İnfrared mi Yağlı Radyatör mü ?

Kodla Büyü

mdonmez

Site Gezgini
Arkadaşlar merhabalar.

Evimizin ısısı zaman zaman düştüğü (özellikle geceleri) için ve yeni bebeğimiz için ısıtıcı almayı planlıyorum. Fakat kafam biraz karıştı.

Standart infrared ısıtıcıların kapandığında ortamın ısısı çabuk düştüğü için ve havayı kuruttuğu için pek tavsiye edilmiyor. Bunun yanında yağlı radyatör tavsiye edenlerde var ama çok bir bilgim yok. Bilgisi olan arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var.

Bulduğum ısıtıcılar:
http://www.hepsiburada.com/delonghi-trd ... DELTRD1025
http://www.hepsiburada.com/fakir-rf-11- ... li%C5%9Fim
http://www.hepsiburada.com/fakir-rh-12- ... Buldunmual

hocam radyatör al derim digeri kapanınca soğur ayrıca direk bebeğe çeviremezsin zarar verir diye. bebek küçükse radyatörü istediğin kadar yaklaştır bişey olmaz. bende bosch un eski bir ürünü var çok memnunum

Infrared ısıtıcı doğrudan ışının etki ettiği noktayı ısıtır, anında ısıtma sonucu verir. Pek sağlıklı değildir, özellikle gözlere doğrudan ışın teması olmaması lazım çünkü katarakt yapabiliyormuş.
Yağlı radyatör kalorifer gibi çalışır; geç ısıtır ama geç soğur. Infrared 'e göre daha sağlıklıdır.
Hava ortamını kurutmalarıyla ilgili fikir sahibi değilim.

hocam ne alırsanız alın ama tedbiri elden bırakmayın.
çok eskiden yağlı radyotör kullandık. Gece prizde ark oluşmuş (boşluk). yanmaktan zor kurtulduk.

infaredde çok farklı değil.

ikisi içinde gece kullanımı önermiyorum.

hele elektrikli battaniye çok çok uzak durun. sadece 5-10 dakika yatağa girmeden ısıtmak için kontrollü kullanılabilir.

fanlı üfleyen minik ısıtıcılardan kullandık biz bebek çok küçükken geceleri merkezi kalorifer kapandığında onu çalıştırıyorduk. fanın biraz sesi var evet ama çok çabuk ısıtıyor ve infirared gibi bulunduğu alanı değil tüm odayı ısıtıyor

en iyi ısınma yöntemi yağlı radyatör+ düşük güçkü fanlı ısıtıcı.
nedenine gelirsek ısınan hava yukarı çıkar. gece hareket olmadığı için sirkülasyon olmaz aşağılara çok bir etkisi olmaz.
ancak..
içeride bir fan çalışırsa klima vazifesi görür ve maksimum performans elde edersiniz.

cevap her ikisi Fakir RH-12 Halojen 3000 aldık hem yağlı radyatör hem de önünde infared ısıtıcı mevcut 10 numara ürün

10 yıl önce bende ısıtıcı almak için arastirma yaptım. Ufo denen ısıtıcı mı yoksa yağlı radyator mu alayım derken zass marka radyatör almıştım. Tam 10 yıl geçti ve taş gibi. Çok güzel ısıtıyor ve bütün odayı ısıtıyor. Kısık ayarda bile yaksaniz hemen odanin havasini değiştiriyor. Kaç kere ev taşıdım ve hala yepyeni. Ufo almış olsaydım herhalde 2. Senesini zor görürdü. Tavsiyem iyi bir marka radyatör almanız.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevaplariniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim değerli hocalarım. Kafamda fikirler netleşti. Teşekkürler.

Geçen gün acil lazım oldu, ufak fanlı bir ısıtıcı aldım 50 tlye küçük ama etkili, 10 dk içinde buz gibi odanın soğuğunu kırdı 1 saate tertemiz çıktı keşke ufo almasaydım diyorum gereksiz. Geçici bi durumum olmasa ben fanlı ve yağlı radyatörlerden tercih ederdim

İnfrared ani ısıtma için iyidir. Örneğin salonun soğuktur misafir gelecektir. Hemen ısıtırsın. Radyatör ise sürekli kullanım için iyidir. Odanın ısısına göre kendiliğinden açıp kapanabilen termostatlı radyatör öneririm ben.

konuyu hortlatacam ama uzun sureli kullanim ve performans urunu icin radyator ariyorum zass ve delongi on planda gibi hangisini onerirsiniz tabii ki tuketim de onemli su yakmiyor bunlar

Delonghi TRD4 1025 Dragon 4 10 Dilim Yağlı Radyatör bunu aldim henuz gelmedi ama bilgisi olan var mi

Geri