2023 Model Uygulamalar

Kodla Büyü
drivvo uygulaması ile arabam ile ilgili bütün istatistikleri tutabiliyorum. yakıt alınca bilgileri giriyorum sadece. aylık, günlük ne kadar istatistik varsa hepsini kendi hesaplıyor.

ClipChamp uygulaması ile ücretsiz video düzenleme, metni sess çevirme (hatasız ve harika bir diksiyonla) vb işlemleri yapabiliyorum. Windows mağazadan indiriliyor. İlaçlı video düzenleme programına gerek yok.

Aşağıdaki mobil yazılımlar benim uzun süredir kullandıklarım:

diaro-Günlük tutmak isteyenler için kullandığım en iyi uygulama. Yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum.
notion-Notları word gibi belli biçimlendirme, başlık, listeler şeklinde tutmak isteyenler için
any.do-Günlük yapılacaklar listesi. Önceki adı wunderlist idi. Sonradan Microsoft aldı. Eşimi ortak çalışan olarak ekleyip özellikle alışveriş listesi ve okul yapılacakları için kullanıyorum.

relieve-Gezi programlaımın başlangıcında açıp, konum olarak gittiğim yerlerde fotoğraf çekip uygulama içinden kaydediyorum ve eve döndüğümde 3 boyutlu olarak konumlarda çektiğim fotoğraflarla birlikte harita üzerinde ilerleyen hareketli bir videoyu bana hazırlıyor. Ücretsiz versiyonda tek video oluşturma hakkı var ama alanında tek diyebilirim.
whatsauto-Çeşitli filtrelere göre whatsapp, telegram için otomatik yanıtlar gönderiyorum.
ekuşbank-Kuş gözlemliyorum. Gittiğim yerlerde bulunan kuşları görüyor ve varsa o bölgede kaydedilmemiş kuşları ekliyorum.

wikiloc-İlk kez gittiğim özellikle de doğada yaptığım gezilerde gittiğim rotaları İZ TAKİBİ olarak kaydedip, kaybolursam dönüş için kullanıyorum.
iss dedector-Özellikle yaz aylarında bizim ufaklıkla gökyüzünü gözleriz. Uluslararası uzay istasyonunun ve elon'ın uydularının vs... şehrimiz üzerinden geçeceği günlerde bildirim alıp gökyüzünde belirdikten sonra geçişi bitene kadar izliyoruz. Sıradan bir ışık gibi görünmesine rağmen ISS'in uzayda astronotların çalıştığı bir laboratuar olduğunu bilerek izlemek farklı bir his uyandırıyor bizde.
life360-Aile bireylerini/çocukları konum olarak takip etmek ve okula vardığında/ayrıldığında bildirim almak için kullanabiliyorum.

piston-Aracımın ELM327 bluetooth adaptörü üzerinden verilerini okumak, arıza tespiti gibi işlemleri için kullanıyorum.
+download-Bazı sosyal medya sitelerindeki görselleri, videoları indirmek için kullanıyorum. Bu videolardan derste çok faydalanıyorum. Siteyi açmak yerine direkt indirdiğim videoyu kullanıyorum.
gcloud-Rehber,SMS,...vs yedeklemek için kullanıyorum.

Bios pili bitip saat-tarihi geri kalan sorun çıkartan bilgisayarlar için zaman güncelleme programı. Başlat-Çalıştır "shell:startup" yazarak başlangıç klasörüne kısayolunu atarsanız her açılışta zaman güncellenir sorun kalmaz.
Biosu bitik bilgisayarda denedim. Programı çalıştırdıktan sonra (tarih ve saati güncelledi.) Programın kısa yolunu başlangıç klasörüne attım. Bilgisayarı resetledim işe yaramadı. Atladığım bir adım mı var ?

FreeFileSync programı.. Okulda kullandığım flash belleğin içeriğini güncellemek için kullanıyorum. Okuldaki flash belleğimin içeriğini freefilesync programı ile güncelliyorum.
1672381876186.png

Biosu bitik bilgisayarda denedim. Programı çalıştırdıktan sonra (tarih ve saati güncelledi.) Programın kısa yolunu başlangıç klasörüne attım. Bilgisayarı resetledim işe yaramadı. Atladığım bir adım mı var ?
Belki açılışta çalışmasını engelleyen bir sorun olmuştur ya da çalıştığında internet bağlantısı sağlanamamış olabilir maalesef bilemiyorum hocam.

Satranç için: Hem multiplayer hem de dersleri için kullanıyorum.
lichess
chess

Bilgisayar ve telefon arasında notları, linkleri anında senkronize etmek için:
google keep

Herhangi bir belgeyi telefondan taratmak için:
notebloc
Okulda tarayıcı o an müsait değilse çok pratik. Hem pdf hem jpg olarak bir saniye içinde mail atıyorum. Tarayıcıdan daha hızlı bence.

Borsada takip ettiğim hisse, emtia vb. varlıklar için
tradingview
fintables

2 ayda 12 kilo vermemi sağlayan fatsecret
Boy, kilo ve hedef kilonuzu girince sizin için ortalama almanız gereken kaloriyi hesaplıyor. Bir diyetisyene de sorabilirsiniz. 1800, 2000, 2200 size kalmış. Öğünden hemen sonra yediklerimi yazıyorum. Çok sık yediğiniz yemeklerin bir tabağı, 10 kaşığı kaç gramsa onları öğrenseniz yeter. Çeyrek ekmek 50 gram vs.

Arkası yarın, radyo tiyatroları için trt dinle

Telefondan PC'ye gerektiğinde yazı gerektiğinde dosya gönderebileceğim çift yönlü çalışan bir program tavsiyeniz var mıdır? Ben kullandığımdan hiç memnun değilim.

AirDroid öneriyorum hocam. Memnun kalmadığınız program bu değildir inşallah.

Aynı wifi üzerinden internete çıkıyorsanız, uygulamanın telefonda yüklü olması yeterli. PC de tarayıcı üzerinden telefonda çıkan ip adresini girerek kolayca dosya aktarımı yapabilirsiniz.

Çok güzel uygulama önerileri geldi. Herkese teşekkürler arkadaşlar. Müthiş bir yardımlaşma başlığı oldu benim için.

Bios pili bitip saat-tarihi geri kalan sorun çıkartan bilgisayarlar için zaman güncelleme programı. Başlat-Çalıştır "shell:startup" yazarak başlangıç klasörüne kısayolunu atarsanız her açılışta zaman güncellenir sorun kalmaz.
Allah razı olsun, tek tek güncelliyordum, çok işime yarayacak.

Android akıllı telefonumu Windows ortamında da aynen kullanabilmem için önerisi olan var mı arkadaşlar. Ama birebir aynısı olsun istiyorum. Mümkün mü?

Telefonumu hiç bir değişiklik olmadan bilgisayardan kullanmak istiyorum.

Hocam denediğinizde geri dönüş yapabilir misiniz. Bende çalışmadı.
Ben okulumda 2 eski bilgisayarda denedim ikisinde de sorunsuz başlangıçta güncelliyor. İkisi de windows 7. Ayrıca antivirüs engellemesin diye uygulamayı güven listesine ekledim.Hocam 32 bit işletim sistemi kullanıyorsan 32 bit olan exe' nin kısayolunu, 64 bit işletim sistemi kullanıyorsan 64 bit olan exe' nin kısayolunu başlangıç klasörüne koy.

Son düzenleme:
Android akıllı telefonumu Windows ortamında da aynen kullanabilmem için önerisi olan var mı arkadaşlar. Ama birebir aynısı olsun istiyorum. Mümkün mü?

Telefonumu hiç bir değişiklik olmadan bilgisayardan kullanmak istiyorum.

SCRCPY.
Telefonu usb kablo ile bilgisayara bağlıyorsunuz, telefonda geliştirici seçeneklerini aktif hale getiriyorsunuz, daha sonra windowsta scrcpy uygualamasını başlatıyorsunuz.Telefon ekranı bilgisayarda. Fare ile bile yönetiyorsunuz. Bir de bunun sndcpy uygulaması varki bu da ses için kullanılıyor ama ben ihtiyaç duymadğım için kullanmadım.

SCRCPY.
Telefonu usb kablo ile bilgisayara bağlıyorsunuz, telefonda geliştirici seçeneklerini aktif hale getiriyorsunuz, daha sonra windowsta scrcpy uygualamasını başlatıyorsunuz.Telefon ekranı bilgisayarda. Fare ile bile yönetiyorsunuz. Bir de bunun sndcpy uygulaması varki bu da ses için kullanılıyor ama ben ihtiyaç duymadğım için kullanmadım.
Çok teşekkür ederim hocam. Sağolun.

Telefondan PC'ye gerektiğinde yazı gerektiğinde dosya gönderebileceğim çift yönlü çalışan bir program tavsiyeniz var mıdır? Ben kullandığımdan hiç memnun değilim.
Opera kullanıyorsanız, flow özelliği ile telefon ve bilgisayar arasında dosya yazı gönderebilirisiniz.

Geri