Işıl_okul_sablonu_v3.5 [ Çıktı]

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Işıl_okul_sablonu_v3.5 / Php-MySQL

d1n61.png

Gelişmiş yönetim panelli Işıl Okul Şablonu v3.5 Çıktı

Test edilen tarayıcılar: İnternet explorer 7.0, İnternet explorer 8.0, İnternet explorer 9.0, Mozilla Firefox 14, Google Chrome 20, Opera, Safari

Yenilikler:
Haberlere yazdır butonu eklendi.
Ayın sınıfı modülü yazıldı.
Galeri ve sınıf resimleri artık önizlenebiliyor.
Ayrıca yeni bir modül daha yazıldı. Yardımcı Personel Modülü bu modülle okulunuzda hizmet veren diğer personelleri (hizmetli,güvenlik görevlisi,kantinci,aşçı gibi...) sitenizde yayınlayabiliyorsunuz.
Tablo ekleme sorunu giderildi.
Formlarda iyileştirme çalışmaları yapıldı.
İe 7.0 da altta kalma sorunu giderildi.
Menü değiştirildi sistem açılır bir menüye sahip oldu.
Banner hareketli hale getirildi.
Artık bir habere istediğiniz kadar resim ekleyebilirsiniz. Resimler haberin altında görüntülenir, hem de resimlerin görüntülenmesi galeri şeklinde. Yönetimden resim eklemek ve kaldırmak oldukça kolay.
Haber yeni eklediğinde habere varsayılan bir resim atanma özelliği eklendi.
Sayfalamalarda iyileştirmeler yapıldı.
Güvenlik kodu koruması eklendi. Böylece spam iletilerin önüne geçilecek.

Modüller
Ayın Sınıfı:
Bu modül sayesinde okulunuzda ilerleme(ayın başarılı,ay temiz sınıfı...gibi) gösteren sınıfları her ay düzenli olarak yayınlayabilirsiniz. Yönetim bölümünden kolayca yönetebilirsiniz.
Ayın Öğrencisi:
Bu modül sayesinde okulunuzda başarı gösteren öğrencileri her ay düzenli olarak yayınlayabilirsiniz. Yönetim bölümünden kolayca güncelleyebilirsiniz.
Video Modülü:
Bu modül sayesinde istediğiniz videoları sitenize ekleyebilirsiniz. Yönetim bölümünden video silebilir düzenleyebilir yenisini ekleyebilirsiniz.
Tema Modülü:
Bu modül sayesinde istediğiniz temayı bir tıkla seçebiliyorsunuz.
Sınıflarımız Modülü:
Bu modül sayesinde okulunuzdaki sınıfları görebilir resimlerine bakabilirsiniz. Sınıflara eklenmiş son 5 resmi gene aynı sayfadan görebilirsiniz. Yönetim panelinden bu modüle sınıf ekleyebilir, silebilir ve düzenleyebilirsiniz. Tanımladığınız bu sınıflara resim ekleyebilir veya silebilirsiniz.
Farklı Diller Modülü:
Bu modül sayesinde sitenin dili bir tıkla değiştirilebiliyor böylece site uluslar arası bir boyut kazanıyor.
Müdürümüzün Mesajı Modülü:
Bu modül sayesinde siteye okul müdürün mesajı eklenebiliyor. Yönetim panelinden içerik değiştirilebiliyor.
Bizi Takip Edin Modülü:
Bu modül sayesinde sosyal medyada takip edilmenizi sağlayarak ziyaretçi sayınızı artırabilirsiniz. Yönetim panelinden bağlantı adresleri değiştirilebiliyor.
Hava Durumu Modülü:
Bu modül sayesinde ilinizdeki hava durumunu öğrenebilirsiniz.
Bize Yazın Modülü:
Bu modül sayesenide iletişim bölümünde kullanıcılar sizlere mesaj gönderebiliyor. Bu bölüm yönetim bölümünde mesajlar olacak geçmektedir. Yönetime girer girmez size iletilen mesajlar anasayfada size bildirilmektedir. Burdan mesajlar okunabilir veya silinebilir.
Mezunlar Modülü:
Bu modül sayesenide geçmiş yıllarda mezun olmuş öğrenciler sisteme kayıt olabiliyor. Yönetim bölümünde mezun kayıtları onaylanabiliyor veya red edilebiliyor. Yönetim bölümünde onay bekleyen mezunlar sizin onayınızı bekliyor olacak. Yönetici sisteme yeni yılları ekleyebilir, silebilir.
Özgeçmiş Modülü:
Bu modül sayesenide personellere ait öz geçmişler sisteme girilebiliyor. Yönetim bölümünden özgeçmiş silinebilir düzenlenebilir.
Manşet Modülü:
Bu modülde manşetten duyurmak istediğiniz haberleri tek tıkla manşete alabilir, manşetten düşürebilir, haberi yayına alıp haberi yayından çıkarabilirsiniz.
Galeriden Modülü:
Galerideki resimlerden rast gene üç tane seçer ve bunları anasayfada yayınlar.
Site İstatistiği Modülü:
Modül sitede kayıtlı bilgilerin bir raporunu sunar.
Ziyaretçi Sayacı:
Çerez sayesinde 24 saatte bir site tekrar ziyaret edildiğinde kullanıcı ziyaretçi sayısı artmaktadır böylece site her açıldığında sürekli kayıt girmesi engelledinmiştir. Bu sistem sayesinde tek bir hat üstünden sitenize bağlanacak olan kullanıcılar içinde kayıt oluşturulabiliyor.
Aynı zamandan o an sitede kaç kişinin online(çevrim içi) olduğunu gösterir.
Son Yorum:
Ziyaretçilerin sitenizle ilgili görüşlerini yazdığı ziyaretçi defterindeki son yorumun ana sayfada gösterilmesini sağlar.
Atatürk Köşesi:
Ulu önder Atatürk’ü anlatan modüldür.
Etkinlikler Bölümü:
Bu bölümde okulunuzda yapmış olduğunuz etkinlikleri göstermenizi sağlar. Yönetim bölümünden kolayca değiştirebilirsiniz.
Misyon Vizyon:
Bu bölümde okulunuzun misyonunu vizyonunu göstermenizi sağlar. Yönetim bölümünden kolayca değiştirebilirsiniz.
Hakkında:
Bu bölümde okulunuzu bu bölümde tanıtabilirsiniz.. Yönetim bölümünden kolayca değiştirebilirsiniz.
Rehberlik:
Bu bölümde öğrencilerinizi uzaktan motive edebilir onlara rehberlik edebilirsiniz. Yönetim bölümünden kolayca değiştirilebiliyor.
Bilgi Bankası:
Bu bölümde okulunuzun öğrencilerinizle faydalı bilgiler paylaşabilirsiniz.
Yönetici Modülü:
Bu bölümde sitenin yönetilmesi için yeni yöneticiler ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilirsiniz.
Bağlantılar Modülü:
Web bağlantılarını bu modül sayesinde yayınlayabilirsiniz. Yönetim bölümünden hızlıca bağlantı ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilir ve sırasını değiştirebilirsiniz.
Duyuru Modülü:
Bu modül sayesinde duyurularınızı yapabilirsiniz. Yönetim bölümünden duyuru ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilir, listeleyebilirsiniz.
Anket Modülü:
Bu modül sayesinde sitenize anket ekleyebilirsiniz. Yönetim bölümünden anket ekleyebilir, seçenek değiştirebilir, silebilir, güncelleyebilirsiniz. Bir tıkla anket değiştirebilirsiniz.
Sayfalar Modülü:
Bu modül sayesinde yeni sayfalar ekleyebilir, silebilir, sıralayabilir, güncelleyebilirsiniz.
Ziyaretçi Defteri Modülü:
Bu modül sayesinde ziyaretçilerin görüşlerini yazmasını sağlayabilirsiniz. Yönetim bölümünden yapılan yorumu onaylayabilir silebilirsiniz. Ayrıca yönetim bölümüne girişte onaylanmamış yorumların listelenmesi sağlanmıştır.
Site Bilgileri Modülü:
Bu bölümde sitenizin genel ayarlarını yapabilirsiniz.
Yararlı Dosyalar:
Öğrenci ve Öğretmenlerin işine yaracağını düşündüğünüz dosyaların yüklenip gösterilmesini sağlar. Yönetim bölümünden hızlıca dosya ekleyebilir, silebilir, bağlantı ekleyebilirsiniz.
Günün Sözü:
Bu bölümde güzel sözler yayınlamanızı sağlar. Yönetim bölümünden yeni söz ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilirsiniz.
Meb Haber Modülü:
Meb tarafından yayınlanan güncel haberlerin takip edilmesinini sağlar.
Site İçi Arama Modülü:
Bu modül sayesinde sitenin içerisindeki bilgilere hızlıca ulaşmayı sağlar.
Haber Modülü:
Haberlerin kolayca listelenmesini sağlar. Yönetim bölümünden haber ekleme, silme, güncelleme, haber resmi ekleme, haberi yayına sokup yayından kaldırma, haberi manşete alma manşetten kaldırma işlemlerini yapabilirsiniz.
Galeri Modülü:
Bu modül sayesinde kategori halinde resimlerin görüntülenmesini sağlar. Yönetim bölümünden kategori ekleyebilir ,silebilir, sıralayabilir, resim ekleyip kategori belirleyebilir, bu kayıtları listeleyebilirsiniz.
Personel Modülü:
Bu modül sayesinde okuldaki personelleri düzenleyebilirsiniz. Bu modülde branş ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilirsiniz.
Personel ekleyebilir, silebilir, güncelleyebilir, branşını belirleyebilirsiniz.

Şablonun Geliştirilmesinde Dikkat Edilen Unsurlar;

1-Geliştirilebilir
2-Kullanılabilirlik
3-Fonksiyonellik
4-Zengin içerik
5-Görsellik
6-Mebin yönergelerine uygun olması
7-Farklı tarayıcılarada sorunsuz kullanım
8-Farklı ekranlarda sorunsuz görüntülenme

Site Demosu:
Tıklayın.

Yönetim Bölümü Giriş Bilgileri
http://isilv3.isiltasarim.com/yonetim-bolumu.html
Kullanıcı Adı:demo
Şifre:12345

Hocam çok beğendim. Sitelerin sonu html ile bitiyor ama tabanı nedir buun? Yani php/asp? vs?

Tebrikler muhteşem. Hocam bir de hangi programlarla yaptınız? İmrendim vallahi çok güzel.

Edit: Evet şimdi gördüm. Yönetici bölümü php ile tasarlanmış. Çok güzel emeğinize değmiş hocam tbr.

sanalomer' Alıntı:
Hocam çok beğendim. Sitelerin sonu html ile bitiyor ama tabanı nedir buun? Yani php/asp? vs?

Tebrikler muhteşem. Hocam bir de hangi programlarla yaptınız? İmrendim vallahi çok güzel.
SEO çalışmasını yaptığımızdan uzantısı html dir. Site dili php dir veritabanı ise mysql dir. Övgü için tşkler. :)

Evet şimdi gördüm. Yönetici bölümü php ile tasarlanmış. Çok güzel emeğinize değmiş hocam tbr.

Geliştirildikçe çok daha güzel olacağına eminim... Hocam nacizane fikir olarak şablonu değiştirin, yorum yapmak haddimme mi bilmiyorum ama ben şu tasarımı sevemedim gitti...

Yönetim paneli oldukça pratik, güzel hazırlanmış ancak şu tasarıma ısınamadım :(

DREAMWEVERDA düzenlenebiliyor mu hocam destekliyor mu mebin web alanı selamlar ellerinize sağlık kolay gelsin

Yav arkaaş hem ücretli iş yapıyonuz hemde yaptığınız herşey birbirinin kopyası... php kodunu o templateden bu templateye kopyalıyonuz... yönetim paneli bile aynı ama sürüm 3.5 ama hala bi habere resim eklemek için önce haberi kaydet sonra o id ye resim at mantığı Seo DAN ÖNCEKİ İHTİYAÇLARI KARŞILAYIN JQUERY KULLANIN.. Ücretli bi CMS gibi durmuyor...

s_kajmeran' Alıntı:
Geliştirildikçe çok daha güzel olacağına eminim... Hocam nacizane fikir olarak şablonu değiştirin, yorum yapmak haddimme mi bilmiyorum ama ben şu tasarımı sevemedim gitti...

Yönetim paneli oldukça pratik, güzel hazırlanmış ancak şu tasarıma ısınamadım :(
Sizi çok iyi anlıyorum hocam. Yorum için tşkler. :)

Çağrı1' Alıntı:
DREAMWEVERDA düzenlenebiliyor mu hocam destekliyor mu mebin web alanı selamlar ellerinize sağlık kolay gelsin
Sistemin yönetim paneli var dreamweaverda açmanız gerekmiyor. Ama illaki açmak isterseniz tabi ki açabiliyorsunuz. Php mysql ile tasarlandığından meb alanında kullanılamıyor. Meb alanı sadece html destekliyor. Bu sistemin amacı siteyi kolay bir şekilde güncellemektir. Şuan bilgisayarı hiç bilmeyen biri bile bu siteyi güncelleyebiliyor.
Yönetim panelinden siteyi test edebilirsiniz.
http://isilv3.isiltasarim.com/yonetim-bolumu.html
Kullanıcı adı: demo
Şifre: 12345

metex1234' Alıntı:
Yav arkaaş hem ücretli iş yapıyonuz hemde yaptığınız herşey birbirinin kopyası... php kodunu o templateden bu templateye kopyalıyonuz... yönetim paneli bile aynı ama sürüm 3.5 ama hala bi habere resim eklemek için önce haberi kaydet sonra o id ye resim at mantığı Seo DAN ÖNCEKİ İHTİYAÇLARI KARŞILAYIN JQUERY KULLANIN.. Ücretli bi CMS gibi durmuyor...
Özel bir tasarım istersen bunu yapabiliriz elbette. Bu sistemin amacı belli. Bunun dışında olan sistemler özel durumlara girer ki bunun fiyatı da çok farklı olur. :)

Admin bey jquery eklemeyi özel durum sayıyorsanız daha çok yol almanız gerekiyor vt oku yazla olmuyor... hem 200 TL vereceklerse bari daha işlevli olsun.. bari ckfinder kullanılsın ha bu arada bazı forumlarda bu sürüm ücretsiz dağıtılıyo haberiniz olsun..

metex1234' Alıntı:
Admin bey jquery eklemeyi özel durum sayıyorsanız daha çok yol almanız gerekiyor vt oku yazla olmuyor... hem 200 TL vereceklerse bari daha işlevli olsun.. bari ckfinder kullanılsın ha bu arada bazı forumlarda bu sürüm ücretsiz dağıtılıyo haberiniz olsun..
Nerede dağıtıldığıyla ilgili link verirseniz inceleme fırsatımız olur. Amacımızın para olduğunu düşünüyorsanız bunda da yanıldığınızı belirtmek isterim.
Eğer şu sistemden bahsediyorsanız zaten ücretsiz dağıtıyoruz. Şuan onlarca okul tarafından kullanılıyor. Kimseden hiç bir şey talep etmedik, aynı sistemi alıp ücretli satanda var.
template-icon-gif-png-f110/yonetim-isil-okul-sablonu-v2-6-yonetim-panelli-t92279.html
Hiç emek vermediği halde fahiş fiyata site yapanları çok gördüm çokta biliyorum. Hemde hiç emek vermediği halde. Sizin yaptığınız tasarımlar görmek ve incelemek isteriz. Usta kişilerden ders almak onların engin tercrübelerinden faydalanmak isteriz. Mutlaka eksiklerimiz oluyor ama bu demek değil ki daha iyisini yapamayız. Sizden de bir şeyler öğrenmek bize mutluluk verecektir. Kızmaya sinirlenmeye gerek yok eleştirileriniz bizim için son derece önemli.

Ayın Sınıfı Modülü yazıldı. Bu resme tıklandığında ortada lihgtbox olarak açılması, ayrıca herhangi bir sınıf eklenmediğinde varsayılan bir resim gösterilmesi sağlandı.
Modülün kullanımı:
Yönetim panelinden kolayca yönetilebiliyor. :)

Haberlere yazdır butonu eklendi. :)
Böylece herhangi bir haber çıktısı alınmak istendiğinde bir tıkla alınabilecek. Ayrıca gereksiz nesnelerin (banner,footer,sağ sütün,sol sütün vb) bu sayfada çıkması önlendi.

Hasari öğretmenim daha önce de yazdım yine yazıyorum, ellerinize sağlık.
Yapıcı olmayan moral ve motivasyon bozucu eleştiri yapan arkadaş için de siz daha iyisini yapın yada bir ucundan sizde tutun görelim bakalım nasıl oluyor desem yeterlidir sanırım. Örnek olarak ücrestiz dağıttığınız sürümün bir yerini iyileştirsin bizimle paylaşsın bizde takdir edelim... Çünkü bende inanılmaz fiyatlara çok basit şeylerin satıldığını biliyorum.
Aslında bende bugün okul sitesi için bt öğretmenlerinden bir grup oluştursak standart okullar için bir joomla template oluşturup hep birlikte geliştirsek diye düşünüyordum, ama sonra bu işin ne kadar zor oluduğunu hatırladım, o yüzden takdir ediyorum...
İyi çalışmalar...

özgür' Alıntı:
Hasari öğretmenim daha önce de yazdım yine yazıyorum, ellerinize sağlık.
Yapıcı olmayan moral ve motivasyon bozucu eleştiri yapan arkadaş için de siz daha iyisini yapın yada bir ucundan sizde tutun görelim bakalım nasıl oluyor desem yeterlidir sanırım. Örnek olarak ücrestiz dağıttığınız sürümün bir yerini iyileştirsin bizimle paylaşsın bizde takdir edelim... Çünkü bende inanılmaz fiyatlara çok basit şeylerin satıldığını biliyorum.
Aslında bende bugün okul sitesi için bt öğretmenlerinden bir grup oluştursak standart okullar için bir joomla template oluşturup hep birlikte geliştirsek diye düşünüyordum, ama sonra bu işin ne kadar zor oluduğunu hatırladım, o yüzden takdir ediyorum...
İyi çalışmalar...
Sağol özgür hocam,
Arkadaşın bizleri tanımadığını düşünüyorum. Sitelerimin başka forumlarda başka isimlerde yayınlandığını çok gördüm (sanırım indirilme sayısına göre para kazanıyorlar). Tasarladığım silerin %99 da tasarım alanında başka isimler gördüm. Verdiğim linklerde hiçbir güvenlik önlemi almıyorum insanlar rahat indirebilsin diye. Kendi sunucumdan link veriyorum meb bağlantılarından rahatça indirilsin diye. Buda bana yetmiyor birde nasıl kullanacaklarıyla ilgili video çekip ekliyorum oda yetmiyor benim ücretsiz paylaştığım siteleri ücretli kurup satanları biliyorum. Oda yetmiyor kullanan arkadaşların karşılaştıkları sorunları giderip yeni güncellemeler yayınlıyorum. Hatta kuramayanlara bizzat siteyi kurup teslim ediyorum.
...
Tasarım alanında adımı görmediğim halde yaptığım sitelerin işe yaradığını görmek bana yetiyor.

Geri