İşletmelerde Beceri Eğitimi Notu

Kodla Büyü

duayen

Aktif Üye
Arkadaşlar işletmelerde Beceri eğitiminde kaç not alıyorsunuz ve notu E- okulda nereye ve kaç tane giriyorsunuz?

hocam biz 3 tane aldık.iç hizmet ,termin ve proje . ortalamalarını e okula 1. uygulama notu olarak girdik

Hocam ortalama küsuratlı çıkarsa nasıl yapıyorsunuz, örnek; 95 95 100 şeklindeki notun ortalaması 96,6667 şeklinde. bunu yuvarlamamız mı gerekiyor. ü. uygulamaya da notu girip e-okul kendi ortalamasını alsa olmaz mı?

Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Sınıf Geçme
Dönem puanı
MADDE 51-
(1) Bir dersin dönem puanı;
a) Sınavlardan alınan puanların,
b) Performans çalışması puanının/puanlarının,
c) Varsa proje puanının,
ç) Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı derslerde ayrıca
hizmet ve/veya temrin puanlarının aritmetik ortalamasından elde edilen puanın aritmetik
ortalaması alınarak belirlenir.

d) İşletmelerde beceri eğitiminde dönem puanı, işletmedeki eğitim süresince öğretmen,
usta öğretici veya eğitici personel tarafından temrin, proje, iş, deney ve hizmet
değerlendirmesinden verilen puanlar, varsa telafi eğitimi süresince okulda temrin, proje, iş ve
hizmetlerden aldıkları puanlar ve alanıyla ilgili yarışmalarda alınan ve işletmeye bildirilen
puanların aritmetik ortalamasıdır.

e) Aritmetik ortalama alınırken bölme işlemi virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Umarım Yeterli Olmuştur Hocam :)

e-okulda hangi kısımdan giriyorsunuz? yönetmeliğe göre virgüllü not girebilmemiz gerekiyor, e-okulda bu mümkün mü?

Arkadaşlar stajını okulda yapacak sınıflar için değerlendirme işlemlerini nasıl gerçekleştiriyorsunuz? Zümre kararlarınız nelerdir?

Geri