İlk Atama İl Tercihi Konusunda.

Kodla Büyü

ibrahim_hoca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar ilk atama tercisinde bulunacak ilk öğretim matematik öğretmeni kardeşim var. sizden kahramanmaraş, erzurum, bitlis, hatay konusunda bilgi isteyecektim. fikri bilgisi olanlardan.yorumda bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

hatay yazarım, maraş köy gibi, Erzurum kışı çekilmez, Bitlis ahlat Adilcevaz ve Tatvan varsa oraları da güzel

aynen hocam il geneli doğru olmaz. ilçe ve köy durumlarına göre değişiyor herşey.
örneğin k.maraş pazarcık kira ve genel yaşam bakımından çok pahalı değil. ev satın almak mantıksız kira çok mantıklı. ama bazı yerlerde kira çok yüksek. türkoğlu farklı elbistan farklı. elbistan her yere uzak gibi gibi. misal pazarcık adıyaman malatya birkaç saat mesafede, g.antep 1 saat. k.maraş merkez 45 dk.
hatayın nereleri açık;
misal antakya, iskenderun samandağ ile reyhanlı altınözü bir tutulamaz.

Hocam en ideali, belirtilen ilçe ve okullarla ilgili telefon açıp bilgi edinmek. Keza ilçe-okul şartları iyi araştırılmalı, ulaşım, konut, idari personelin yapısı gibi faktörler daha önemli kanımca keza kardeşiniz en iyi ihtimalle 3 yıl orada çalışacak.

ilçeleri yazarsan daha iyi olur hocam . İl merkezleri için dersen Hatay , Maraş iyidir .

Bitlis için konuşmak gerekirse Ahlat ve Adilcevaz güzel Tatvan demografik açıdan karışık. Mutki Hizan kesinlikle tavsiye etmem. kardeşinizin puanı iyiyse öncelikle havaalanına yakın yerlere baksın. Benim için ulaşım faktörü çok önemliydi mesela.

Okulları hobi olarak yine ara, ama yanıltabilirler seni.

Hatay önceliğin olsun.

Geri