İşletmelerde Mesleki Eğitim

Kodla Büyü
Arkadaşlar bu yıl öğrencilerimize işletme bulurken çok sıkıntı yaşadık. Covid yüzünden pek çok isyeri uzaktan çalışma kararı aldı bu sebepten dolayı da stajyer almak istemediler. Öğrencilerimizi yerleştirdik en sonunda ama 21 Eylül'de bildiğiniz gibi sadece ilkokul1 ve ana okulları eğitime başlayacak. Isletmelerde mesleki eğitimin ders olduğu düşünüldüğünde başlamayacağını düşünüyorum. Bu konuda fikri olan var mı? Yazi yayınlandı mi ?

15 Ağustos'ta geldi en son yazı başlayacak diye. 21'ine kadar yeni yazı gelir mutlaka.

21 Eylül itibariyle öğretmenlerin ders programları dağıtılacak mı o da belli değil. Yeni dönemin dersleri için uzaktan eğitim yapılacaksa dağıtılması gerekir diye düşünüyorum. Bu durumda ders programlarında işletmeler yer alacak da öğrenciler işletmeye gitmeyecek mi? Bir sürü belirsizlik var.

Ama bu belirsizlikler ve ertelemeler, işletmeleri huzursuz edecektir. Bir çok işletme planlamasını buna göre yapıyor. İnşallah kalıcı bir karar alınır.

Konunun üzerinden 3 ay geçmiş ama 3 ayda 30 farklı karar alındı ve süreçte, meslekçiler olarak çok yıprandık.
Sürekli zümre kararı al, yeni plan hazırla, veliden dilekçe al, işletme ile görüş, gecenin köründe mesaj atan veli, idareci,öğrenci ile muhattap ol !
Öğretmenlik haricinde her türlü getir götür işini yaptık. Mesleğimden soğumdum artık...

Geri