İlk defa salon başkanlığı yapacağım. Yardım..

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar kpss ortaöğretim sınavında ilk defa salon başkanlığı yapacağım. Bir hata yapmaktan korkuyorum. Size iki tane sorum var:
1)Sınav başlamadan önce, sınav sırasında, sınav sonrasında ne yapacağımıza dair bize madde madde bir yönerge kağıdı verecekler değil mi? Bu konuda biraz endişeliyim :?
2)Mesela kopya dışında Çok büyük bir hata yapsam (inşallah yapmam da örneğin bazı öğrencilerin sınavları iptal olabilecek bir hata yapsam) en kötü ne ceza alırım? Allahım bana inşallah böyle bir şey yaşatmaz çünkü vicdan azabını hiç demiyorum bile

Biraz fazla mı abartıyorum bilmiyorum ama ilk defa böyle bir sorumluluk alacağım. Sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim arkadaşlar

1. Evet. Evrak poşetinden yönerge çıkıyor. Dakika dakika ne yapacağınız yazıyor.
2. Karekod etiketi yapıştırma dışında sınav iptali olacak büyük bir hata yapmanız çok zor. Karekod bile çok kolay.
Bu kadar telaş yapmanızı gerektirecek bir durum yok. Bir de madem ilk defa görev alacaksınız GİS'te bulunan videoları izlerseniz daha iyi olur.

@serkan_ist'in de dediği gibi hata yapmak neredeyse zor. stres yapmadan yönergeye göre hareket edersen sorunsuz bir şekilde işini yaparsın. dikkat edilmesi gereken kare kodların DOĞRU yere yapıştırılması. zira karekodlar normal sırayla giderken öğrencileri Z veya S tipi oturuyor olabilir. onu öğrenciyle birlikte isim okuyarak yapıştırırsan sıkıntı olmaz inşallah.
başka bir husus da gözlemci olacak salonda. zarf atmak için kurallara aykırı talebi olabilir. ona da taviz verme.

Yardım için tekrardan teşekkürler arkadaşlar :+1:

arkadaşlar bir sey daha soracağım. Yönergeyi bayağı bi okudum, video izledim. "Soru kitapçıkları rastgele öğrencilere dağıtılır" diye tarif etmiş ama arkadaşım soru kitapçıklarını S şeklinde dağıt diyor. Bunu neden böyle diyo.. Optik kağıtta hangi öğrenciye hangi kitapçığın geleceği yazıyor mu?

hocam rastgele dagıtıyorsun, hocamın anlatmak istediği sanırım belki sıra numarasına oturmamıştır diyor ki yanlış yere oturmaları zor ihtimal, z kuralına göre oturmuyorlar bu sınavda

cinefil' Alıntı:
arkadaşlar bir sey daha soracağım. Yönergeyi bayağı bi okudum, video izledim. "Soru kitapçıkları rastgele öğrencilere dağıtılır" diye tarif etmiş ama arkadaşım soru kitapçıklarını S şeklinde dağıt diyor. Bunu neden böyle diyo.. Optik kağıtta hangi öğrenciye hangi kitapçığın geleceği yazıyor mu?
fazla endişe yapıyorsun.
soruna gelince önce kitapçıkları karıştıracaksın sonra sırayla s şeklinde dağıtacaksın olay bu.
yanlış bir şey yapma ihtimalin çok az çünkü bir sorun olduğunda
yardımcı gözetmen var ,bina görevlileri var
onlar size yardımcı olur.

only61' Alıntı:
cinefil' Alıntı:
fazla endişe yapıyorsun.
soruna gelince önce kitapçıkları karıştıracaksın sonra sırayla s şeklinde dağıtacaksın olay bu.
yanlış bir şey yapma ihtimalin çok az çünkü bir sorun olduğunda
yardımcı gözetmen var ,bina görevlileri var
onlar size yardımcı olur.

Teşekkürler hocam. :+1:

Geri