ilginç bir durum....

Kodla Büyü

haso07

Aktif Üye
Arkadaşlar.Ben bir köy okulunda BT öğretmeniyim. ders saatim 3 olarak belirlendi. iş bu ya bulunduğum ilçde ÇPL var ve orada hiç Bt öğretmeni yok. ders yüküde epey var.25 saat kadar. Beni görevlendirdiler. Şimdi sorum şu. Ben eğitim bölgesi dışından görevlendirilen bir öğretmen olarak çpl'de girdiğim tüm dersleri ek dders olarak mı alacağım?

haklısınız hocam garip bi durum benimkisi. zaten benden başkasının başına gelmez bu durum....

25+3=28
15 saat maaş karşılığı
28-15=13 saat ekders
Artılardan da 2 saat gelir.
Yani haftalık ekdersiniz.
13+2=15 saat.

eğitim bölgesi dışında sen istemeden görevlendiremezler zorla bir görevlendirme varsa yolluk verme mecburiyeti var bildiğim kadarıyla
çpl de girdiğin dersin tamamı ek ders olmaz hocam girdiğin tüm dersleri tek okul gibi düşün yine ona göre alırsın ek dersi

şu durumdan dolayşı kafam karışık. şöyle bir durum vardı. geçen sene arkadaşım sosyal bilgiler öğretmeni. 9 saat kadrosunun olduğu okulda dersi vardı. yine aynı çpl ye coğrafya derslerine gitti. 16 saat girdi coğrafya dersine ve hepsini ek ders olarak aLDI. kafamı karıştıran nokta bu aslında benim.!

hocam o okulun müdür yardımcısı sanada girdiğin dersin tamamını yazsa belki sende alırsın parayı ama sonra senden geri alırlar. O arkadaşında şikayet halinde verilen parası geri alınır.

hocam başka okulda görevlerndirilsenizde maaş karşılığının fazlasını ek ders alırsınız

haso07' Alıntı:
şu durumdan dolayşı kafam karışık. şöyle bir durum vardı. geçen sene arkadaşım sosyal bilgiler öğretmeni. 9 saat kadrosunun olduğu okulda dersi vardı. yine aynı çpl ye coğrafya derslerine gitti. 16 saat girdi coğrafya dersine ve hepsini ek ders olarak aLDI. kafamı karıştıran nokta bu aslında benim.!

uygulama ilginçmiş hocam hakketen :)

hocam yalnız ikametgahınız ilçe merkezinde ise yolluk alamazsınız. köyde kalıyor olsaydınız yolluk alırdınız. ki tahminimce de ilçe merkezinde kalıyorsunuzdur...

Geri