internet kısıtlama ?

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar yen iatandığım okulda memur odasında birtane uç var ben onu 4 portlu swich e bağladım portların birini bir bilgisayara diğerini bir bilgisayara bağladım, ama sadece bir bilgisayar internete giriyor diğeri girmiyor, fatih desteği aradım meb swich leri kısıtladı odada kaç uç varsa o kadar bilgisayar kullanabilirsiniz başka hiçbir cihazı kullanamazsınız dedi, dedim ki bu nasıl iş ben bu odaya başka bilgisayar kuramazmıyım dedim hayır kuramazsınız meb izin vermiyor dedi, arkadaşlar bu nasıl mantıkdır hangi akla hizmettir biri bana bunu anlatsın, dijital pano için bir tane pc kurdum ama internet bağlayamıyorum, teknoloji çağında okadar yenilik deniyor ama bir odaya bile fazladan bir bilgisayar kuramıyoruz, ben mi bilmiyorum işin gerçeği bu kadar acımı ?

hocam malesef iş o kadar acı. Çünkü denildiği gibi bir uca bir bilgisayar bağlanıyor. Switc kullanımına izin vermiyor. Tek istisna BT sınıfı. Orada talep oluşturunca ucu açıyorlar.

evet hocam aynen öle dediler sadece bt sınıfında kullanabilirsin diye,yazık çok yazık

Re: Ynt: internet kısıtlama ?

Çözümsüz birşey yoktur.
Yaratıcı olmak gerek.
.
Tek uçmu var?
Takın o ucu, sürekli açık olan bir bilgisayara ve O bilgisayardan bir başka bilgisayarı ağ geçidi yapıp çapraz bağlantı wifi vs artık Aklına ne gelirse.
Peki okulda vifi da mı yok
cep telefonları ya da laptoplar nasıl çalışıyor?

penewitz' Alıntı:
arkadaşlar yen iatandığım okulda memur odasında birtane uç var ben onu 4 portlu swich e bağladım portların birini bir bilgisayara diğerini bir bilgisayara bağladım, ama sadece bir bilgisayar internete giriyor diğeri girmiyor, fatih desteği aradım meb swich leri kısıtladı odada kaç uç varsa o kadar bilgisayar kullanabilirsiniz başka hiçbir cihazı kullanamazsınız dedi, dedim ki bu nasıl iş ben bu odaya başka bilgisayar kuramazmıyım dedim hayır kuramazsınız meb izin vermiyor dedi, arkadaşlar bu nasıl mantıkdır hangi akla hizmettir biri bana bunu anlatsın, dijital pano için bir tane pc kurdum ama internet bağlayamıyorum, teknoloji çağında okadar yenilik deniyor ama bir odaya bile fazladan bir bilgisayar kuramıyoruz, ben mi bilmiyorum işin gerçeği bu kadar acımı ?

bende odadaki bir uçtan switche bağlantı yapıp access point ile dağıtım yapıyordum, access point 1 aydır çalışmıyordu switch arızalıdır diyerek switch değiştirdim, direkt access pointe bağlantı yaptım nafile ,access point ile bir cihaz bağlanabiliyordum, işin aslını şimdi öğrendim yoksa access point değiştirecektim,labda switchin orda boşta bir uç daha var, eniyisi access pointi oraya bağlamak herhalde.Peki modem wifisi ile bağlantıda bir sorun varmıdır acaba.İşin ilginci access pointte dahi 1 cihaz bağlanması.

Geri