iphone5 i sattın şimdi ? Öneriniz

Kodla Büyü

kily

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
700 tl ye eskittiğim iphone 5 i sahibindene ilan vermiştim biri geldi aldı gitti
galiba biraz ucuz yazmışım, ama 0 da değil ya alan olursa veririm dedim, pat diye satıldı :?
adam ikiletmedi bile aldı gitti :)

öncesinde de iphone 4 kullanıyordum şimdi 6 yada ötesi çok pahalı vicdan el vermiyor
ne önerirsinz? aveada 63 tl * 24 ay a samsung a5 öneriyorlar eder mi kullanan varmı ?

engin tecrübelerinizden rica ederim

Herşeyde olduğu gibi bütçe önemli.
Eşime Zenfone2 aldik çok memnunuz. Bir arkadaşima önerdim o da aldi. O da memnun.

Lenovo S90 aldım 3 hafta önce, şu ana kadar gayet memnunum. Çok şık, ince bir tasarımı var. İphone 6'ya benzetenler de çok oluyor aslında ki haksız da sayılmazlar :D

Ancak ben telefonu oyun oynamak amaçlı kullanmıyorum, bunu da belirteyim. Günlük internet gezinimi, Whatsapp, Facebook, Twitter vs. benim kullanımım. Buna göre şarjı 1 gün gidiyor, 1000 TL idi aldığımda. Hatta yanında 3200 mAh'lik powerbank ve cam temizleme mendili yolladı hediye olarak Mediamarkt :roll: :)

hocam zenfone de lenova da benim tek elle kullanabileceğim yada cepte taşıyabileceğim boyutlardan büyük malesef
kasası mukavemetli
arayüzü hızlı
pili uzun
tek ellik bir telefon olmalı
oyun önemli değil
milyon tane telefon çıkmış inceleme videolarından da bişey anlaşılmıyor

Re: Ynt: iphone5 i sattın şimdi ? Öneriniz

Telefon bence kameradır
Bu da benim için xperia serisidir

iphone 4, iphone 5 sonra samsung? hocam bunlar karmaya ters :) sen temizinden 5s ile yoluna devam et.

ben de nokia 6300i kullanıyorum
süperdir kendileri
4-5 gün şarj+süper kasa mukavemeti :)

i phone 5 piyasası 700 den başlar 1000 tl ye kadar çıkar.Senintel temiz ise kutu fatura var ise 700 e ucuz gitmiş.Sana tavsiyem ikinci el iphone 6 al 2000 tlye garantili az kullanılmış 1-2 ay alabilirisin hocam.yada biraz bekle 6s tam yayılınca ikinci el iphone 6 1700 e kadar düşer.

iPhone'dan sonra seni tatmin edecek bir telefon biliyorum hocam. Hem de bedavadan biraz pahalı.

Sony Xperia Z1

Son 2 ayda 2 arkadaşıma aldık. İkisine de 870 TL(Kargo Dahil) olarak indirim komboları hazırlamıştım :) Şimdi hepsi minnettar.

Huawei Ascend Mate7 tavsiye ederim. 6" ekran, büyük ama kamerası (normal ve yakın çekimlerde) ve şarjı üstüne telefon yok diyebilirim.

3310 İYİ FİKİR :)

2 gündür cocuklarımın cizgi film izlemek için kullandığı alaxy wonder ı kullanmaya çalışıyorum. yanlızca 2 mail bağlayabildim. birisi gmail zaten. banka uygulamaları çalışmıyor. telefon ekranında aradığın şey iphonedeki gibi net değil. aşırı yavaş. rezil oluyorum
android iosa göre çok amatör resmen. yeni android telefonlarda da 6"den aşagı bulunmuyor ve çok nazikler.

borcuna katlanıp tekrar elma yicez. başka çare gözükmüyor..

hocam bende araştırıyorum.
senin dediğin gibi küçük olması,bataryanın çok gitmesi önemli benim için de.
iphone 5s in görüntüsü ve ebatları beni cezbediyor ama özelliklerine ve şarjına göre fiyatı yüksek geliyor.
ama 5s in fiyatı 1300tl civarında osa hiç düşünmem.
son zamanlarda sony xperia z3 compact ı baya bi inceledim o da çok hoşuma gitti. gerçekten kompakt bir telefon.
diğer seçenek ise f/p canavarı lg g3 ama onun da boyutu büyük gibi.

peki size göre iphone 5s diğer androidlerden üstün mü gerçekten?
siz neden sattınız?
yenisini neden düşünmüyorsunuz?

Huawei G7. Kasa metal. Estetuk acidan harika diyebilirim. Tıpkı iphone 6 ya benziyor. Cok sağlam ve kaliteli duruyor. 5.5" ekran. 2gb ram. 950 tl fiyat. Kriterlerinize uygun duruyor. Incelemenizi tavsiye ederim.

Nexus 5 kullanıyorum memnunum. yeni versiyonları çıktı sanırım ama emin değilim. lg nexus 5 öneririm. nexus 6 çıktı fiyat biraz yüksek, bişey diyemem kullanmadım.

aak' Alıntı:
Huawei G7. Kasa metal. Estetuk acidan harika diyebilirim. Tıpkı iphone 6 ya benziyor. Cok sağlam ve kaliteli duruyor. 5.5" ekran. 2gb ram. 950 tl fiyat. Kriterlerinize uygun duruyor. Incelemenizi tavsiye ederim.

ekranda max 5" istiyordum ama bi ben kaldım küçük ekran arayan piyasada heralde telefonlar tablete döndü bu gece shiftdeleteden bakarım hocam tşk

ragyu' Alıntı:
iphone 5s in görüntüsü ve ebatları beni cezbediyor ama özelliklerine ve şarjına göre fiyatı yüksek geliyor.
son zamanlarda sony xperia z3 compact ı baya bi inceledim o da çok hoşuma gitti. gerçekten kompakt bir telefon.

siz neden sattınız?

telefonu epey eskittim hocam para ederken satayım yenileyim diye düşündüm . 6 istiyordum ama şimdi inan sadakaya 1-1.5 tl atarken günde 5 tlye telefon almaya elim varmıyor 2700 canına yandığım. hatta taahhütler le en uygun 3300 e geliyor
z3 e bakıcam tşk..

bu arada arkadaşlar general mobile ndroidone a4g yada air kullanan var mı ?? tavsiye aldım bunlardan fiyatı 650 tl civarı

hocam bir de meizu mx 4 var.
özellikleri ve kalitesi internette çok methediliyor ama Türkiye'de satılmıyor.
aliexpress gibi sitelerden mi getirtsem mi diye düşünüyorum ama gümrükte ve türkçe kullanımda sıkıntı olur mu bilmiyorum tabi.

hknky' Alıntı:
z3 compact a bakabilirsiniz.

kriterlerinizi karşılıyor sanırım

teşekkür ederim beğendim şuan liste

z3 compact
samsung a5
general mobile and.one 4g

fiyat/performans a göre karar vericez

teknogenclik' Alıntı:

hocam vadafonedan iphone 4 ü tahütlü olarak 840 tl denk gelecek şekilde almıştım. o telefonu 600 e satıp yeniye yakın bi iphone 5 aldım 800 tlye simdi onuda 700 e satıp fazla fiyat artırmadan yeni iş görecek bi telefon almak istiyorum. israfa girmemek için çok beğendiğim iphone 6 alamıyorum. yineden hatırlatma için tşk

kily' Alıntı:
teknogenclik' Alıntı:

hocam vadafonedan iphone 4 ü tahütlü olarak 840 tl denk gelecek şekilde almıştım. o telefonu 600 e satıp yeniye yakın bi iphone 5 aldım 800 tlye simdi onuda 700 e satıp fazla fiyat artırmadan yeni iş görecek bi telefon almak istiyorum. israfa girmemek için çok beğendiğim iphone 6 alamıyorum. yineden hatırlatma için tşk

O zaman başka. Ben sıfır aldınız sandım

kily' Alıntı:
ragyu' Alıntı:

siz neden sattınız?

telefonu epey eskittim hocam para ederken satayım yenileyim diye düşündüm . 6 istiyordum ama şimdi inan sadakaya 1-1.5 tl atarken günde 5 tlye telefon almaya elim varmıyor 2700 canına yandığım. hatta taahhütler le en uygun 3300 e geliyor
z3 e bakıcam tşk..

bu arada arkadaşlar general mobile ndroidone a4g yada air kullanan var mı ?? tavsiye aldım bunlardan fiyatı 650 tl civarı

hocam yine sıfır bi iphone 5 almıyosunuz? demek istemişim.
ben iphone 5 ile z3c arasında kaldığım için soruyorum.
5s in özellikle şarjı nasıl?

Geri