iş teklifi aldım çok kararsızım

Kodla Büyü

mert66

Üye
Samsunda anadolu lisesinde çalışıyorum 1700 tl civarında maaş alıyorum,özel bir şirketten 4000 tl kuru maaş teklif aldım kafam karmakarışık istifa etmeyi düşünüyorum bir yandan ilerde anlaşamamakta var şirketle offf off

:eek: 4000 TL maaşlı işin çalışma şartları falan nasıl. Ne işiymiş bu acaba?

istifa edip sonra dönülebiliyor.açıktan atama nedir ne değildir bir göz atın isterseniz.

10bin verseler yinede istifa etmem ben şahsen. okadar kpssye çalıştımda atandım emeğime yazık diye düşünürüm hocam. bukadar insan devlete girmek için debelenirken sizin istifa etmeniz mantıklı olmaz. özelin 4bininden devletin 1700 daha iyidir.

Sanırım memuriyet hayatı boyunca 1 kere istifa edip daha sonra açıktan atama yoluyla (ki boş kadro bulunması gerekiyor bildiğim kadarıyla) tekrardan öğretmenliğe dönebilirsiniz hocam...

samet_uğur' Alıntı:
10bin verseler yinede istifa etmem ben şahsen. okadar kpssye çalıştımda atandım emeğime yazık diye düşünürüm hocam. bukadar insan devlete girmek için debelenirken sizin istifa etmeniz mantıklı olmaz. özelin 4bininden devletin 1700 daha iyidir.
yorumunuz için teşekür ederim hocam düşüncelerime tercüman oldunuz,bende sizin gibi düşünüyorum bu yüzden süre istedim kabul etmedim ama teklif de kafamı allak bullak etmedi desem yalan olur

arkadaşım veri depolama ile ilgili bir alan yeni kuruluyor belki de ülkenin en büyük şirketi olacak ama ynede güvenemiyorum anneme babama anlatamam

hocam bence de geri dönme imkanınızın olup olmadığını inceledikten sonra aklınıza yatan bir işse hiç düşünmeyin derim. nerdeyse aldığımızın 2 katını kazanacaksınız, denemeye değer bence. bildiğim kadarıyla ilk 6 ayda zaten geri dönülebiliyor. gidişattan anlarsınız zaten. biz memur zihniyetliler olduğumuz yerde sayarız. ama ne oldurur ne öldürür derler ya; öğretmenlikten kazanacağınız bu...

ücretsiz izin aldığın zaman istediğin her yerde çalışabilirsin. ayrıca dönme konusundada sıkıntı yaşamazsın

mert66' Alıntı:
arkadaşım veri depolama ile ilgili bir alan yeni kuruluyor belki de ülkenin en büyük şirketi olacak ama ynede güvenemiyorum anneme babama anlatamam

biraz acabilir misiniz hocam işi? ve sizde bulunması gereken ozellikleri...

ola ki bu ozellikler istifa etmeyi dusunen arkadaslarda yoksa kazanırlar ve belki basvuru yapmayı dusunurler buna benzer işlere...

Hocam, öğretmenler olarak meb bünyesinde çalışma şartlarımız ve ücretlerimiz çok iyi değil. Fakat ülkemizde özel sektörün durumu da çok farklı değil. 657 yi git gide kırpsalar da yine de özel sektöre göre bir çok avantajımız var. Vaat ettikleri ücret güzel görünüyor ama karşılığında hangi şartlarda çalışmanızı istiyorlar ?

memurlar.net forumdaki özel sektör çalışanlarının paylaşımlarına göz atabilirsiniz http://forum.memurlar.net/kategori/50/

dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma hocam.özel sektörde yarın ne olacağı belli değil.

hocam bence ücretsiz izin al en azından 6 ayda 12bin karın olur sonra baktın olmuyo dönersin

Veritabanı tasarımı ve güvenliği ilgili bir konu mu?

boğulursan büyük denizde boğul demişler. yakında memurun iş güvencesi de gidecek gibi.

Lan neymiş bu memurluk beee. Ne vazgeçilmezmiş. Ne biçim bir afyonmuş bu. Hem de öğretmenlik. Demek başka bir memur olsaymışız hiç bırakamazmıştık. Ne hale getirmiş bizi be.

1 yıl ücretsiz izin al hocam en mantıklı teklif bu gibi geldi bana. Kaçırma.

Ayrıca başvurmayacaksan söyle bu iş nedir, nerededir. Yakınsa ben başvururum.

sitelerdeyim' Alıntı:
Lan neymiş bu memurluk beee. Ne vazgeçilmezmiş. Ne biçim bir afyonmuş bu. Hem de öğretmenlik. Demek başka bir memur olsaymışız hiç bırakamazmıştık. Ne hale getirmiş bizi be.

1 yıl ücretsiz izin al hocam en mantıklı teklif bu gibi geldi bana. Kaçırma.

Ayrıca başvurmayacaksan söyle bu iş nedir, nerededir. Yakınsa ben başvururum.

hocam bence bu fırsatı kaçırma ayrıca kafadan 4000 TL maaşla başlattıklarına göre bu şirket büyük bir şirket.Böyle şirketler işini doğru dürüst yapan adamı buldun mu kolay kolay işten çıkarmazlar.Aksine eksik gördükleri yönlerini hizmet içi eğitimlerle güçlendirme yoluna giderler.Böyle fırsatar insana hayatında sadece 1 kez gelir.

çalışma saatleri, iş yükü vs incelendikten sonra bence olabilitesi yüksek bir iş. biz 1 sene çalıştığımızda sen 2 sene çalışmış oluyorsun kafadan para yönünden. Sevdiğin bi alansa bir de keyifli de olur.

Özel sektör acımasızdır hocam dikkat et derim ben maaşı çok iyi olabilir ama ailene kendine vakit ayıramayacak kadar yoğun tempoda da çalıştırabiliyorlar insanı. Yazılım Mühendisi arkadaşım büyük bir firmada iyi bir ücretle çalışıyor bazı projelerde ofislerine seyyar yataklar götürdüklerini söylüyordu..

Bankanin birine al kardesim 3 senelik pesin bireysel emeklilik kaldi 7 sene burdan emeklilik garanti.yarin devlet sana 62 yasinda bu kadar vermeyecek.

bugun bir ogrtm. 1 ogretim yilinda kenara 5bin koyamiyor 10ayda.ama sen tutumlu olursan 1 senede sifir araba alirsin

3 sene icinde de borcsuz 2.el bir evin olur.ben 13sene gezdim ancak memlekete gelince rahatladik.bilgisayar kurslari ve meb kapisi acik olacak.

samet_uğur' Alıntı:

tamamen katılıyorum 60 yaşına kadar idare edebilecekmisin bizim sektörün ne olacağı hiç belli olmuyor yarın senden daha iyisini bulurlar hadi kapı dışarı....

şu bulunduğumuz ortamda hala memur olarak kalmak isteyenleri anlamıyorum. bana böyle bir teklif olmadığı halde iş kurup tutturursam dahi öğretmenliği bırakmak istiyorum. dışarda öğretmenim dediğin zaman ikinci sınıf muamelesi görüyorsun artık. bakan, öğretmenliğin en cazip tarafı olan tatilimizi de elimizden almak üzereyken ne cazibesi ve garantisi kaldı öğretmenliğin allah aşkına. garanti iş v.s. babalarımızın zamanındaymış, bundan 10 sene sonra hepimiz sözleşmeli olursak o zaman görürsünüz garantiyi. valla benim kendime güvenim olsa (yazılımsal anlamda diyorum) böyle bir teklif için 2 gece düşünür sonra hop atlarım. olaki iş tutmadı 1-2 yıl yaptın bıraktın cv'nde neler yazacak bir düşün. bilmem kaç yıl öğretmenlik, bir şirkette 4000 tl maaşla veri tabanı uzmanlığı (artık iş neyse). artı kazanacağın tecrübeyle zaten istediğin yerde iş bulabilirsin (hele ki veritabanında deneyimli olarak). emeklilik için de bireysel emeklilik sistemine girdin mi istersen 10 yıl sonra emekli olursun. sonra istersen açıktan atamayı yine denersin (tabi o hakkı da elimizden almazlarsa).

sonuç; tabiki burada yazılanlar herkesin kişisel görüşü, en iyi karar başlığı açan hocamıza aittir.

al ücretsiz iznini hem ortam netleşene kadar kafanı bu belirsizliğe yoracağına oradaki işe yorarsın :) 1 yıllık sözleşme yaparsın ilk etapta ve güzel güzel çalışırsın. sonra bakarsın eğer biz de memuriyetten atılmışsak eğer 1 yıl sonra hiç sesini çıkarmaz işine devam edersin yok eğer şartlar düzelmiş, bakan ama göremeyen amcamız pamugu yemiş ışığı görmüş ise orayı da beğenmiyorsan döner mesleğine devam edersin ayakların yerden kesilmiş şekilde en azından :)

bu arada ticaretten uzak durmayın ben şu an tam çerçi olmuş durumdayım ve şükür maaşa yakın geçiyor elime bir yerlerden girin arkadaşlar çünkü ilerisi gerçekten karanlık

Geri