İsimsiz Gizli klasör yapan virüsü silme yönetimini bilen ?

Kodla Büyü
Hocam combofix dışında bir çözüm bulamadım. XP ve 7 de combofix is görüyor bende. Windows 8 için çözüm yok gibi. Temmizlediniz bilgisayarlara usb disk security ve 360 total security kurun. BitDefender ve Avira motorlarını acin

bunu flashın içine atıp çalıştırın sonra kapanana kadar bekleyin hocam. bilgisayarı da 360 total security ile taratın komple.

Ekli dosyalar

• gizliaktifolsun.rar
    295 bayt · Görüntüleme: 93
Arkadaşlar bu virüse mağruz kalmış bilgisayarları nasıl temizliyorsunuz.. Virüse bulaşmış bilgisayara sonradan total 360 kurulunca işe yaramıyo.. Taramada virüs göstermiyo fakat flashlara hala virüs bulaşıyor malesef.. Kendi bilgisayarımda antivirüs önceden olduğu için sıkıntı olmadı ama sonradan kurulumda işe yaramıyor.. Varmı çözümü ?

Re: Ynt: İsimsiz Gizli klasör yapan virüsü silme yönetimini bile

rohun' Alıntı:
Arkadaşlar bu virüse mağruz kalmış bilgisayarları nasıl temizliyorsunuz.. Virüse bulaşmış bilgisayara sonradan total 360 kurulunca işe yaramıyo.. Taramada virüs göstermiyo fakat flashlara hala virüs bulaşıyor malesef.. Kendi bilgisayarımda antivirüs önceden olduğu için sıkıntı olmadı ama sonradan kurulumda işe yaramıyor.. Varmı çözümü ?
Maalesef bildiğim kadarı ile flash belleklere çözüm var ama, esasen bu paraziti yayan bilgisayarlar için bir çözüm yok.
Şöyle minik bir programcık olsa da, kısayol virüsünün bu gelişmiş yeni versiyonunu bilgisayarlardan kazıyabilse ne güzel olurdu.

işte hocam öyle bişey lazım bize... Geçen müdür yard odasında comobofixle temizledim antivir kuruluydu gene bulaşmış kaldırıp total 360 kurdum taradım virüs bulamadı. tam bela... Diğer okullarda atak olan bütün tahtalara bulaşmış...

Re: Ynt: İsimsiz Gizli klasör yapan virüsü silme yönetimini bile

rohun' Alıntı:
işte hocam öyle bişey lazım bize... Geçen müdür yard odasında comobofixle temizledim antivir kuruluydu gene bulaşmış kaldırıp total 360 kurdum taradım virüs bulamadı. tam bela... Diğer okullarda atak olan bütün tahtalara bulaşmış...
Bu parazitle enfekte olmuş sistemlere format atmak dışında bir çözüm gerek.

hocam virüsün ve dosyasının adını yada nerey gizlendiğini biliyomusunuz ?

hıcbır flashı cıft tıklayarak acmamayı alıskanlık edınelım bence encok bu sekılde bulasıyorlar combofıx temızlemıstı cok sık karsılasıyorum gızlı dosyaları gosterme komutunu bat dosyası yapıp saklayın bır kosede cok sık lazım oluyor en azından flashınızda olsun arama kısmından aratır calıstırınca gorunur hale gelıyor zaten dosyalar

Hocam avg bu virüsü siliyor. 360 total bu konuda biraz yetersiz kalıyor. Esed te bu işi iyi yapıyor. Ama avg free bile çok rahat siliyor bu virüsü

Geri