İNTERNET KAFECİLİKTEN BIKTIM-SIKILDIM ARTIK :(

Kodla Büyü

nurhayat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kasaba okulunda öğretmenim.formatörüm... çocukların evinde pc-internet yok.. diğer öğretmenler sağolsun sürekli internetten çıktı alınarak yapılacak ödevler veriyorlar. ben 3 yıldır ücretsiz olarak açıyorum bilgisayar sınıfını öğle arası ve okul çıkışı saat 4 e kadar.. ama artık o kadar sıkıldım ki... bu ara sürekli 2-3-4. sınıflar araştırma yapmaya geliyorlar.bilgisayar kullanmayı bilmiyorlar wordde ödev hazırlamayı bilmiyorlar.. benim yetiştirdiğim öğrencilerden sorun yok 6-7-8lerin bana zararı olmuyo kendi başlarına araştırma yapıp meb vitamine giriyorlar ama küçükler beni öldürüyor artık yaaaaaaa:( niye kaldırdılarki dersimizi ilkokullardan..ne kadar verimli bir ders olacaktı.. dersimizi kaldıranlar bu köylerdeki kasabalardaki çocukları hiç düşünmüyorlar! tabi arada kaynayan bizi de!!!

hocam bence biraz da sorun sende. öğrenciler araştırma yapmayı bilmiyorsa öğrensinler, niye kendine görev edindin ki bu işi... bilgisayar sınıfını aç kapa, başka bir sorumluluğun yok. öğle aranı da kullanabilirsin...

hocam kusura bakmayın ama bayanlar bu noktada kendilerini çok ezdiriyor. Siz bu ihmali yaptıkça adamlar ne formatörlük verirler ne de meb derslermizi geri verir.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hocam bence biraz da sorun sende. öğrenciler araştırma yapmayı bilmiyorsa öğrensinler, niye kendine görev edindin ki bu işi... bilgisayar sınıfını aç kapa, başka bir sorumluluğun yok. öğle aranı da kullanabilirsin...

nede beğenirsiniz kendinizi hepimizin aynı dertleri ve sıkıntıları var tek farkımız idarecilerimiz kimimizinki iyi kimimizinki kötü.. hiç kimse efendim ben kendimi ezdirmem falan demesin. piskopatın teki gelir istediği gibi at koşturur. öğretmenimiz sıkıntısını paylaşmış hata sende diyorsun. birlik olacağımıza böyle birbirimizi yiyoruz . yazık bize

bamteli86

hocam kusura bakmayın ama bayanlar bu noktada kendilerini çok ezdiriyor. Siz bu ihmali yaptıkça adamlar ne formatörlük verirler ne de meb derslermizi geri verir.

hiç bayanla mayanla alakası yok hocam hepimiz eziliyoruz. hele bir dişli idareci gelsinde gör bak nasıl ezer seni. bütün yetkiler ve yönetmelikler idareden yana . bize düşen sıkıntı çeken arkadaşlarımızı anlamak ve birbirimize destek çıkmak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam tuhafsınız, öğrenci araştırmayı bilmiyorsa sen mi öğreteceksin. Madem meb 1-2-3-4-5 lere derse ihtiyaç yok diyor sen niye kendini yoruyorsun ki? Ayrıca öğrenci labaratuardaki yazıcıyı ücretsiz kullanmaması lazım yoksa işin cılkı çıkar.

hiç bayanla mayanla alakası yok hocam hepimiz eziliyoruz. hele bir dişli idareci gelsinde gör bak nasıl ezer seni. bütün yetkiler ve yönetmelikler idareden yana . bize düşen sıkıntı çeken arkadaşlarımızı anlamak ve birbirimize destek çıkmak.[/quote]

Hocam nickiniz üçmaymun, dediklerinizle zaten uyuşuyor. ne demek siz öyleyseniz ki nickinizdende anlaşılıyor öylesiniz o başka. Öğretmen dediğin biraz dirayetli olacak. meslekte 10. yılım çok dişli idareci gördüm (Milli Eğitim Müdürü dahil) ne yapabildiler ki? sadece aba altından sopa gösterme. Ama yemezler.

üç maymun' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:

nede beğenirsiniz kendinizi hepimizin aynı dertleri ve sıkıntıları var tek farkımız idarecilerimiz kimimizinki iyi kimimizinki pislik hiç kimse efendim ben kendimi ezdirmem falan demesin. piskopatın teki gelir istediği gibi at koşturur. öğretmenimiz sıkıntısını paylaşmış hata sende diyorsun. birlik olacağımıza böyle birbirimizi yiyoruz . yazık bize

bamteli86

hiç bayanla mayanla alakası yok hocam hepimiz eziliyoruz. hele bir dişli idareci gelsinde gör bak nasıl ezer seni. bütün yetkiler ve yönetmelikler idareden yana . bize düşen sıkıntı çeken arkadaşlarımızı anlamak ve birbirimize destek çıkmak.

senin dediklerinle ne alakası var hocam. ben idarecilerimle papazım. 3 idarecim var biri belediye başkanının kuzeni, öbürü eski millet vekili yiğeni, öbürün mal varlığı miktarı belli değil. ama işim değilse bana yaptıramazlar. hocamın işimi 2-3-4lerin ödevlerini çıkartmak? yapamıyorsanız çocuklar çıkın sınıftan diyebilmelidir. bunu diyemiyorsa ya iyi niyetlidir, o yakınmamalıdır. ya da işi olmadığı halde kendini ezdirenlerdendir.
sen idarecilerinden sana kıyak yapmasını beklersen dediğin gibi ben kıyakta beklemiyorum, işim dışındaki işleride yapmıyorum. arkadaşlarada tavsiyem bu yöndedir.

valla hocam eğer böyle bir iyilik yapıyorsun 2 saat o sınıfları derse al kısaca anlat. hem kendin 1 kere yorulmuş olursun hergün yorulmaktansa hemde sonraları rahat edersin.
...insanın kişiliği ile alakalıdır. bizim en büyük eksikliğimiz haklarıımızı bilmemek. kaymakam bile dövseniz en fazla sürgün yersiniz! bunu yapın demiyorum ama kendinizi ve haklarınızı savunmaktan korkmayın.

Hocam durum kaçınılmazsa yükünüzü azaltmaya bakın, 2-3 tane kartlı boyun askısı alın bilişim sorumlusu yazıp, 6-7-8 lerden işi bilen 2 şer öğrenci seçin günleri paylaştırıp okula gelmelerini söyleyin bence seve seve gelirler, onlar yardımcı olsunlar hiç olmasa rahat edersiniz biraz.

her_dem' Alıntı:
üç maymun' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:

nede beğenirsiniz kendinizi hepimizin aynı dertleri ve sıkıntıları var tek farkımız idarecilerimiz kimimizinki iyi kimimizinki pislik hiç kimse efendim ben kendimi ezdirmem falan demesin. piskopatın teki gelir istediği gibi at koşturur. öğretmenimiz sıkıntısını paylaşmış hata sende diyorsun. birlik olacağımıza böyle birbirimizi yiyoruz . yazık bize

bamteli86

hiç bayanla mayanla alakası yok hocam ve hepimiz eziliyoruz. hele bir dişli idareci gelsinde gör bak nasıl ezer seni. bütün yetkiler ve yönetmelikler idareden yana . bize düşen sıkıntı çeken arkadaşlarımızı anlamak ve birbirimize destek çıkmak.

senin dediklerinle ne alakası var hocam. ben idarecilerimle papazım. 3 idarecim var biri belediye başkanının kuzeni, öbürü eski millet vekili yiğeni, öbürün mal varlığı miktarı belli değil. ama işim değilse bana yaptıramazlar. hocamın işimi 2-3-4lerin ödevlerini çıkartmak? yapamıyorsanız çocuklar çıkın sınıftan diyebilmelidir. bunu diyemiyorsa ya iyi niyetlidir, o yakınmamalıdır. ya da işi olmadığı halde kendini ezdirenlerdendir.
sen idarecilerinden sana kıyak yapmasını beklersen dediğin gibi adamların zaten kuçağındasındır. ben kıyakta beklemiyorum, o kuçağada oturmuyorum, işim dışındaki işleride yapmıyorum. arkadaşlarada tavsiyem bu yöndedir.
:alkis:

Lütfen şunu unutmayın,okulunuzdaki öğrenciler olmasaydı siz orada öğretmenlik mesleğini icra edemezdiniz...

belki yorulmuş olabilirsiniz bundan siteminiz.yapacağınız iş sadece çocukların ödevini yapma işini kendinize göre ayarlıyacaksınız.
çocukların istediği zamana göre değil...

.... :-1:
arkadaşlar forumda nasıl konuşulması gerektiğini bizler öğrencilere anlatıyoruz.
Biraz daha konuşurken düşünürsek iyi olacak.

Bizler nedense herşeyi görev haline getiriyoruz.
Örneğin bugün toplantıda öğretmenimizin birisi Adey i öğretmenler girmemiş, şimdi siz ne yaparsınız, öğretmenler notlarını girmemiş gibi cümleler sarfediyor.
Yav bu neden yapılır anlamıyorum. Eminim bunun gibi birsürü işi üstlenen arkadaşımız vardır.
Eğer bunun restini çekemiyorsanız bu işleri yapıyorsanız fazla da diyecek birşey yok.

Hocam sizin konuya gelirsek bence öğretmenleri ile toplantı yap. Bilmedikleri dersleri vermesinler çocuklara.Sıkıntını belirt.
Zaten sınıf öğretmenlerimiz üniversite öğrencisi gibi görüyorlar öğrencilerini, onlar hep değişik :)

karinca_52' Alıntı:
öğretmenleri gelsin yardım etsin....senin kadar ilgilensinler
:alkis:

Cevap budur.

Şu gereksiz işleri kendine görev edinen arkadaşlar yüzünden görevini yapanlar itilip kakılıyor. Kıyaslama yapılıp kötü öğretmen ilan ediliyor.

Komik :)

Bir kitap vardı "Hayır demenin yolları" Bence hepimiz okumalıyız.

sınıf öğretmenlerinden "serbest etkinlikler" dersleri zamanında bt sınıfında temel bilgisayar ve internet kullanımını öğretmelerini istemelisiniz.

Cevap budur.

Şu gereksiz işleri kendine görev edinen arkadaşlar yüzünden görevini yapanlar itilip kakılıyor. Kıyaslama yapılıp kötü öğretmen ilan ediliyor. evet

Kasaba okulunda öğretmenim.formatörüm... çocukların evinde pc-internet yok.. diğer öğretmenler sağolsun sürekli internetten çıktı alınarak yapılacak ödevler veriyorlar. ben 3 yıldır ücretsiz olarak açıyorum bilgisayar sınıfını öğle arası ve okul çıkışı saat 4 e kadar.. ama artık o kadar sıkıldım ki... bu ara sürekli 2-3-4. sınıflar araştırma yapmaya geliyorlar.bilgisayar kullanmayı bilmiyorlar wordde ödev hazırlamayı bilmiyorlar.. benim yetiştirdiğim öğrencilerden sorun yok 6-7-8lerin bana zararı olmuyo kendi başlarına araştırma yapıp meb vitamine giriyorlar ama küçükler beni öldürüyor artık yaaaaaaa:( niye kaldırdılarki dersimizi ilkokullardan..ne kadar verimli bir ders olacaktı.. dersimizi kaldıranlar bu köylerdeki kasabalardaki çocukları hiç düşünmüyorlar! tabi arada kaynayan bizi de!!!

Hocam Allah razı olsun senden, bu ülke öğretmenlerin sayesinde yükselecek, öz veriyle çalışmanızı kimsenin bilmesine, anlamasına ihtiyacınız yok ,kendiniz zaten bunun farkındasınız. 14 yıllık öğretmenim , gödrüklerim kadarıyla hem etik ve davranış, hem milliyetçilik ve vatan severlikte, hem edep ve çalışkanlıkta biz Milli Eğitim Bakanlığının kaliteli zümresiyiz.. Biraz canınız sıkılmış... olur o kadar. Müdür dediğinizden Bakan dediğinize kadar hepsi insan hepsi hata yapar biz kendimize bakalım, asıl olan insanı düzeltmektir. Buna da en yakın mesleği olanlar bizleriz.

Varsın üç beş öğrenciye yardım etmiş ol ne olacak, AMA kendine, eşine, çocuklarına, ailene, çevrene vs bu sebeble sinirli agresif davranıyorsan, işlerini yapamıyor ve psikolojin kaldırmıyorsa, BIRAK.. Maaş aldığın devletin senin için yazmış olduğu kanun ve yönetmeliklerin dışına çıkma ve çıkanların önlerine de bu belgeleri koy. En doğal hakkın...

İlkokulda BTR var mı? Okul ikili eğitim ise siz sadece ya sabah ya da öğlen BTR olursunuz, gerisi sizi ilgilendirmez hocam. Küçük çocuklar ödevlerinizi size bulduruyorsa canınız sıkılır. Ben çocuklara bulun hazırlayın, Word dosyası yapın ben çıkartırım diyorum. Ücretsiz de olmaz bu iş. Yazıcının toneri havadan gelmiyor. En azından kaç çıktıda toner biteceğini hesaplayıp ona göre minimal bir ücret belirlemeniz gerekiyor.

Ha kimi zaman çocuklar benden de yardım istiyor, şöyle bir resme ihtiyacımız var diyerek. Ben de üşenmeden bulup çıkartıyorum. Ama ödevini size yaptırmaya çalışan veya buna alışan öğrenci varsa dediğim gibi arayıp bulun deyin, çekiln.

Öğle arası tüm öğretmenler için dinlenme zamanıdır, bence öğle arasında açmayın laboratuvarı. Yoksa çok yorulursunuz.

İlkokulda BTR var mı? Okul ikili eğitim ise siz sadece ya sabah ya da öğlen BTR olursunuz, gerisi sizi ilgilendirmez hocam. Küçük çocuklar ödevlerinizi size bulduruyorsa canınız sıkılır. Ben çocuklara bulun hazırlayın, Word dosyası yapın ben çıkartırım diyorum. Ücretsiz de olmaz bu iş. Yazıcının toneri havadan gelmiyor. En azından kaç çıktıda toner biteceğini hesaplayıp ona göre minimal bir ücret belirlemeniz gerekiyor.

Ha kimi zaman çocuklar benden de yardım istiyor, şöyle bir resme ihtiyacımız var diyerek. Ben de üşenmeden bulup çıkartıyorum. Ama ödevini size yaptırmaya çalışan veya buna alışan öğrenci varsa dediğim gibi arayıp bulun deyin, çekiln.

Öğle arası tüm öğretmenler için dinlenme zamanıdır, bence öğle arasında açmayın laboratuvarı. Yoksa çok yorulursunuz.
Ahmet hocam başlık 2011 yılından kalma :D

Demek ki halen etkili bir konu, birazda kırıcı ve abartılı laflar vardı insan gerilip yazası geliyor, yok böyle bir şey 6 yıl olmuş ve yazma ihtiyacı duyuyoruz.
Şu konununda etkisi olmadı değil ...

Artık bıktım

Geri