınıfında kalmak zorunda olmalı nede sen kendini yetiştirdin artık sınıftan çık denilmeli bu kişinin tercihine kalmış.
Ar-Ge meselesine gelice, hocam beni Ar-Ge ye alsalar ben kabul etmem zaten, ancak benim görüşüm, Ar-Ge ye alınacaksa milli eğitim kendi bünyesinde çalışan ve bu işi isteyen, nitelikli öğretmenler arasından alım yapmalıdır.
..
hocam soruma net yanıt vermemişsiniz. tekrarlayayım
FORMATÖR yapınca TAMİRCİ olduk diye isyan edip öğretmenliği isteyen biz değilmiyiz.

hayır hocam öğretmenseniz ÖĞRETMENLİK YAPMALISINIZ zira sizi öğretmenlik yapmanız için işe aldılar. yukarıda yazdığım gibi onlar formatör yapınca tamirci değilim biz isteyince argeciyiz olmaz. ama ben kendimi geliştirdim ar-ge de çalışmak istiyorum diyorsanız o zaman EĞİTİM - ÖĞRETİM HİZMETLERİ sınıfından ayrılarak AR-GE ile ilgili birime geçmelisiniz ki okulunuzda bu dersleri verecek öğretmenlere yer açılsın. Kişi tercihini AR-GE den yana yapacaksa zaten öğretmenlik hayatı BENCE bitmiş demektir. Kaldıki BANA GÖRE kişi ÖĞRETMEN OLMAYI SEÇEMEKLE zaten seçinini yapmamışmıdır?

BaRBaRYaN' Alıntı:
computing' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
..
.

.

..
hocam soruma net yanıt vermemişsiniz. tekrarlayayım
FORMATÖR yapınca TAMİRCİ olduk diye isyan edip öğretmenliği isteyen biz değilmiyiz.

hayır hocam öğretmenseniz ÖĞRETMENLİK YAPMALISINIZ zira sizi öğretmenlik yapmanız için işe aldılar. yukarıda yazdığım gibi onlar formatör yapınca tamirci değilim biz isteyince argeciyiz olmaz. ama ben kendimi geliştirdim ar-ge de çalışmak istiyorum diyorsanız o zaman EĞİTİM - ÖĞRETİM HİZMETLERİ sınıfından ayrılarak AR-GE ile ilgili birime geçmelisiniz ki okulunuzda bu dersleri verecek öğretmenlere yer açılsın. Kişi tercihini AR-GE den yana yapacaksa zaten öğretmenlik hayatı BENCE bitmiş demektir. Kaldıki BANA GÖRE kişi ÖĞRETMEN OLMAYI SEÇEMEKLE zaten seçinini yapmamışmıdır?
Formatör olunca tamirci olduk diyen komple blok bir kitle var mı? Hocam tamirci olmaktan sakınca görmeyen bir kitlede var değil mi?. Ar-Ge ye alındığında programcı olarak çalışmaktan memnun olmayanlar varsa zaten onların Ar-Ge de ne işi var, bıraksınlar. Tabi burada sorun hem görevlendirme olması hemde kişinin rızası dışında yapılması. İsteyen giderse, hak ederek giderse ve kadrosuyla giderse mesele yok. İstemediği halde insanlar valilik oluru ile formatör, Ar-Ge ci vs. yapılırsa o da olmaz. Birisi tamirci olduk diye ağlar, ama diğeri formatörlük kalsın der. Asıl mesele yukarı da belirttiğim gibi bu görevlere atama kişilerin isteğiyle ve liyakat esasları doğrultusunda öğretmenlerden alım yapılarak olmalıdır. Sizinde, ist_koord arkadaşımızında belirttiği kadrosuyla gitsin olayına ise tamamen katıldığımı belirtmek isterim, torpille görevlendirilmelere ve kadro işgaline bende karşıyım. Benim karşı çıktığım mevzu ist_koord arkadaşın Ar-Ge mevzusunda benim yazıma ithafen iktisat, hukuk vb. alanlar buralarda çalışmalı ifadesinedir.

antalyada arge bölümünde görevlendirme çalışan biri var mı?
bana teklif ettiler ben kabul ettim tam başlayacağım gün dediler ki görevlendirme yapamıyoruz.
okula gelen yazıyı defalarca okudum. AR-GE hariç diye kocaman yazıp belirtmişler. ne yapmalıyım?

computing' Alıntı:
Formatör olunca tamirci olduk diyen komple blok bir kitle var mı? Hocam tamirci olmaktan sakınca görmeyen bir kitlede var değil mi?. Ar-Ge ye alındığında programcı olarak çalışmaktan memnun olmayanlar varsa zaten onların Ar-Ge de ne işi var, bıraksınlar. Tabi burada sorun hem görevlendirme olması hemde kişinin rızası dışında yapılması. İsteyen giderse, hak ederek giderse ve kadrosuyla giderse mesele yok. İstemediği halde insanlar valilik oluru ile formatör, Ar-Ge ci vs. yapılırsa o da olmaz. Birisi tamirci olduk diye ağlar, ama diğeri formatörlük kalsın der. Asıl mesele yukarı da belirttiğim gibi bu görevlere atama kişilerin isteğiyle ve liyakat esasları doğrultusunda öğretmenlerden alım yapılarak olmalıdır. Sizinde, ist_koord arkadaşımızında belirttiği kadrosuyla gitsin olayına ise tamamen katıldığımı belirtmek isterim, torpille görevlendirilmelere ve kadro işgaline bende karşıyım. Benim karşı çıktığım mevzu ist_koord arkadaşın Ar-Ge mevzusunda benim yazıma ithafen iktisat, hukuk vb. alanlar buralarda çalışmalı ifadesinedir.
.
hocam atama kararnamemizde ne yazıyor ÖĞRETMEN. öğretmen ne formatördür ne AR-GE de çalışan programcı. biz bu mesleke ÖĞRETMEN olmak için başvurduk.

ben demiyorumki AR-GE ye öğretmen atanmasın. AR-GE ye ayrı kontenjan açılsın. AR-GE de çalışmak isteyen girsin KPSS ye AR-GE birimine atansın. öğretmen olmak için uğraşanların da hakkını yemesin. eğer amacınız bu birimde öğretmenleri çalıştırmak ise (zaten m.e.bakanlığısınız) alımı kpss nin ilgili bölümünden yaparsınız, özel şartlara da yazarsınız xxxx alanı öğretmenliğinden mezun olmak diye. olur biter

AMA ben öğretmen olarak başladım, sıkıldım ar-ge ye geçeyim, sevmedim formatör olayım deme lüksümüz BENCE yok.

@computing hocam üç soru takıldı aklıma,

1) siz diploma ve lisans okumanın önemine inanır mısınız?
2) Ar-Ge vb. işlerle ilgili sizde büyüklerimiz gibi amaaan boş işlerle uğraşıtırıyorlar diyemi düşünüyorsunuz?
3) Bir kurumun Ar-Ge faaliyetleri ve işletme yönetimi ile ilgili özellikleri hakkında ne biliyorsunuz?

son soru
4) bir işletmeci yada ziraat mühendisi gelip aman derse illa öğretmenlermi girecek kendini geliştirirse ziraat mühendiside derse girsin mantıklı bir cümlemidir sizce?

Sayın hocam Ar-Ge yada TKY bizim kurumlarımızda olduğu gibi boş işler değildir ciddi iş tanımlarıdır aynı öğretmenlikler gibi ve bu işler için diploma koşulu olmalıdır aynı öğretmen olmak isteyenden öğretmenlik diploması istendiği gibi,

eğer bizler aman ne olacak kendini yetiştiren arkadaş Ar-Ge'ci olsun dersek geçmiş yıllarda aman ne olacak Ziraat Mühendisleriden kendini yetiştirenlerde öğretmen olsun diyen zihniyetten bir farkımız kalmaz malesef.

yeni konu açmak istememiştim ama sanırım görülmedi arkadaşlar, bu konuyla ilgili geri dönüş yapılan varmı?

Sayın İl Müdürümüzün Dikkatine!
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE DUYURU;
1. İlinizdeki bütün geçici görevlendirme öğretmenlerin görevlendirmeleri sona erdirilecektir.
2. Ar-Ge, bilgi işlem, kitap komisyonu ve benzeri komisyonlarda çalışan geçici görevlendirme öğretmenler kadrolarının bulunduğu okullarda maaş karşılığı ders saatini tamamlamak şartı ile istedikleri takdirde bu komisyonlarda yeniden görevlendirilebilecektir.
3. İl ve ilçe emrinde bulunan norm fazlası öğretmenler il içi atama yolu kullanılarak öğretmen ihtiyacı olan okullara atanacaktır. İl ve ilçe emrinde norm fazlası öğretmen kalmaması için uygulama dikkatle takip edilecektir.
4. İl genelinde bir branştan norm fazlası öğretmen var ise o branş ile ilgili kesinlikle ücretli öğretmen istihdam edilmeyecektir.
Hikmet ORMAN
Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Grup Başkanı

önce 15 saat okula derse sonra çalışmaya milli eğitime diyorlar anlayacağınız.

Onlar ne MEBBİSçiler nede Formatör Öğretmenlerdir hocam genelde ilçeler bilgi işlemle ilgili işleri için öğretmenleri ilçelerde bilgi işlem sorumlusu diye çalıştırırlar o kişiler kastedilmiştir.
ki formatör öğretmenler zaten kastedilmiş olamaz formatör öğretmenlerin görev tanımlarında en fazla maaş karşılığı kadar ders aldıktan sonra kalan zamanda Formatör Öğretmen olarak görevlendirileceği çok önceden beri belirtilmektedir.

ist_koord' Alıntı:
Onlar ne MEBBİSçiler nede Formatör Öğretmenlerdir hocam genelde ilçeler bilgi işlemle ilgili işleri için öğretmenleri ilçelerde bilgi işlem sorumlusu diye çalıştırırlar o kişiler kastedilmiştir.
ki formatör öğretmenler zaten kastedilmiş olamaz formatör öğretmenlerin görev tanımlarında en fazla maaş karşılığı kadar ders aldıktan sonra kalan zamanda Formatör Öğretmen olarak görevlendirileceği çok önceden beri belirtilmektedir.

Kazın ayağı öyle değil işte hocam. Bak istersen başım(ız)a gelene: http://www.bilgisayarbilisim.net/ok...r-ogretmeni-f28/formatorluk-iptal-t91807.html

Bunun böyle olacağı belliydi ben aylardır mücadelesini verdim herkes kızdı bana ama sonunda üzülüyorumki ben haklı çıktım

oguz-han' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:

Kazın ayağı öyle değil işte hocam. Bak istersen başım(ız)a gelene: http://www.bilgisayarbilisim.net/ok...r-ogretmeni-f28/formatorluk-iptal-t91807.html

Kazın ayağı aynen öyle hocam açarsınız görev tanımınızı okursunuz bunu yazarsınız dilekçenizi ilçeye, kaymakamlığa, bilgi edinmeye sizi
(okuldan ayrılan başka kurumda çalışan Ar-Geci, kitap yazmacı, bilgi işlemci) diğerleri ile aynı kefeye koyan adamlara anlatırsınız durumu,
siz diğerlerinden farklı olarak başka binalara değil kendi okulunuza görevlendiriliyorsunuz, ayrıca bakanlık e-postada iptal edilsin demiyor maaş karşılığı derse girsin sonra görevlendirilsin diyor ee sizin 2009da görevlendirildiğiniz yazı zaten bunu söylüyor,

İstanbul'da 850 tane BİTEFO görevlendirildi vali ne yapıyorsunuz ne oluyor diye demedimi sanıyorsunuz iki kere dosya verdik görev esaslarında maaş karşılığı kadar derse girerler kalan zamanda görevlendirilirler ibaresi var derslerde aksama olmayacak diye ondan sonra oldu görevlendirme.
Emek harcamadan olmuyor malesef imza yetkili insanlar direk doğruyu anlamıyor hocam, zamanında bizim yorulduğumuzu şimdi sizler yorulacaksınız olay bu kadar basit.

ist_koord' Alıntı:
oguz-han' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:

Kazın ayağı aynen öyle hocam açarsınız görev tanımınızı okursunuz bunu yazarsınız dilekçenizi ilçeye, kaymakamlığa, bilgi edinmeye sizi
(okuldan ayrılan başka kurumda çalışan Ar-Geci, kitap yazmacı, bilgi işlemci) diğerleri ile aynı kefeye koyan adamlara anlatırsınız durumu,
siz diğerlerinden farklı olarak başka binalara değil kendi okulunuza görevlendiriliyorsunuz, ayrıca bakanlık e-postada iptal edilsin demiyor maaş karşılığı derse girsin sonra görevlendirilsin diyor ee sizin 2009da görevlendirildiğiniz yazı zaten bunu söylüyor,

İstanbul'da 850 tane BİTEFO görevlendirildi vali ne yapıyorsunuz ne oluyor diye demedimi sanıyorsunuz iki kere dosya verdik görev esaslarında maaş karşılığı kadar derse girerler kalan zamanda görevlendirilirler ibaresi var derslerde aksama olmayacak diye ondan sonra oldu görevlendirme.
Emek harcamadan olmuyor malesef imza yetkili insanlar direk doğruyu anlamıyor hocam, zamanında bizim yorulduğumuzu şimdi sizler yorulacaksınız olay bu kadar basit.

hocam işin kötü tarafı ben bizzat gidip memle il formatörüyle görüşmeme rağmen tek başıma elimden bir şey gelmemesi. laf anlatamıyorumki yetkililere. ulan benden başka bir Allah'ın kulu da il mem'i arayıp sormuyor ki. Bu yanlış yorumlanmış demiyorki. Herkes nemelazımcı olmuş arkadaş. Tatil dönüşü görürüm ben ilimdeki formatörlerin yüz ifadelerini. Onlara şaka geliyor ama...

Ve ayrıca bizim görevlendirmeleri 1. maddeye dayanarak iptal ediyorlar. 1. maddede diyorki

Sayın İl Müdürümüzün Dikkatine!
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE DUYURU;
1. İlinizdeki bütün geçici görevlendirme öğretmenlerin görevlendirmeleri sona erdirilecektir...

Buranın MEM'i diğer maddeleri görmezden gelerek 1. maddeyi bana okutup duruyor, burada böyle yazıyor diyor. Yahu bizle ilgili değil diyorum, adamlar nuh diyor, peygamber demiyor. Siz İstanbul'da nasıl bir yol izlediniz rica etsem bana anlatır mısınız?

Sayın hocam resmi dilekçenizi yazın

görevlendirmenizin dayanağı olan 2009 tarihli görevlendirme yazısını bulun orada belirtilen görev esaslarınızın 23. Temmuz 2012 tarihli görevlendirme iptalleri konulu e-posta ile aynı olduğunu
"en fazla maaş karşılığı kadar derse girip kalan zamanlarında görevlendirilir" şeklinde görevlendirildiğinizi belirtin.
Görevlendirmeniz neticesinde eğitim-öğretimin olumsuz yönde etkilenmesi gibi bir durumun olmadığını belirtin.

Diğer İllerde de örnek İstanbul bu mantıkla AR-Ge vb. görevlendirmelerin sonlandırıldığını ancak BT Formatör öğretmen görevlendirmelerinin yapıldığını ister şifaen belirtirsiniz ister uygulamada birlik olması gibi bir alandan dilekçenize yedirirsiniz o size kalmış.

3 ağustos itibariyle yazı geldi ve arge görevlendirmeleri net olarak bitti. Valilik oluruyla

oguz-han' Alıntı:
okyanus41' Alıntı:
3 ağustos itibariyle yazı geldi ve arge görevlendirmeleri net olarak bitti. Valilik oluruyla

peki ebitefo'lar ne alemde? onlar da bitti mi?
yazıda sadece argeler diyordu ve liste verilmişti isim isim. ebifoları bilmiyorum ama meb bilgi edinme birimine mail atıp durumunuzu sorabilirsiniz.

Geri