İnsanı okumaktan soğutuyorlar

Kodla Büyü

kaeii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar hem kendimi geliştirmek hem öğrencilerime faydalı olabilmek adına yüksek lisansa başlayayım dedim. daha ders seçiminde akademisyen egoları devreye girmeye başladı. bir derste sorun yaşadım ve 5 yerine 4 ders onaylandı. tekrar ders seçmek ıstedıgımde ise kendısının ekledıgı ders dıger dersimle çakıştı. bunu bildirdiğimde ve kendisine mesaj attığımda ekdekı cevabı aldım. topu topu 5 dakikalık bir iş yapacak. sizce cimere şikayet edilmeyi haketmiyor mu ? bu egolarla uğraşmak zorunda mı insanlar

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    13.1 KB · Görüntüleme: 792
Bir insan ne iş yapıyor olursa olsun önce İYİ BİR İNSAN olmalı. Doktor Polis Öğretmen Hemşire Öğretim Görevlisi Veznedar İnşaat işçisi... Hemen fatkettirir iyi insan kötü insan.. Size iyisi denk gelmemiş maalesef :

Cimerlik bir durum yok bu arada.

Bir insan ne iş yapıyor olursa olsun önce İYİ BİR İNSAN olmalı. Doktor Polis Öğretmen Hemşire Öğretim Görevlisi Veznedar İnşaat işçisi... Hemen fatkettirir iyi insan kötü insan.. Size iyisi denk gelmemiş maalesef :

Cimerlik bir durum yok bu arada.
görevi değil mi bu ekle çıkar haftasında ders eklemek görevi

Hocam bu senin danışmanınsa danışman değiştirmek için başvur muhakkak. Bu mesajını da ekte sun. Bununla tez mez yazıp bitiremezsin.

Hocam üniversitelerde de liyakat sorunu olmaya başladı.. Yani tanıdıklarım var inanın durumları, seviyeleri, bilgileri hiç uygun değil.. Velhasıl oralar da bozuldu. Akademisyen kulağa hoş geliyor ama içeriği boş olan bir sürü akademisyen var..

Hocam üniversitelerde de liyakat sorunu olmaya başladı.. Yani tanıdıklarım var inanın durumları, seviyeleri, bilgileri hiç uygun değil.. Velhasıl oralar da bozuldu. Akademisyen kulağa hoş geliyor ama içeriği boş olan bir sürü akademisyen var..
hocam lıyakata uygun mu degıl mı bılmıyorum hıc tanımıyorum ama o kadar içime oturdu kı bır cevap vermezsem olmaz

hocam lıyakata uygun mu degıl mı bılmıyorum hıc tanımıyorum ama o kadar içime oturdu kı bır cevap vermezsem olmaz
haklıyken haksız duruma düşmeyecek bir cevap verin. Son kararını bekliyormuş vatandaş.. Mesajı ilgi gösterip kararım bu deyip mail atın..
Bu arada takılmayın hocam yukarıda da bahsettim her yerde böyle yanlış kişiler karşımıza çıkabiliyor..

Hepimiz üniversite mezunuyuz. Onlarca ünvan sahibi bilim adamı(!) akademisyen tanıdık. Kaçımız o profesör vb. ünvanları hakkettiklerini, ünvanlarını bilgi ve becerileriyle aldıklarını düşünüyor? Ben şahsım adına 10 da 1 'inin hak ettiğini düşünüyorum.

yıllardır 2.universite ve yüksek lisans dan uzak durmamim sebebi zaten böte okurken birisi elimde kalıyorsu ikinci kurtulamaz :) bu arada bu tipler her üniversite de var maalesef

Cimere şikayet edilmeli mi sizce
Hocam istersen şikayet et ama olacağı sana söyleyeyim. İsminle birlikte şikayet dilekçen hocanın önüne gidecek, bir de dilekçen gidene kadar zaten sene bitmiş olacak. O saatten sonra da şikayetçi olduğun için seninle uğraşırlar. Keşke vaktimi buraya harcamasaydım dersin.

Cimere şikayet edilmeli mi sizce

İt iti ısırmaz.
Köprüyü geçene kadar ayıya de.
Attığın taş ürkütüğün kuşa değmez.
Madem danışman geçici senden kafandan geçir bitir. Onun kişiliği o, ama seninki hangisi.
Senin kişiliğinle ilgili değil ve onu sen düzeltemezsin.

Hocam;
Bu dert seni senden alıyor ise
Hikaye anlat sonunda eşekte nasibini alsın. Seninde nekadar Zeki olduğunu görsün. Sana laf ederken iki kere düşünsün.
Hikayenin sonunda eşeğin nekadar değerli olduğunu söylemeyi unutma sana sataşmasın.

Hocam lisans olmadığınız için rahat hareket edip her yere başvuru yapın. Hep bahsedilirdi bu durumlardan ama hiç denk gelmemiştim. Bu cevap karşısında enstitü sekreterliğine, rektörlüğe, cimere yazın. Siz bunu 13 yaşındaki öğrenciye dahi yazsanız infial çıkar.

YL okurken proje ödevimde başka birisiyle benzerlik yakalamış hoca. Bana okul bitmez gibilerinden laflar etti. Sonra da ödevime 35 diğer arkadaşa da 70 vermiş buldum ve öğrendim. Hocayı telefonla aradım ben zaten devlet memuruyum işim var maaşım var ev ve arabam da var meslekte 19 seneyi de geçtim senle oturur o biçim uğraşırım dedim.
Üniversiteye gelirim bu tutumun hakkında sayısız dilekçeler yazarım olmadı bir daha yazarım olmadı dekana çıkarım internet sitelerinde 100'lerce senin adını verip mesajlar yazarım hatta TV kanalarına ve tüm gazetelere para harcar seninle ilgili ne varsa ortaya çıkarırım dedim. Sorun yok benim için yaz tatilinde gelir seninle aylarca uğraşırım dedim.
Sonra hoca bana döndü ve 70 verdi.

Merhaba arkadaşlar hem kendimi geliştirmek hem öğrencilerime faydalı olabilmek adına yüksek lisansa başlayayım dedim. daha ders seçiminde akademisyen egoları devreye girmeye başladı. bir derste sorun yaşadım ve 5 yerine 4 ders onaylandı. tekrar ders seçmek ıstedıgımde ise kendısının ekledıgı ders dıger dersimle çakıştı. bunu bildirdiğimde ve kendisine mesaj attığımda ekdekı cevabı aldım. topu topu 5 dakikalık bir iş yapacak. sizce cimere şikayet edilmeyi haketmiyor mu ? bu egolarla uğraşmak zorunda mı insanlar

Hocamız gerçekten yoğun olabilir ama :D 'senin işlerinle uğraşamayacım' nasıl bir Türkçedir?

takmayın kafanıza hocam ama hakkınızı da arayın tabi. ben böyle olayları okudukça aklıma nedense okumak cehaleti alır, varsa hamurda eşeklik o baki kalır sözü geliyor.

Bence durumu kendisine yüzyüze de ilet daha sonra sonuç alamazsan cimere yaz birşey olmaz diyemez kimse yükselmede ve kariyerine olumsuzluk eklersin o hocanın üniversitede de mahçup olur belki hatasını anlar

valla ben de yükseği yapıp bıraktım kenara. Neymiş elektronik kaynak olmayacakmış. Canımdan bezdirmişti. Kütüphanelerde sabahladım. Yoksa doktora düşünürüdüm ne yalan söyleyim. Ama hiç enerjim kalmadı. Sizlik bir şey yok. Hocanızın tarzı, tavrı kötü. Küçücük öğrencime bile bu davranışı yapmam. Benim çok kafam götürmez açıkcası uğraşmazdım kendi ayıbı der geçerim. Ama şikayet ederseniz de yüksekte uğraştırabilirler. Siz bilirsiniz.

Bu diploma sizin için olmazsa olmaz değilse hocaya geri adım attırmak için elinizden geleni yapın. Ama diploma önemliyse riske gerek yok

YL okurken proje ödevimde başka birisiyle benzerlik yakalamış hoca. Bana okul bitmez gibilerinden laflar etti. Sonra da ödevime 35 diğer arkadaşa da 70 vermiş buldum ve öğrendim. Hocayı telefonla aradım ben zaten devlet memuruyum işim var maaşım var ev ve arabam da var meslekte 19 seneyi de geçtim senle oturur o biçim uğraşırım dedim.
Üniversiteye gelirim bu tutumun hakkında sayısız dilekçeler yazarım olmadı bir daha yazarım olmadı dekana çıkarım internet sitelerinde 100'lerce senin adını verip mesajlar yazarım hatta TV kanalarına ve tüm gazetelere para harcar seninle ilgili ne varsa ortaya çıkarırım dedim. Sorun yok benim için yaz tatilinde gelir seninle aylarca uğraşırım dedim.
Sonra hoca bana döndü ve 70 verdi.
senden korkulur mübarek.

Geri