Ip tesbiti

Kodla Büyü

pin_eses

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
Belli bir saat aralığında bir siteye giren cihazların ip adreslerini listeyebilir miyiz acaba?
Sanal kartımla alışveriş yapılmaya çalışıldı, tabi banka alışveriş onayı için telime mesaj gönderince durum ortaya çıktı. 4 dk ara ile iki kez şahıs alışveriş teşebbüsünde bulundu. Ürün almaya çalıştığı işyeri adı Orma A.Ş. olarak yazıyor bankadan gelen mesajda.

Savcılığa bildirin. Alışveriş sitesi ise IP adreslerini kayıt eder. Bir ihtimal IP adresinden reel adresine yada cep telefonuna ulaşılabilir.

Savcılığada bildirseniz , sonuç siz olayı unuttuktan yıllar sonra size bir tebligat gelir ve zamanaşımından dolayı dosyanın kapandığı bildirilir.Çünkü bu işlerle uğraşmazlar.Benim başıma yıllar önce gittigidiyor hesabıma girilerek , başkasının kredi kartıyla cep telefonu satın alınmış ve adres olarak antep yurtiçi kargo şubesi gözüküyor, adamın adı soyadı var(büyük ihtimal sahte) , benim hesabımı paravan olarak kullanmaya kalkmışlar ben hemen siparişi iptal ettim, haberim olmasa dolandırıcı ben olacaktım( o nedenle gittigidiyoru pek kullanmam, bende oluşan kanı içerden kullanıcı bilgilerinin birilerine verildiği yönünde) ve sonuç 2-3 ay önce savcılıktan tebligat zamanaşımı.O nedenle siz zarara uğramadığınıza dua edin , ucuz kurtulmuşsunuz.

hocam neden sanal kartlarla alışveriş yapmıyorsunuz gerçek kart bilgileriniz asla ve asla internette hiçbir alışveriş yapmayın.......

Merhaba arkadaşlar,
Belli bir saat aralığında bir siteye giren cihazların ip adreslerini listeyebilir miyiz acaba?
Sanal kartımla alışveriş yapılmaya çalışıldı, tabi banka alışveriş onayı için telime mesaj gönderince durum ortaya çıktı. 4 dk ara ile iki kez şahıs alışveriş teşebbüsünde bulundu. Ürün almaya çalıştığı işyeri adı Orma A.Ş. olarak yazıyor bankadan gelen mesajda.

hocam dikkat ederseniz zaten belirtmiş Sanal kartımla diye...

O site sahipleri kanun gereği bu bilgileri almak zorundalar, Telekom da tutar. Savcılığıa başvurun. Siz İPleri elde etsenizde kanunen birşey yapamassınız.
Hatta bırakın belli bir zaman aralığını siparişin verildiği ip adresini bile tutuyorlar, tutmak zorundalar. Kanun böyle.

Ticari olmayan sitelerde dahi tıklanmayı ölçmek için ip kaydı alıyorlar. 1-2-6 saat içinde aynı ip den giriş olunca tıklandı sayılmıyor.

En başta çekim yapılmış olsa bile korkmanıza gerek yok banka bunu karşılamakla mükelleftir ve çekim yapılmaya çalısılan sanal post ve sanal postun bulundugu internet sitesi bulunur sanal post kimin ise ortaya çıkar sitenin hosting ine yazı yazılır o saate kimin o adrese girdigi ip adresi ile çıkarılır sahısa bir şekilde ulasılır fakat bu tarz işlerle ugrasan kişiler çok çakal basit bir vpn bunca tedbiri atlatmalarına yardımcı oluyor fakat eger üye oldukları siteye kargo adresi vsvs girmişlerse burdanda şahıslara ulaşılabilir kolay gelsin.

Geri