internette yaşadığım kopmalar

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sayın arkadaşlar yaklaşık iki haftadır evde net var ama devamlı kesintiler yaşıyorum. TTNET ile sıkıntı yok evdeki yapılandırmada sorun yaşıyorum ne yaptiysam olmadı.Daha öncede yazmıştım foruma TTNET zyxel vmg3312-b01 model modem kullanıyorum evimde.alt katta oturan abime de kablo ile bir hat çektim tplink model modeme taktim ve DHCP yi kapattim.bunu yaptıktan sonra internette hep kopmalar yaşıyorum ve google chrome bana hep dns-probe-no-internet hatası ile karşılaşıyorum.

Sorun benim modemden mi yoksa abimin modeminde yaptığım yanlış birseyden dolayı mi internet kopuyor.başka bir ayar daha mi yapmalıyım

bilgisayarlara sabit IP ver. ayrıca senin modemin Ip havuzunu ayarla ( tabi senin verdiğin Ip ler Ip havuz aralığında olmasına dikkat et)

hayaletx' Alıntı:
bikullandığım a sabit IP ver. ayrıca senin modemin Ip havuzunu ayarla ( tabi senin verdiğin Ip ler Ip havuz aralığında olmasına dikkat et)

İp havuzunu nasıl ayarliyim.

Access point olarak kullandigim Tplink modemin ip adresi 192.168.1.1

İnterneti dağıtan yani benim evde bulunan modemin İp numarası 192.168.1.1

evin farklı odalarına çekilmiş kullanılmayam paralel telefon hattı varsa, kutusunu aç, içindeki kabloyu kes ve ucunu bantla.

realforever' Alıntı:
hayaletx' Alıntı:
bikullandığım a sabit IP ver. ayrıca senin modemin Ip havuzunu ayarla ( tabi senin verdiğin Ip ler Ip havuz aralığında olmasına dikkat et)

Hocam sen problemi zaten bulmuşsun.
İki aygıtın da ip adresi aynı. birisini 192.168.1.1 diğerini 192.168.1.128 gibi bir adresle değiştirirsen sıkıntı olmaz bence..

muharremyildiz' Alıntı:
realforever' Alıntı:
hayaletx' Alıntı:

Hocam sen problemi zaten bulmuşsun.
İki aygıtın da ip adresi aynı. birisini 192.168.1.1 diğerini 192.168.1.128 gibi bir adresle değiştirirsen sıkıntı olmaz bence..

Eve gidince ilk isim bu olacak hocam inşallah olur not girme zamanı geldi bunca yoğunlukta uğraştırdı beni.

Ana modeme DNS tanimlamistim inlarida sileyim mi hocam 195 ile başlayan DNS yi

Geri