İşletmelerde Beceri Eğitimi - çalışan/sigortalı öğrenci

Kodla Büyü

katafalk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sigortalı olarak çalışan MAÖL öğrencisi İşletmelerde Beceri Eğitimi'ni nasıl yapabilir? Teorik ders olarak okulda alabilir mi?

Bizim eski okulda MAÖL öğrencisi memurları akşam ve hafta sonunda usülsüz bir şekilde işletmelerde göstermişler. Ben bunu yanlış olduğunu söyledim.

İlk görev yaptığım okulda bu durumdaki öğrencileri akşam ya da hafta sonu teorik ders şeklinde getiriyorduk.

Bu işin yasal yolu bu mudur yoksa bununla beraber başka yollar da var mıdıır?

normal örgün eğitimdekiler nasılsa, maol dekiler de aynıdır hocam. ister okulda ibe dersi olarak, ister işletmelerde staj olarak, isterseniz de sınıfı 2 guruba bölerek bir kısmı işletmede bir kısmı okulda olmak üzere dersi verebilirsiniz. ilçe den gerekli ücret onaylarını almanız yeterli hocam.

normal örgün eğitimdekiler nasılsa, maol dekiler de aynıdır hocam. ister okulda ibe dersi olarak, ister işletmelerde staj olarak, isterseniz de sınıfı 2 guruba bölerek bir kısmı işletmede bir kısmı okulda olmak üzere dersi verebilirsiniz. ilçe den gerekli ücret onaylarını almanız yeterli hocam.
Adam memur. Sigortalı çalışanlar ise haftanın 6 günü çalışıyor. Adamlar akşam ve haftasonu işletmede göstermişler. Ki işletmeleri bizzat tanıyorum. Pazar günü açık değiller ve gösterdikleri akşam saatlerinde de işletme kapalı.

Benim eski okulum bu. Arkadaşım müdür yardımcısı oldu oraya. Beden eğitimi öğretmeni, mesleki konuları ona devretmişler.

Ben okula çekilmelerinden yanayım bu öğrencilerin. Ne dersiniz?

hocam bizim okulda da memur olan, kendi işyeri olan insanlar var. biz kolaylık sağlıyoruz işleri aksamasın diye. daha önce dediğim gibi ister okula çekin ister dışarda yapsınlar. önemli olan bence zorluk çıkarmamak, yarın bir gün şikayet konusu olur, arkadaşınız zarar görür. adamın konularla alakası yok ama ihale ona kalabilir hocam.

Adam memur. Sigortalı çalışanlar ise haftanın 6 günü çalışıyor. Adamlar akşam ve haftasonu işletmede göstermişler. Ki işletmeleri bizzat tanıyorum. Pazar günü açık değiller ve gösterdikleri akşam saatlerinde de işletme kapalı.

Benim eski okulum bu. Arkadaşım müdür yardımcısı oldu oraya. Beden eğitimi öğretmeni, mesleki konuları ona devretmişler.

Ben okula çekilmelerinden yanayım bu öğrencilerin. Ne dersiniz?
Hocam haklisiniz. Ancak memur ve esnaf calisanlar icin 24 saat dersi okulda vermek icin mesai dışında nasıl koyacaksınız.
Cumartesi-pazar 12+12 mi
Hafta ici 5 ten sonra 5+5+5+5+4 mi
Hafta ici ve sonu farklı bir alternatif mi.
Bu durumlardan hangisine çalışan kişiler sıkıntısız devam edebilir. Ayrıca öğretmenlere de bu programların uyması ayrı bir sorun olabilir.
Yani her iki türlü de sorun olur gibi geliyor.

Geri