İsmet Yılmaz a elveda mı?

Kodla Büyü

ctrl+alt+delete

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
başkanlık sisteminde bakanların milletvekili olmayanlardan seçileceği belirtilmişti.ismet yılmaz sivas 1.sıradan aday olduğuna göre seçimi akp kazansa bile bakan olamayacak.yanlış mı biliyorum yoksa.bilenler açıklayabilir mi?

Doğru hocam ama ne farkedecek ki gelen gideni hep arattı, bizi cok seven eğitime değer veren birisi mi gelecek

Milletvekili de bakan olabilir. isterse dışardan bakanda atar. Fakat dışardan bakan atamak varken milletvekilini bakan yapmaz.

Bu şurda dursun , sıra Jülide Sarıeroğlu nda :D

Ekli dosyalar

• 813398.jpg
    813398.jpg
    82.9 KB · Görüntüleme: 52
ben geldim diyerek her gelen yeni bir proje ile geliyor, seneye kısmetse bakalım neler neler göreceğiz...

öğretmen olmalı.bir öğretmen ancak performans sistemini,3600 ek göstergeyi, bu işin emekliliğini planlayabilir.

Umarım gerçekten hakkıyla öğretmenlik yapmış, bir dağ köyünde ayakkabısı olmadığı için terlikle okula gelen bir masumu görmüş, öğretmenlerin mevcut düzen ve vicdan arasında nasıl bir savaş verdiğini gören hani derler ya tebeşir tozu yutmuş biri olur. Yoksa birilerine sırtını verip seri halde yükselen vatandaşlardan biri olursa öğretmen olması da çok bir şey ifade etmiyor. O modellerden çok sayıda müdür, yönetici vs var adı öğretmen, işi elinden geldiğince birilerine koltuk dağıtmak en önemlisi eğitim geleceği için kendi koltuğunu kaybetmemek. Bol bol görüntü vermek, faydasız ve sonuca ulaşmayan projeler üretmek, öğrenciye fayda sağlayacak ama reklam yapılamayacak işlere engel olmak, ürünü kimin yaptığının önemli olmadığı yarışmalar düzenlemek, birinciler seçmek, yarışma bittikten sonra dağılmak ve herşeyi unutmak, öğrencinin oyalanmasını bir kazanım olarak kabul edip gurur duymak

olabilir hocam. olursa vekilliği düşer.
Sonuçta vekil seçilen bakan olamaz hocam. Önce vekillikten istifa eder, sivilden bakan ataması yapılır. Gene cevabı siz vermişsiniz dışarıdan atamak varken kimse meclisteki koltuk sayısını azaltmaz. Hangi yönden bakarsanız vekil listesine adı yazılanların bakan olamayacağı kesin.

■ Önce özlük haklarımız olan 3600 verilmeli ve taban aylığımız artırılmalı.
■Performansa karşı değilim. Şekli onur zedeleyici. Ben öğrenciye yazılısına göre objektif bir not vermek zorundayım. Lakin öğrenci ve velisi ölçme değerlendirme konusunda eğitimli değil.
■ Ayrıca, bu ülkede yaşıyorsak ve aynı gemide isek. Her iş karşılıklı olmalı. Yöneticisine ve Velisine de not vermeliyiz. Bu notlara göre sosyal hizmet uzmanları da aile hakkında işlem yapmalılar.

Geri