ilgisiz eşe sahip bayanlar

Kodla Büyü

_siyah_

Site Gezgini
ilgisiz eşe sahip arkadaşlara sormak istiyorum, bu duruma katlanabilyrmsnz , ewt se nasıl, yada düzeltebilmek adına yaptığınız bişey varmı?

çok şükür Allah ıma binlerce şükür eşim tam tersi her konuda çok ilgili
her gün Allah senden razı olsun cümlesini benden duyar kendileri
ama hocam eğer ilgisiz ise ben karşılıklı diye düşünürüm
oturup konuşmakta ve sorunları karşılıklı çözmekte fayda var
belki o da sizin ilgisiz olduğunuzu düşünüyordur
nacizane tavsiyem kırmak istemem

bende aynı fikirdeyim.oturup açık açık konuşmakta fayda var.çünkü ilgisizliğe ona normal geliyor olabiliri. benimde evliliğimin ilk 2 yılı eşim her konuda ilgili değildi ben çık aık konuştum ve baba dediği ben bunları fark edemedim dedi ve şuan çok şükür rabbime her şey yolunda.

sevincaltunel' Alıntı:
mayasında olmalı insanın olmayınca olmuyor kabullenmek lazım
hocama katılıyorum evlenirken değişeceğini umduğum her şey o gün gibi aynı:) Ama sebep de önemli tabi, üzerine gidilip düzeltilebilecek bişey varsa durum değişir. Bir de şu var gerekirse kendiniz değişeceksiniz. Bu yol çok zaman daha kısa oluyor çözümler için.

seni üzen kişibaskasını mutlu ediyordur diye bir söz okudum gecende illa aldatma değil belki kayınvalideyi mutlu ediyordur seni üzerek çözümü siz kendiniz bulacaksınız hocam ....sebpleri...

Re: Ynt: ilgisiz eşe sahip bayanlar

Erkek adam sever ama diliyle değil, gönlü ile.

Bu bayanlar bölümü bir şekilde sadece bayanların görebileceği şekilde olmalı. Yoksa çok kavga çıkar forumda :mrgreen:

İsteklerinizi güzelce bi listeleyin ve bunları ulaşma oranı yüksekten düşüğe sıralayın ve gıdım gıdım istediğiniz değişimi gerçekleştirmeye çalışın...

Ve en önemlisi iletişim iletişim iletişim...

Mevcut durumdan ne kadar rahatsız oldugunuzu ne kadar olumsuz etkilendiğinizi munasip bir dille saldırı ve suçlayıvı altyapısı olmadana yardım dileyici hadi bu sorunu beraber çözelim modunda dile getirin... Zaman alacak ama çözülecektir. Ama bu yolda zaman zaman geri tepmeler olacak size düşen bu anlarda vazgecmemek...

Re: Ynt: ilgisiz eşe sahip bayanlar

şeffaf' Alıntı:
hocama katılıyorum evlenirken değişeceğini umduğum her şey o gün gibi aynı:) Ama sebep de önemli tabi, üzerine gidilip düzeltilebilecek bişey varsa durum değişir. Bir de şu var gerekirse kendiniz değişeceksiniz. Bu yol çok zaman daha kısa oluyor çözümler için.
Atalarımızın bu konuyla ilgili güzel sözleri var. Can çıkar huy çıkmaz, insan yedisinde neyse yetmişinde de öyledir ....
Bir insanı değiştirmek dünyanın en zor işidir. Eşlerinizin hangi yönünden hangi yönünden şikayetçisiniz bilmiyorum ama bu muhtemelen evlenmeden öncede böyleydi bu yüzden başta iyi düşünmeniz gerekirdi. İnsanlar evlenirken bazen karşısındaki kişiyle değilde olmasını istediği kişiymiş gibi düşünüp karar verip evlenir. Tabi sonra yavaş yavaş herşey berraklaşır ortaya çıkar.
Karşınızdaki kişiyi değiştirmeye çalışmakla hem kendinize hem karşınızdaki insana eziyet etmektesiniz aslında. Bence en güzel yol onu olduğu gibi kabul etmek. emin olun herşey daha güzel olacaktır. Bende evliyim eşimin beğenmediğim bir sürü yönü var ama beğendiğim yönü daha fazla, beğenmediğim yönlerini görmezden geliyorum.
Eğer eşinizi olduğu gibi kabul edemiyorsanız ya da beğenmediğiniz yönlerini görmezden gelemiyorsanız başta hata yapmış olabilirsiniz.

Hocam onun da sizde hatali buldugu yonler vardir onlar uzerinden gidin.Bak sen uxuluyorsun diye ben buni degistirdim yada sen fedakarlik yapip su ozelligini degistirmedigin icin ben de senin istedigin bu ozelligi degistirmiyorum gibi.Boylece bi sizden bi esinizden yanlislar gide gide ortada bulusursunuz bence...

hocam aşırı ilgi bekliyor olabilirsiniz belki farkında olmadan hani bana hergün beni sevdiğini söyle diyenlerden misiniz hiç düşündünüz mü? Belki eşiniz kendince ilgili olduğunu düşünüyordur

Aynı dertten muzdarip biri olarak, bayanlara sormak istiyorum. Nedir? bu ilgisizlik. Valla eşim diyorki on yıldır söylemekten bıktım, neden ilgisizsin. Bilmem nerden çıkardın ilgisizliğimi..diyorum. Bir sürü şey sayıyor. Onun söylediklerinin hiç birini kendide yapmıyor. Tek anlattığı okulda olan tantanalar. 2 oğlumuz var. zaten hayatımızın yüzde 70 ini onlar kaplıyorlar. Bunları ben sorun etmezken neden hep ilgisiz olan erkekler oluyor. Dün arkadaşlarıyla gezmeye gitti (kız kıza) yattım uyudum dünya varmış dedim yahu.
Gerçekten soruyorum nedir bu beklediğiniz ilgi.

hocam zaman zaman hepimiz aile içi sorunlar yaşıyoruz.ben de sıkılıp daralınca çevremdeki arkadaşlarımı daha dikkatli dinliyorum yanlışlarımı fark edebilmek adına. enfal suresinin 62. ve 63. ayetlerini bol bol okumayı tavsiye etmişti bir arkadaşım. karı koca arasındaki muhabbetin artması için. bide sizde içinizden geldiği gibi yalvarın dualarınızda. bide eşinizi değiştirmeye çalışmayın hocam.(bu arada öylesiniz demiyorum.genelde yapılan yanlışı vurgulamak istedim.kıyaslamayın,moral verin,yapıcı olun,tatlı dilli olun,tebessüm edin. belki farkında değildir eşiniz boşluktadır belki depresyonda oda belki ne istediğini bilmiyodur. namazlarınızda bol bol dua edin ikiniz için. ne biliyim çocuk gibi oluyor erkekler. kumanda onun elinde olsun. kendini aile res hissettirin. sesli dua edin. elini tutun. öpün.sarılın.sevdiğinizi söyleyin. bunları kısa süreli değil ama alışkanlık haline getirin. az konuşun.üzerine gitmeyin. tartışmayı uzatmayın. yazık günah değil mi evliliğinize. ben eşimle bırazcık uzaklaşayım çok üzülüyorum. neden ailemde soğuk rüzgarlar essin neden kırğın olalım . Bunların hepsi sadece benim tavsiyelerim. sizi tabiki tanımıyorum hata sizde demiyorum. sadece bende eşimden uşaklaştığımdaki o kötü duyguları hatırladığım için sizin ne hissettiğinizi anlıyorum. umarım düzelir herşey.

İnsanlar hayatlarındaki olumsuzlukları başkasına mal etmeyi çok sever. Bu bazen eş bazen çevredeki insanlar olur. Her kişi dünyadaki yaşam zincirinde farklı görevlere sahiptir. Bazen birini bir kalıba sokmak onun elindeki yaşam rolünü almak demekte olabilir. Sonrasında o kişi öldüğünde başka kişiyi kalıba sokmaya çalışır aynı kişi. Bu süreçte yaşamdaki rollerde değiştiğinden yollar bozulur. Sonrasında doğallıktan uzaklaşılır. İnsanların amacı tek bir kalıba insanları sokmak olur. Başta eğitimciler sözlü olarak tek kalıp karşıtı olsalar da uygulamada tek kalıp dışındakilere tahammül gösteremezler. İşte yanlış buradan başlar ve devam eder.

Geri