İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine yönelik Seminer

Kodla Büyü

dijireis79

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine yönelik "Programlamaya Giriş ve 3D Tasarım" Semineri
28 Temmuz 2015 Salı günü saat 14.00’da Düzce Halk Eğitim Merkezi bilgisayar laboratuvarlarında ilkokul ve ortaokul öğrencileri için 2 saat sürecek “programlamaya giriş ve 3D tasarım” tanıtım seminerleri düzenlenecektir.

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk ÖZDEMİR’in katılımıyla; Bilişim Garaj Akademisi ve Türkiye Bilişim Derneği destekleriyle gerçekleştirilecek olan etkinliğe, ilgisi olan ve konuyla ilgili bilgi edinmek isteyen tüm Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri, BT Formatör Öğretmenleri, idareci ve öğretmenlerimiz katılabilir. Yeterli katılım sağlanması durumunda; öğretmen ve idarecilerimize yönelik aynı gün, aynı yerde ve aynı saatte ayrıyeten bir seminer düzenlenecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı’nın teşvik ettiği proje sonrasında çocuklarımızın bilgisayarı faydalı kullanma ve temel kod yazma becerileri gelişeceği, ilgisi olan öğrencilerin keşfedilmesinin kolaylaşacağı düşünülmektedir. Proje ile ilgili detaylı bilgi almak için buyazkodyaz.org sitesi ziyaret edilebilir.
Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

Geri