İstanbul MEB resen atama yaptı !!!

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumunda norm fazlasıydım ve tercih yapmadım tek öğretmenim ve nasıl oluyorsa bölge normundan fazla oldum neyse her yıl olduğu gibi bu senede resen yapmazlar dedik ama yaptılar.. işin enteresan tarafı beni atadıkları okul kçük bir okul ve bir tane daha bilgsayar öğretmeni var.. onlarda şaşkın nasıl seni buraya atadılar diye.. kendi okulumda bir tek ben varım fazlalık görüyorlar ama bir tane daha olan okula ikinci kişi olarak resen atıyorlar.. başına böyle bir durum gelen var mı ? iptal etmezlerse dava açacam o ayrı konu ama bu sistemsizlik nedir anlamış değilim..

Öğretmenim geçmiş olsun.. sendikaliysaniz avukata sorun öncelikle, ile gidip bu işten sorumlu şube müdürüyle görüşün derim.. yıllar önce başıma geliyordu neler hissettiğinizi anlayabiliyorum

saçmalık olmuş. bu arada kaç saat dersiniz vardı hocam?

Geçmiş olsun hocam. Ben de iki sene önce resen atandım. Ama resen atamadan önce tercih hakkı da verdiler, üstüne de "şartları uygun olmayan varsa mazeret bildirsin" diye resmi yazı ile duyurdular. Küçük bir ilçe olduğundan açık olan okulları biliyorduk. Mazeretim de yoktu. Ama yine de hangisine verirlerse versinler, belki resen atama yapmazlar diye tercih yapmadım.

Dava açarsanız geri dönersiniz belki. Ben dava açmadım, atandığım yerden de memnunum. Ama olan öğrencilerime oldu. Güzel bir bilgisayar sınıfımız da vardı, çok güzel eğitim alıyorlardı. Ama idarenin işine yaramadığım için ve btr istemediğim için 7-8'lerde dersi seçtirmemek için idare elinden geleni yaptı. Daha norm durumu belli olmadan sınıflara gizliden gizliye bilişim tek. seçmeyin, hocası gidecek demiş şerefsizler. Benden sonra da çocukların dersine geri zekalı müdür yardımcısı girmiş, dönem boyunca test çözdürmüş. Bir daha da bilgisayar sınıfının yüzünü görmedi çocuklar. İdare benden sonra da dersi seçmedi, norm da açılmıyor artık. İdareciler mutlu, ilçe mem mutlu, öğrenciler mutsuz.

Not: Resen atanınca her tayin döneminde tayin isteme hakkınız var. Yıl şartı aranmıyor. Eski okulumda norm olup olmadığını bu sayede görebiliyorum.

Geçmiş olsun hocam. Koskoca bakanlık mağduriyet yaşanmasın diye bu sene zorunlu hizmet yükümlülüğüne bağlı atamaları ertelediğini açıkladı ama malesef iller öğretmenini düşünmeyecek kadar gaddar. Şu dönemde resen atama nedir Allahını seversen işgüzarlıktan başka. Sende 1 yıl erteleyiver norm fazlası atamalarını ne olur yani. Nasıl olsa dersler uzaktan.

Arkadaşlar okulumunda norm fazlasıydım ve tercih yapmadım tek öğretmenim ve nasıl oluyorsa bölge normundan fazla oldum neyse her yıl olduğu gibi bu senede resen yapmazlar dedik ama yaptılar.. işin enteresan tarafı beni atadıkları okul kçük bir okul ve bir tane daha bilgsayar öğretmeni var.. onlarda şaşkın nasıl seni buraya atadılar diye.. kendi okulumda bir tek ben varım fazlalık görüyorlar ama bir tane daha olan okula ikinci kişi olarak resen atıyorlar.. başına böyle bir durum gelen var mı ? iptal etmezlerse dava açacam o ayrı konu ama bu sistemsizlik nedir anlamış değilim..
idareniz sizi şutlattırmış olabilir kesinlikle ayrılış yapmayın sendika avukatınızla atamanızı iptal ettirin.

Geçmiş olsun hocam. Ben de iki sene önce resen atandım. Ama resen atamadan önce tercih hakkı da verdiler, üstüne de "şartları uygun olmayan varsa mazeret bildirsin" diye resmi yazı ile duyurdular. Küçük bir ilçe olduğundan açık olan okulları biliyorduk. Mazeretim de yoktu. Ama yine de hangisine verirlerse versinler, belki resen atama yapmazlar diye tercih yapmadım.

Dava açarsanız geri dönersiniz belki. Ben dava açmadım, atandığım yerden de memnunum. Ama olan öğrencilerime oldu. Güzel bir bilgisayar sınıfımız da vardı, çok güzel eğitim alıyorlardı. Ama idarenin işine yaramadığım için ve btr istemediğim için 7-8'lerde dersi seçtirmemek için idare elinden geleni yaptı. Daha norm durumu belli olmadan sınıflara gizliden gizliye bilişim tek. seçmeyin, hocası gidecek demiş şerefsizler. Benden sonra da çocukların dersine geri zekalı müdür yardımcısı girmiş, dönem boyunca test çözdürmüş. Bir daha da bilgisayar sınıfının yüzünü görmedi çocuklar. İdare benden sonra da dersi seçmedi, norm da açılmıyor artık. İdareciler mutlu, ilçe mem mutlu, öğrenciler mutsuz.

Not: Resen atanınca her tayin döneminde tayin isteme hakkınız var. Yıl şartı aranmıyor. Eski okulumda norm olup olmadığını bu sayede görebiliyorum.
öğrencilere sizde cimere topluca bu durumu şikayet etmelerini telkin edin.

....

Not: Resen atanınca her tayin döneminde tayin isteme hakkınız var. Yıl şartı aranmıyor. ....

Hocam, Resen bir okula gittiğinizde (Resen /tercihine ya da Resen/Resen farketmez) ayrıldığınız okul + gittiğiniz okulda toplam 3 seneyi doldurmuşsanız tayin istenebilir. Örneğin eski okulunuzda enaz 2,5-3 senedir çalışıyorsanız, yıl ortası resen okulunuzda gittikten sonra hemen dönem sonunda il içi tayin isteme hakkınız var.
(İhtiyaç Fazlası Öğretmenler yer değiştirme döneminde Norm fazlalığı nedeniyle tercih yapıp gitmişseniz bile aynı durum geçerli= Resen / Tercihine... tercih yapsanız bile atama kararnamenizde "İhtiyaç Fazlası Öğretmenler" - "RESEN" ifadesi geçecek.)

Son düzenleme:
öğretmenim okulunuzda kaç saat dersiniz vardı? yeni atadıkları okulda kaç saat ders var.
Bölge normu olayı her sene değişiklik gösterebiliyor.

Duyuruda ilçe içinde re’sen tayin yapılacak diye yazıyordu
Öyle mi olmuş?
Hangi ilçe acaba?

Hocam, Resen bir okula gittiğinizde (Resen /tercihine ya da Resen/Resen farketmez) ayrıldığınız okul + gittiğiniz okulda toplam 3 seneyi doldurmuşsanız tayin istenebilir. Örneğin eski okulunuzda enaz 2,5-3 senedir çalışıyorsanız, yıl ortası resen okulunuzda gittikten sonra hemen dönem sonunda il içi tayin isteme hakkınız var.
(İhtiyaç Fazlası Öğretmenler yer değiştirme döneminde Norm fazlalığı nedeniyle tercih yapıp gitmişseniz bile aynı durum geçerli= Resen / Tercihine... tercih yapsanız bile atama kararnamenizde "İhtiyaç Fazlası Öğretmenler" - "RESEN" ifadesi geçecek.)

Bilgilendirme için teşekkür hocam. Yönetmeliğine bakmamıştım. Öğrenmiş olduk.

Hangi ilçedesiniz hocam?

Olan oldu biten bitti hocam. Belki hocamız dava açabilir, onun için geç değil.
Hocam, eğer ortada resmi olarak usulsüz bir norm düşürme yoksa orada da maalesef dava masrafları ile kalınır. Çünkü; bu yaptığımız genel bir hatadır. Norm fazlaları için resmi yazı çıktığında yazıya tercihlere yerleştirilememe ve tercih yapılmaması durumunda resen atama yapılacağına dair bir not iliştirilir. Biz ise yıllardır resen yapılmamış bu yılda yapılmaz diye tercih yapmayız. Resen yapılırsa başka yollar aramaya başlarız. Halbuki resmi olarak resen atama yapılacağı her yıl bildirilir.
Yıllar önce aynı hatayı bende yaptığım için gönül rahatlığı ile yazdım. Mart, nisan gibi yapılmıştı resen atamalar. Yıl sonuna kadar ilişik kesme için beklenebilir deniliyordu. İl içi tayin hakkım olduğu için resen atandığım okula il içi tayinden hemen önce başlayıp hiç çalışmadan il içi isterim diye düşünmüştüm. Neyse ki valilik 1 hafta sonra atamaları iptal etmişti. İnşallah hakkınızda hayırlısı olur. Bazen düşünmüyor değilim o yıl il içinden doğduğum, büyüdüğüm ilçeye gelsem hayatım nasıl şekillenirdi diye...

idareniz sizi şutlattırmış olabilir kesinlikle ayrılış yapmayın sendika avukatınızla atamanızı iptal ettirin.
yok hocam idare ile ilgili bir sorunum yok hatta sağolsunlar çok uğraşıyorlar. ille görüştüler onlarında bişyden haberi yok.. atandığım okulda norm yok üstelik hocasıda var. ilçede benim gibi bir arkadaş daha var.. evet iptal etmezlerse dava açacam sonuna kadar giderim

Resen atamayı ilce icerisinde mi yaptılar hocam?
evet hocam ama ihtiyaç olmayan okullara atama yaptılar.. kısaca 1 öğretmen olan okullardan bt leri aldılar bt olan okullara koydular.. artık amaçları nedir.. torpillileri norm açmak için mi bizi gönderdiler anlamadım ama bu işin peşinin bırakmam

Resen sonuclara da tercih sonuclari ile ayni linkten mi bakiliyor??

Son düzenleme:
Norm fazlası ataması yapmak için ne kadar saçma bir zaman. 1 ay sonra il içi başlayacak, norm fazlasına o dönemde tayin hakkı veriliyor zaten. Norm fazlasını alıp norm olmayan bir okula atamislarsa sanki burada farklı bir durum var gibi...

Hocam gittiğiniz okul normu resen yanlış göstermiş olabilir mi? Bizde öyle bir hata olmuştu fazladan Türkçe öğretmeni gelmişti müdür hatayla normu yanlış bildirmiş. Düzelir Hocam inşallah şimdiki müdürünüz ilçeyi arayıp ısrar ederse düzeltilebilir gibi geliyor bana. Bir de hangi ilçe Hocam?

hocam gittiğiniz okuldaki btci idarecilikten istifa edip mi oraya gelmiş öğrenin. benim okulda (idarecilikten istifa edip şu anki okuluma geçtim) da norm 2 gözüküyordu aralık ayında bu sene norm fazlası atamalarından önce, 10 saat derse 2 norm nasıl oldu, bölge normu mu geldi diye düşündük ama (o da mantıksız ya) idarecilikten istifa ile geçenlerin okullarında sistemden kaynaklı böyle bir sorun olduğunu söylemiş il bizim okul idaresine, eğer sizin de benzer bir durum varsa, atamanızı orada aslında bir norm olmadığı için iptal ettirebilirsiniz.

yok hocam idare ile ilgili bir sorunum yok hatta sağolsunlar çok uğraşıyorlar. ille görüştüler onlarında bişyden haberi yok.. atandığım okulda norm yok üstelik hocasıda var. ilçede benim gibi bir arkadaş daha var.. evet iptal etmezlerse dava açacam sonuna kadar giderim
tekrar ediyorum ayrılış yapmayın direk idare mahkemesine ayrılırsanız geri dönemezsiniz yerinize de birisi atanırsa iş daha da karışır.

Hocam gittiğiniz okul normu resen yanlış göstermiş olabilir mi? Bizde öyle bir hata olmuştu fazladan Türkçe öğretmeni gelmişti müdür hatayla normu yanlış bildirmiş. Düzelir Hocam inşallah şimdiki müdürünüz ilçeyi arayıp ısrar ederse düzeltilebilir gibi geliyor bana. Bir de hangi ilçe Hocam?
yok hocam konuştuk ilçeden de kontrol ettik yanlışlık yok norm 1 görünüyor ihtiyaç sıfır.. il mem saçmalamış.. dilekçe yazdık hocam düzeltmezlerse dava açasaz sendikadan. silivri ilçesindeyim

yok hocam konuştuk ilçeden de kontrol ettik yanlışlık yok norm 1 görünüyor ihtiyaç sıfır.. il mem saçmalamış.. dilekçe yazdık hocam düzeltmezlerse dava açasaz sendikadan. silivri ilçesindeyim
Gittiğiniz okulda norm açığı görünmüyorsa hocamizin da dediği gibi kesinlikle ilişik kesmeyin ve hakkınızı takip edin hocam ilişik kesip takip ederseniz konuyu maalesef sonuç alamazsınız. Kolaylıklar diliyorum.

.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210514-170222.png
    Screenshot_20210514-170222.png
    358.3 KB · Görüntüleme: 123
Son düzenleme:
Okullari bilisim teknolojileri araclari ile donatilmissa bilisim normu verildi.23.3 maddeden dolayi bazi okulllara bilisim normu verildi.resen atamaya bu nedenden dolayi itiraz dilekcesi veya mahkemeye versek olurmu

Hay! Btr normu gibi bir şey bu. Re'sen atanacaksın, gidip bakacaksın ki ders yok. Gidip btr olasın diye norm açmışlar resmen. İstemiyorum kardeşim btr olmak. O zaman ne yapacaksınız. Normu geri mi düşüreceksiniz? Ders olan kurumdan norm düşür, dersi olmayan okula norm aç. Var mı ya böyle saçmalık.

Geri