İlköğretim test sitemiz için Önerilerinizi bekliyorum.

Kodla Büyü

cefecan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba, İlköğretim derslerine yönelik ağırlıklı olarak test ama konu anlatımlarına da yer verdiğimiz bir siteyi geliştirmeye çalışıyoruz. Daha yeni bir site şimdilik ilkokul kısmının büyük bir kısmını bitirdik ve artık ortaokul kısmından da testler eklemeye başladık. Eşim sınıf öğretmeni ikimiz elimizden geldiğince kaliteli, bol görselli ve özgün testler oluşturmaya çalışıyoruz.
Gerek seo açısından (Bu arada adsense iki kere başvurduk kabul edilmedi. Günlük hit hafta içi ortalama 700 sayfa ziyareti olmasına rağmen kabul etmedi. domain 4 aylık 7 8 aylık olunca yeniden deneyeceğim )gerek ise eğitimci bakış açısından önerilerinizi bekliyoruz.

www.testlik.com

Siteniz çok güzel ama bu hali ile adsense alma ihtimaliniz pek yok. Neredeyse hiç anlamlı içerik yok sayfalarda. Her taraf bir sürü keyword ile dolmuş durumda arama motorunun gözünde. Adsense almak istiyorsanız size tavsiyem en azından test sayfalarındaki "Test Hakkında" bölümüne 100 karakterden kelimeden az olmayan benzersiz açıklamalar yazmanız. Bunu da anahtar kelimeler listesi şeklinde değil de özet bilgi şeklinde anlamlı cümleler içeren paragraflarla yapmanız.

Hocam haklısınız sizin yaptığınız öneriyi seo konusunda uzman bir arkadaşım daha yaptı. Fakat bu nokta da çıkmazdayım. Yani sadece ilkokul kısmını tamamlamak üzereyiz 300 e yakın test oldu ve ben her bir test için benzeriz metin oluşturmak benim için çok zor olacak. Çünkü ortaokul kısmından en 500 test daha hazırlayacağız. Adsense test içerisindeki metinleri kabul etmiyor mu acaba. Bu arada 100 karakter mi 100 kelime mi hocam. Bir de testden önce test hakkında kısmına ne yazabilirim diye düşünüyorum yani o konu ile ilgili kısa bir konu anlatımı yapmam gerekir galiba o da bihayli zor olacak ama bakalım. Farklı önerileriniz varsa alabilirim hocam.

Evet yanlış yazmışım 100 kelimelik olacak en az. Test içeriği pek etkili olmaz hocam. Testteki soruların konularının kısa bir özeti olabilir. Burada şu ayrımı yapmanız lazım siteyi test ağırlıklı geliştirip başka bir gelir yöntemi mi bulacaksınız yoksa adsense ağırlıklı bir site mi istiyorsunuz? Alternatif yöntemler olur derseniz "içerik kraldır" mottosu gereğince mümkün olduğunca fazla ve kaliteli test üretmenizi tavsiye ederim. Ancak adsense benim için önemli diyorsanız yeni test oluşturma işini mümkün olduğunca yavaşlatıp eski testleri güncelleyerek adsense uyumlu sayfalar elde etmeye gayret göstermeniz daha verimli olacaktır.

Hocam alternatif yöntemler derken ücretli üyeliği kastediyorsunuz galiba. Fakat (morpa ,okulistik gibi çok güçlü rakiplerim var onlarla rekabet edebilirmiyim bilmiyorum) Ben gelir modeli olarak adsense düşünmüştüm. Ama bu seferde sizin dediğiniz durum handikap olarak karşıma çıkıyor. Bir karar vermem gerkiyor artık.

Geri