İmaj Atmanın En Kolay Yolu

Kodla Büyü
İyi günler, paylaştığınız imajı okuldaki tahtalarımıza yükledim. Genel olarak sorunsuz çalışıyor. Ancak İngilizce öğretmenlerimiz ve Biyoloji öğretmenlerimiz kullandıkları programlarda flash player çalışmıyor. Adobe üzerinden indirin diyor. Daha önce burada da sorulmuş. Tahtada zeka oyunları bölümünde var ilişkilendirince çalışır demişsiniz ama oradaki oyunları ve flash player'ı çalıştırsam da arkadaşların programlarında ilgili flash player kısımları çalışmıyor. Nasıl bir çözüm üretebiliriz? Öneriniz var mıdır?
Kullandıkları yazılımın adını yazın eğer bizim ingilizce öğretmenlerinde aynı yazılım varsa test ederim. Aldığınız uyarının fotografını eklerseniz bakma şansım olur. En kötü ihtimalle adobe üzerinden flash playeri güncellersiniz. Bizim okuldan bana hiç şikayet gelmedi ama sorun varsa çözelim.:)

EaseUs partition master tools var bende.
"Clone an entire disk to another even the destination partition is smaller than the source." hedef disk daha küçük olsa bile klonlar diyor.

Clonzilla ile Siirt'tin şubat imajında(Stabil ve akıcı olduğu için seçtim.) güncellemeler yapıp bir kaç özelleştirme yaparak tekrar imajını alıp bende yayınlamayacam inşallah.Siirtin Windows sürümü education versiyon olduğu için stabil herhalde.

Kullandıkları yazılımın adını yazın eğer bizim ingilizce öğretmenlerinde aynı yazılım varsa test ederim. Aldığınız uyarının fotografını eklerseniz bakma şansım olur. En kötü ihtimalle adobe üzerinden flash playeri güncellersiniz. Bizim okuldan bana hiç şikayet gelmedi ama sorun varsa çözelim.:)
Ses dosyasını açmayan program Oxford imiş. Güncel sürümü yüklemeye kalktığında arkadaşlar aynı hatayı almışlardı. O zaman time freeze kurmamıştım o tahtalara. Test Okul'un da flash destekli çalışan uygulamasında ara yüzlere kadar girip konu bölümündeki içeriğe ulaşılamıyor. Biyoloji öğretmenimizin uygulamasında sıkıntı var diye düşünmüştüm ama benim uygulamada da aynı hatayı verdi. Daha önce kullanıyordum sorunsuz bir şekilde. Video olarak atmak istedim ama buraya ulaştırmak mümkün olmadı. Ekran görüntülerini alarak ekledim ben de. 5. Fotoğrafta oklara tıkladığımızda ekrana herhangi bir veri gelmiyor.

Ekli dosyalar

• Oxford ses dosyası flash.jpg
    Oxford ses dosyası flash.jpg
    435.7 KB · Görüntüleme: 27
  • 1.JPG
    1.JPG
    209.5 KB · Görüntüleme: 26
  • 2.JPG
    2.JPG
    39.8 KB · Görüntüleme: 25
  • 3.JPG
    3.JPG
    67.2 KB · Görüntüleme: 23
  • 4.JPG
    4.JPG
    143.5 KB · Görüntüleme: 24
  • 5.JPG
    5.JPG
    60.2 KB · Görüntüleme: 26
Bu uygulamalardan birini google drive yükleyip bana link atabilir misiniz. Bizde deneyelim.

İmaj Atmanın En Kolay Yolu

Merhaba arkadaşlar, bu videoda sizlere imaj atmanın en kolay yolunu anlattım ayrıca farklı boyutlardaki HDD ve SSD'lerin hiçbir önemi yok. Her türlü harddiske uygulayabilirsiniz.

Bu video 2 günlük emeğin ürünüdür buna göre yorumlar mümkünse üye olarak destek olursanız sevinirim.

Faz1 240 GB SSD Disk İmajı:
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/faz1-ssd-guncel-image-2020-yeni.171690/

Eğer SSD takarsanız ve tahta bios ekranına düşerse mutlaka şu konuya göz atın.
https://www.bilgisayarbilisim.net/k...-neden-biosa-geciyor-sorunu-ve-cozumu.171720/
Hocam kablonun tam ismi nedir acaba. Bu tarafta olanın. Sipariş etmek istiyorum.

Merhaba hocam.Pardus etap yüklü faz1 tahtalara sizin imajınızı yüklerken flashtan başlattığımda missing operating sistem hatası veriyor ve imaj yüklenmiyor.Normal Windows’ta sorunsuz başlıyor ama etap yüklü tahtalarda başlamıyor.Önerininiz var mıdır acaba?

Merhaba hocam.Pardus etap yüklü faz1 tahtalara sizin imajınızı yüklerken flashtan başlattığımda missing operating sistem hatası veriyor ve imaj yüklenmiyor.Normal Windows’ta sorunsuz başlıyor ama etap yüklü tahtalarda başlamıyor.Önerininiz var mıdır acaba?
Dosya sistemi farklılığından kaynaklanıyordur linux sisteminde dosya bölme aşamasında HDD silin biçimlendirmeyin deneyin olacaktır.

virtualbox dan imaj alıp bilgisayara atıp çalıştıran var mı
akıllı tahta imajını evdeki bilgisayarda hazırlamak istiyorum

Geri