Isınma Problemi Önerilerinizi Bekliyorum

Kodla Büyü
kimse yokmu karşılaşan bu problemle ( uzun zamandır bu foruma uğramıyordum herlade bir daha hiç uğramam) :x

Bilişim mağazalarında soğutucular vaar hocam. Onları kullanabilirsiniz. Arkadaşım kullanıyor memnun kalmış. Galiba 40-50 tl gibi fiyatları.

Sisteminizi kasan bir program varsa buları kaldırın yada devre dışı bırakın. Örneğin msconfigden başlangış bölümünü boşaltabilirsiniz sadece virüs programı çalışsa yeter.
Sistemi rahatlatmanın başka bir yolu en iyi performansa ayarlamaktır. Bilgisayarıma sağ tıklayın. Özellikler>gelişmiş>performanstan ayarlara gelin burdan en iyi performans için ayarlayı seçin, tamam deyin.
Laptopu kullanırken fan kısmının önünü kapatmamaya dikkat edin.
Bazı virüsler sistemi çok kastığından bilgisayarın ısınmasına sebep olabilir. Eğer virüs olmasından şüphe ediyorssanız acilen temizlik yapın. Bunun için şu konuyu gözden geçirebilirsiniz.

Eğer kendinize güveniyorsanız laptopu sökün fanı iyice temizleyin. Zamanla burda tozlar birike birike fanın dönüş hızını azaltabiliyorlar. Fan yeterli performansta çalışmayınca yeterli soğutma sağlayamaz ve böylece ısınmaya neden olabilir.

NOT:Foruma uğramamak sorununuza çözüm getirmez. Paylaşın, paylaşın ki başkasıda sizinle paylaşsın.

hasari hocam haklısınız ama onca kişinin bakıp hiç cvp yazmaması insanı değersiz hissettiriyor bir şekilde tepki olarak sayın . neyse dediklrinizi daha önceden yaptım hatta 4 ay önce servise gitti işlemcideki jeli falan değişti sorun dün yine başladı şuan işlemci 64 derece ve sadece antivürüs ve ie çalışıyor benim merak ettiğim konu asıl şu ; ucuz bir soğutucu alsam iş görür mü bilgisayarım 4 yıllık ve ben fazla para vermek istemiyorum

monerello' Alıntı:
kimse yokmu karşılaşan bu problemle ( uzun zamandır bu foruma uğramıyordum herlade bir daha hiç uğramam) :x

nedemek şimdi bu. uğramazsan yolun açık olsun.

Geri