Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

İlçe Milli Eğitimde ya da Ar-Ge görevlendirme bitiyor mu?

Konu, 'ARGE (ADEY,İKS,PYS,SP,TKY)' kısmında serkanozen1 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. saw_all

saw_all Aktif Üye

yeni konu açmak istememiştim ama sanırım görülmedi arkadaşlar, bu konuyla ilgili geri dönüş yapılan varmı?

2. ogrt_kartal

ogrt_kartal Seçkin Üye Seçkin Üye

Sayın İl Müdürümüzün Dikkatine!
    İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE DUYURU;
    1. İlinizdeki bütün geçici görevlendirme öğretmenlerin görevlendirmeleri sona erdirilecektir.
    2. Ar-Ge, bilgi işlem, kitap komisyonu ve benzeri komisyonlarda çalışan geçici görevlendirme öğretmenler kadrolarının bulunduğu okullarda maaş karşılığı ders saatini tamamlamak şartı ile istedikleri takdirde bu komisyonlarda yeniden görevlendirilebilecektir.
    3. İl ve ilçe emrinde bulunan norm fazlası öğretmenler il içi atama yolu kullanılarak öğretmen ihtiyacı olan okullara atanacaktır. İl ve ilçe emrinde norm fazlası öğretmen kalmaması için uygulama dikkatle takip edilecektir.
    4. İl genelinde bir branştan norm fazlası öğretmen var ise o branş ile ilgili kesinlikle ücretli öğretmen istihdam edilmeyecektir.
    Hikmet ORMAN
    Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Grup Başkanı

önce 15 saat okula derse sonra çalışmaya milli eğitime diyorlar anlayacağınız.

3. ogrt_kartal

ogrt_kartal Seçkin Üye Seçkin Üye

yalnız buy bilgi işlemciler mebbis yöneticilerimi yoksa formatörler mi belli değil

4. ist_koord

ist_koord Süper Üye Süper Üye

Onlar ne MEBBİSçiler nede Formatör Öğretmenlerdir hocam genelde ilçeler bilgi işlemle ilgili işleri için öğretmenleri ilçelerde bilgi işlem sorumlusu diye çalıştırırlar o kişiler kastedilmiştir.
    ki formatör öğretmenler zaten kastedilmiş olamaz formatör öğretmenlerin görev tanımlarında en fazla maaş karşılığı kadar ders aldıktan sonra kalan zamanda Formatör Öğretmen olarak görevlendirileceği çok önceden beri belirtilmektedir.

5. oguz-han

oguz-han Süper Üye Süper Üye

Kazın ayağı öyle değil işte hocam. Bak istersen başım(ız)a gelene: http://www.bilgisayarbilisim.net/ok...r-ogretmeni-f28/formatorluk-iptal-t91807.html

6. hhtc

hhtc Seçkin Üye Seçkin Üye

Bunun böyle olacağı belliydi ben aylardır mücadelesini verdim herkes kızdı bana ama sonunda üzülüyorumki ben haklı çıktım

7. ist_koord

Kazın ayağı aynen öyle hocam açarsınız görev tanımınızı okursunuz bunu yazarsınız dilekçenizi ilçeye, kaymakamlığa, bilgi edinmeye sizi
    (okuldan ayrılan başka kurumda çalışan Ar-Geci, kitap yazmacı, bilgi işlemci) diğerleri ile aynı kefeye koyan adamlara anlatırsınız durumu,
    siz diğerlerinden farklı olarak başka binalara değil kendi okulunuza görevlendiriliyorsunuz, ayrıca bakanlık e-postada iptal edilsin demiyor maaş karşılığı derse girsin sonra görevlendirilsin diyor ee sizin 2009da görevlendirildiğiniz yazı zaten bunu söylüyor,

İstanbul'da 850 tane BİTEFO görevlendirildi vali ne yapıyorsunuz ne oluyor diye demedimi sanıyorsunuz iki kere dosya verdik görev esaslarında maaş karşılığı kadar derse girerler kalan zamanda görevlendirilirler ibaresi var derslerde aksama olmayacak diye ondan sonra oldu görevlendirme.
    Emek harcamadan olmuyor malesef imza yetkili insanlar direk doğruyu anlamıyor hocam, zamanında bizim yorulduğumuzu şimdi sizler yorulacaksınız olay bu kadar basit.

8. oguz-han

hocam işin kötü tarafı ben bizzat gidip memle il formatörüyle görüşmeme rağmen tek başıma elimden bir şey gelmemesi. laf anlatamıyorumki yetkililere. ulan benden başka bir Allah'ın kulu da il mem'i arayıp sormuyor ki. Bu yanlış yorumlanmış demiyorki. Herkes nemelazımcı olmuş arkadaş. Tatil dönüşü görürüm ben ilimdeki formatörlerin yüz ifadelerini. Onlara şaka geliyor ama...

9. oguz-han

Ve ayrıca bizim görevlendirmeleri 1. maddeye dayanarak iptal ediyorlar. 1. maddede diyorki

Sayın İl Müdürümüzün Dikkatine!
    İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE DUYURU;
    1. İlinizdeki bütün geçici görevlendirme öğretmenlerin görevlendirmeleri sona erdirilecektir...

Buranın MEM'i diğer maddeleri görmezden gelerek 1. maddeyi bana okutup duruyor, burada böyle yazıyor diyor. Yahu bizle ilgili değil diyorum, adamlar nuh diyor, peygamber demiyor. Siz İstanbul'da nasıl bir yol izlediniz rica etsem bana anlatır mısınız?

10. ist_koord

Sayın hocam resmi dilekçenizi yazın

görevlendirmenizin dayanağı olan 2009 tarihli görevlendirme yazısını bulun orada belirtilen görev esaslarınızın 23. Temmuz 2012 tarihli görevlendirme iptalleri konulu e-posta ile aynı olduğunu
    "en fazla maaş karşılığı kadar derse girip kalan zamanlarında görevlendirilir" şeklinde görevlendirildiğinizi belirtin.
    Görevlendirmeniz neticesinde eğitim-öğretimin olumsuz yönde etkilenmesi gibi bir durumun olmadığını belirtin.

Diğer İllerde de örnek İstanbul bu mantıkla AR-Ge vb. görevlendirmelerin sonlandırıldığını ancak BT Formatör öğretmen görevlendirmelerinin yapıldığını ister şifaen belirtirsiniz ister uygulamada birlik olması gibi bir alandan dilekçenize yedirirsiniz o size kalmış.

11. okyanus41

okyanus41 Seçkin Üye Seçkin Üye

3 ağustos itibariyle yazı geldi ve arge görevlendirmeleri net olarak bitti. Valilik oluruyla

12. oguz-han

peki ebitefo'lar ne alemde? onlar da bitti mi?

13. okyanus41

okyanus41 Seçkin Üye Seçkin Üye

yazıda sadece argeler diyordu ve liste verilmişti isim isim. ebifoları bilmiyorum ama meb bilgi edinme birimine mail atıp durumunuzu sorabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal