İŞLETMELERDE BECERİ EĞİTİMİ YIL SONU BECERİ SINAV VE NOTU

Kodla Büyü

pointer

Aktif Üye
arkadaşlar öğrencilere beceri sınavı yaptım şimdi ben bu notları ibe dersine 1. sınav diye mi gireceğim?

bir de 2. dönem icin de işletmeden not alacak mıyım alacaksam o notları nereye gireceğim. teşekkürler.

bir de deftere verilecek puan var, bi el atın.

Her iki dönemde işletmeden not alacaksınız.
1. Dönem işletmeden alınan not aynen karneye geçer
2. Dönem karne notu hesaplanırken aşağıdaki formül uygulanır
(1DNot + 2DNot) / 2 = X
(Beceri Sınav Notu x 0.8 + Dosya Notu x 0.2) = Y
Karne Notu = (X + Y) / 2
.
Dersten başarılı olmak için BECERİ SINAVINDAN EN AZ 50 almak zorunludur. Yoksa karne notu 70 bile gelse öğrenci dersten başarısız sayılır..

kendir_li' Alıntı:
Her iki dönemde işletmeden not alacaksınız.
1. Dönem işletmeden alınan not aynen karneye geçer
2. Dönem karne notu hesaplanırken aşağıdaki formül uygulanır
(1DNot + 2DNot) / 2 = X
(Beceri Sınav Notu x 0.8 + Dosya Notu x 0.2) = Y
Karne Notu = (X + Y) / 2
.
Dersten başarılı olmak için BECERİ SINAVINDAN EN AZ 50 almak zorunludur. Yoksa karne notu 70 bile gelse öğrenci dersten başarısız sayılır..

hocam cevap için teşekkürler.

anladığım kadarıyla en son e-okula tek bir nok gireceğiz 1. sınav olarak. hesaplamaları elle yapıp onu gireceğiz? yanlışım var mı?

Hocam işletmelerde beceri eğitimi için sınavı 2. dönemin son haftası yapmak zorundayız diye biliyorum. Ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde öyle yazıyor sanırım!

Hocam not bölümünde işletmelerde beceri için ayrılmış yer var e-okul da sen hesaplamıyorsun orda hesaplıyor zaten hocam. E-okula bir bak 2.dönem notunu girersin 1. dönem gibi, sınav ve dosya puanınıda o bölüme giriceksin

ortega41' Alıntı:
Hocam not bölümünde işletmelerde beceri için ayrılmış yer var e-okul da sen hesaplamıyorsun orda hesaplıyor zaten hocam. E-okula bir bak 2.dönem notunu girersin 1. dönem gibi, sınav ve dosya puanınıda o bölüme giriceksin

yanllış yere bakıyorum sanırım nerede o ekran?

pointer' Alıntı:
ortega41' Alıntı:

öğrencilere not girdiğimiz yerde hocam not girişi kısmında olmalı

ortega41' Alıntı:
pointer' Alıntı:
ortega41' Alıntı:

öğrencilere not girdiğimiz yerde hocam not girişi kısmında olmalı

e-okul kurum işlermleri ders notu girişine geldim. ibe'yi seçtim aşağıda tüm derslerde olan ekran açıldı.

1 2 3 4 5. sınav ortak sınav performanslar uygulamalar proje

Herkese merhaba işletmelerde beceri eğitimi sınavını yazılı mı yapıyorsunuz yoksa uygulama mı? İlk defa yapacağım bana biraz bilgi verir misiniz yada örnek paylaşabilir misiniz?

Geri