ilk kez araba alırken neye dikkat edersiniz?

Kodla Büyü

Fulya0108

Aktif Üye
arkadaşlar yaza araba almayı düşünüyorum. bir çok kişi ilk arabana çok para yatırma 20 bin civarı bi araba alırsın iki seneye satar daha iyisini alırsın diyorlar. ben de seat leon almayı düşünüyorum uzun süre de kullanırım hemen satmam diyorum. fikirlerinizi alabilir miyim?

ilk hatalarını ilk arabanda yapacaksın yani kenara çarpma ceza yeme altı aya bir parasını ödeme yakıtı vs derken sen ustalaşıncaya kadar o deneme tahtan olacak
ve sonra iyi araba alırsın. gamer99 hocama katılıyorum. zaten deneme olayını geçmiş olsan böyle soru sormazdın ve hoşuna giden arabanın ucuz fiyatlısını sağlam temiz olanını arardın :)

araba sürüşüne göre bir fyatta araba al. ne kadar usta isen o kadar pahalı araba al

25 yaşındayım hocam hiç arabam olmadı ama taksicilik şu bu derken 10 yıllık bir şoförlüğüm vardır ki zaten baya iyi sürerim. :) şoförlüğünüz iyi değilse mantıklı olan yüklenmeden ucuz araç almanız ama şoförlüğünüz iyiyse dediğiniz gibi iyi bir araç alabilirsiniz gibi geliyor

bence paran varsa al hocam hevesin kaçmasın kasko denen bir şey var :+1: hem ucuz ve yıpranmış araç alıp sanayiden çıkamamak da var :-1: ilk arabam doğandı sanayide baya tanıdığım olmuştu :mrgreen:

Tavsiyem çok para verme hocam. Sıfır araba alacaksan da modelleri test sürüşünde dene derim...

ben de aynı durumdayım ama şöyle de bir durum var.. tamam ilk arabam olacak ama ikinci elin güvenilirliği ayrı bir sıkıntı bunun yanında bir de sanayiden çıkmama durumu var.. ben risk alıp yılbaşında stokların eritilme kampanyalarından hem de şu sıfır faizli olanlarından taksitle almayı düşünüyorum.. Bazı arkadaşlar deneme tahtası yapabilirsin demişler ama çarpmak için de araba alınmaz ki :?

"Yeni araba alma..."
kullanmayı düşündüğün yakıt sistemine uyumlu ikinci el ya da almayı düşündüğün aracın eski modelini almanı tavsiye ederim
bunlar araç kullnma deneyimi için eğer araç kullanmayı biliyorsan ancak mesajından böyle birşey anlaşılmıyor o zaman ne diliyorsan onu al.

ehliyeti alalı 3 yıl oldu da 3 yıl içinde adam akıllı araç kullanmadım. o yüzden ustalığım yok açıkçası. işte bakın sız de ikileme düşüyorsunuz. kimine soruyorum sıfır al araban pert olsa bile kaskolu, rahat olursun, ikinci el alma sanayıden çıkamazsın diyorlar. kimisi de ilk aracın olacaksa o kadar para verme diyor. şaşkınım :?

Diyelim ki sıfır araç aldınız aldıktan 6 ay sonra aynı fiyata satamayacaksınız birde kaza yaptığınızı varsayalım bir sene sonra minimum 5 bin tl zararla satarsın o aracı o yüzden iyisi mi ikinci el al mümkünse tanıdığın güvenebiceğin satış sonrası araçta bir problem çıkarsa yüzü olacak birinden al...

typhoon' Alıntı:
Diyelim ki sıfır araç aldınız aldıktan 6 ay sonra aynı fiyata satamayacaksınız birde kaza yaptığınızı varsayalım bir sene sonra minimum 5 bin tl zararla satarsın o aracı o yüzden iyisi mi ikinci el al mümkünse tanıdığın güvenebiceğin satış sonrası araçta bir problem çıkarsa yüzü olacak birinden al...

haklısınız.

typhoon' Alıntı:
Bu söylediğiniz her marka ve model için geçerli değil piyasayı iyi takip etmek lazım... Ben aracımı alalı 9 ay oldu şu an aldığım fiyatın 4-5bin tl üzerine satabilirim...

AlimertX' Alıntı:
typhoon' Alıntı:
Bu söylediğiniz her marka ve model için geçerli değil piyasayı iyi takip etmek lazım... Ben aracımı alalı 9 ay oldu şu an aldığım fiyatın 4-5bin tl üzerine satabilirim...

Allah kaza bela vermesin diyelim o zaman...

typhoon' Alıntı:
AlimertX' Alıntı:
typhoon' Alıntı:

Allah kaza bela vermesin diyelim o zaman...

amin :roll:

Geri