İmam Hatip Ortaokulları Kalite Takip Sistemi

Kodla Büyü

oğuz42

Site Gezgini
Arkadaşlar imam hatip ortaokullarında çalışıp da, kalite takip sistemi adında bir planlama yapan var mı, yoksa sadece bizim okulda mı yapılıyor. Vizyon belgesine göre 9 ayı kapsayacak 63 maddelik bir planlama var, böyle bir çalışma yapan var mı?

biz de böyle bir tablo oluşturduk vizyon belgesine göre

Ekli dosyalar

• 2017-2018 KTS EYLEM PLANLARI.rar
    23.3 KB · Görüntüleme: 524
Hocam Ekim Ayı için BT Öğretmeni sunu yapar EBA' da paylaşılır diyor. Bir bilginiz var mı?

Hocam 2 senedir uyguluyoruz. Kısaca anlatayım;
dogm sitesine kurum mebbisle giriş yapılır.
Öncelikle solda yer alan menüden "okul fotoğrafları" güncellenir.
Soldaki aynı menüde kalite takip sistemi mevcuttur, orada 9 ay boyunca uygulanacak etkinlikler mevcuttur. Her ay için 7 başlık altında her birinden birer tane olacak şekilde etkinlikler mevcut. Hangi aydaysanız o ayın etkinliği gerçekleştirilir, okul web sayfasında haberleştirilir, daha sonra bu haber linki de kullanılarak dogm'de yer alan KTS bölümündeki "faaliyet girişi" kısmına giriş yapılır ve "kaydet" denir. Daha sonra girilen bu faaliyetler il din öğretimi şube müdürü tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.
Faaliyetlerin öğretmenler arasındaki dağıtımı için branşlara göre dağıtım tercih edilir. Örneğin bizde bu ay dikab mesleki gelişim uygulaması var, haliyle bu etkinliği dikab öğretmenlerine verdik. Okul müdürünün diğer öğretmen ve öğrencilerle deneyimlerini paylaşması diye bir faaliyet var, bu iş müdürde. Okulun İSG iş ve işlemlerinin tamamlanması faaliyeti müdür yardımcısında vs vs...
Kolay gelsin.

Hocam 2 senedir uyguluyoruz. Kısaca anlatayım;
dogm sitesine kurum mebbisle giriş yapılır.
Öncelikle solda yer alan menüden "okul fotoğrafları" güncellenir.
Soldaki aynı menüde kalite takip sistemi mevcuttur, orada 9 ay boyunca uygulanacak etkinlikler mevcuttur. Her ay için 7 başlık altında her birinden birer tane olacak şekilde etkinlikler mevcut. Hangi aydaysanız o ayın etkinliği gerçekleştirilir, okul web sayfasında haberleştirilir, daha sonra bu haber linki de kullanılarak dogm'de yer alan KTS bölümündeki "faaliyet girişi" kısmına giriş yapılır ve "kaydet" denir. Daha sonra girilen bu faaliyetler il din öğretimi şube müdürü tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.
Faaliyetlerin öğretmenler arasındaki dağıtımı için branşlara göre dağıtım tercih edilir. Örneğin bizde bu ay dikab mesleki gelişim uygulaması var, haliyle bu etkinliği dikab öğretmenlerine verdik. Okul müdürünün diğer öğretmen ve öğrencilerle deneyimlerini paylaşması diye bir faaliyet var, bu iş müdürde. Okulun İSG iş ve işlemlerinin tamamlanması faaliyeti müdür yardımcısında vs vs...
Kolay gelsin.
Çok çok teşekkür ederim Hocam :) Toplantı gibi bir şey oldu ama 10 dk görev dağılımı oldu o kadar.

Kts ilçenin nasıl dediğine bağlı. bizim ilçede iho müdürleri bir araya geldi 63 madde oluşturdular. buna bağlı olarak ilçedeki tüm iho lar yıl boyunca aynı etkinlikleri yapıp web sayfasında paylaşıp linkini kts sistemine atacaklar

Hocam okulda komisyon kurulması lazım, komisyon işleri yürütür. Her çalışma için o işe uygun öğretmenleri görevlendirir ve o çalışmanın sonuçlarını dogm sitesine ekler. Burda bizim görevimiz yapılan çalışmaları web sayfasında yayınlamak, zaten yaptığımız iş yani.

Hocam okulda komisyon kurulması lazım, komisyon işleri yürütür. Her çalışma için o işe uygun öğretmenleri görevlendirir ve o çalışmanın sonuçlarını dogm sitesine ekler. Burda bizim görevimiz yapılan çalışmaları web sayfasında yayınlamak, zaten yaptığımız iş yani.
Beni o komisyona aldılar ama yeni başladım göreve tam detaylı bilgi vermemişlerdi. Çok güzel özetlenmiş :) sunu felan hazırlayıp yüklemem lazım sanırım.

Kts ilçenin nasıl dediğine bağlı. bizim ilçede iho müdürleri bir araya geldi 63 madde oluşturdular. buna bağlı olarak ilçedeki tüm iho lar yıl boyunca aynı etkinlikleri yapıp web sayfasında paylaşıp linkini kts sistemine atacaklar
İnternette yayınlanan maddelere göre hareket ediyor bizim okul sanırım Hocam.

Bu ayki çalışmalardan okul panosuna günün hadisi eklenmesi ile ilgili hazırladığım hadisleri buraya ekledim belki işinize yarar. ben bunları hergün 1 tane değilde hepsini slayt şekline lcd panoda gösteriyorum.

Ekli dosyalar

• Resimler.rar
    13.6 MB · Görüntüleme: 124
Arkadaşlar kalite takip sisteminde faaliyet girişinde okul sitesindeki linki kopyalayamadik. Linki kendim yazsam dahil bir türlü kabul etmedi.

Bazen hata veriyor, tekrar kaydetmeyi deneyin, kaydediyor.

Bizde iki senedir müdür yardımcısı arkadaşlar giriş yapıyoruz. Sistemde var olan hazır plana kendi yaptığımız etkinlikleri dahil ederek sisteme giriş yapıyoruz. Çok zahmetli değil ama açıklanan başlıklara göre etkinlik planlarak bu etkinliklerin web sitesinde yer alan haberlerinden kopyala yapıştır yapılabilir.

Geri