ilkokulda robotik kodlama egzersizi açmak istiyorum

Kodla Büyü

bilgisayarmax

Süper Üye
Süper Üye
merhabalar. ilkokulda robotik kodlama kursu açmamı istediler bazı sınıflar. egzersiz olarak yapmayı düsünüyorum daha önce yapıp elinde planı evrağı olan arkadaş var mı

ben de lisede açmak istiyorum böyle birşey mümkünse?

bilgisi olan var mı

Arkadaşlar,

2010-49 No'lu genelgede hangi alanlarda egzersiz açılacağı bellidir. Şu an ki listede robotik kodlama yok. Ancak bilim olimpiyatı olarak açabilirsiniz.

Arkadaslar birakin acmayi millet dyk'dan parayi göturecek 1 ders saatine 2 kat ek ders yazilacak, sizler 1 saate 1 ek ders. Hic adil degil, o kadar sıkışık durumda olmama ragmen icime sindiremedigim icin egzersiz acmayacagim.

merhabalar. ilkokulda robotik kodlama kursu açmamı istediler bazı sınıflar. egzersiz olarak yapmayı düsünüyorum daha önce yapıp elinde planı evrağı olan arkadaş var mı
Hocam bir şey merak ediyorum, kodlama matematik olmadan bir yere kadar gidiyor sonra tıkanıyor. Robotik kodlama matematik ile beraber az biraz da olsa elektronik de istiyor. Siz ilkokulda nasıl bir robotik kodlama kursu yapmayı düşünüyorsunuz, kaba da olsa bir planınız var mı? Hazır set mi kullanacaksınız, MBot, Lego, vs. yoksa arduino ile ilkokulu hiç düşünemiyorum ne yapılır?

Hocam bir şey merak ediyorum, kodlama matematik olmadan bir yere kadar gidiyor sonra tıkanıyor. Robotik kodlama matematik ile beraber az biraz da olsa elektronik de istiyor. Siz ilkokulda nasıl bir robotik kodlama kursu yapmayı düşünüyorsunuz, kaba da olsa bir planınız var mı? Hazır set mi kullanacaksınız, MBot, Lego, vs. yoksa arduino ile ilkokulu hiç düşünemiyorum ne yapılır?

lego wee do ile çok rahat kreşlerde bile eğitim veriliyor hocam. mbot ile biraz basit örneklerle ve algoritma mantığını scratch jr ile oturtabilirsiniz. tabiki arduino olmaz zaten anlamazlar yaş itibari ile . Sadece robotik gözüyle bakmayın önemli olan kodlama kısmı bence. bunun için de yararlanılabilecek pek çok platform mevcut .

O isimde bir egzersiz yok ancak belgeniz varsa başka bir konuda açıp robotik kodlama gösterebilirsiniz. Tabii okul idaresi izin verirse.

lego wee do ile çok rahat kreşlerde bile eğitim veriliyor hocam. mbot ile biraz basit örneklerle ve algoritma mantığını scratch jr ile oturtabilirsiniz. tabiki arduino olmaz zaten anlamazlar yaş itibari ile . Sadece robotik gözüyle bakmayın önemli olan kodlama kısmı bence. bunun için de yararlanılabilecek pek çok platform mevcut .
Ben de öyle düşünmüştüm hocam, ama bahsettiğiniz setler çok pahalı maalesef. Farklı bir uygulama, set vs var mı acaba diye sordum, teşekkür ederim.

hocam ilkokulda robotik açmayın bence
sebep: elektronik bilgiside gerektiğinden hem elektronik hem kodlama hem matematik bence çok ağır gelecektir, 6 lara bile gayet ağır geliyor. belki zorlayıp ufak tefek ucundan bişeyler öğretirsiniz ama çocuklar ileride bu ders birdaha karşılarına çıktığında biz bunu biliyoruz diye dersi dinlemeyecek ve dersten sıkılacaklar. bilmediklerinide anlatamazsınız.

Arkadaşlar çalıştığım ortaokulda "bilim olimpiyatları ve proje çalışmaları" adı altında egzersiz açarsak, Tubitak, yarışma v.b. gibi yerlere proje hazırlamamız mı gerekiyor? Tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim. (Neden DYK açmıyorsun diye düşünürseniz, DYK hafta sonu açmamızı istediler. Hafta sonları müsait değilim.)

Arkadaşlar çalıştığım ortaokulda "bilim olimpiyatları ve proje çalışmaları" adı altında egzersiz açarsak, Tubitak, yarışma v.b. gibi yerlere proje hazırlamamız mı gerekiyor? Tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim. (Neden DYK açmıyorsun diye düşünürseniz, DYK hafta sonu açmamızı istediler. Hafta sonları müsait değilim.)
Evet. Bunlara başvurmanız ve katılmanız gerekiyor. Hatta sergilere katılmaya değer bulunmazsa egzersizin de sonlanır. Bazı yerler egzersizi başvurular başladıktan sonra başlatıyorlar. Sırf egzersiz yapmak için mantıklı değil.
Egzersiz için en iyi yol satranç belgesi ya da drama belgesi alıp açmak.

Dyk lar kapandı, ortaokul da egzersiz açabiliyor muyuz acaba? İlla ki Tübitak prjesi tarzı mi olmak zorunda acaba?

ben de ilk defa egzersiz açmak istiyorum maddi kaygılardan ziyade tubitak vb çalışmalar yaparak kendimi geliştirmek istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

Geri