İstanbul MEB resen atama yaptı !!!

Kodla Büyü
Okullari bilisim teknolojileri araclari ile donatilmissa bilisim normu verildi.23.3 maddeden dolayi bazi okulllara bilisim normu verildi.resen atamaya bu nedenden dolayi itiraz dilekcesi veya mahkemeye versek olurmu
labtan dolayı norm verilmesi normal hocam, resen atama da yasal, gitmek istemiyorsanız ilişik kesmeyin diyeceğim ama bu da yasal değil. yani her türlü problem. sizden başka resen atanan var mı, sizden hizmet puanı düşük olup da norm fazlası olduğu halde atanmayan var mı bunları öğrenmek lazım. Onun dışında her şey kitabına uygun.

Hay! Btr normu gibi bir şey bu. Re'sen atanacaksın, gidip bakacaksın ki ders yok. Gidip btr olasın diye norm açmışlar resmen. İstemiyorum kardeşim btr olmak. O zaman ne yapacaksınız. Normu geri mi düşüreceksiniz? Ders olan kurumdan norm düşür, dersi olmayan okula norm aç. Var mı ya böyle saçmalık.
valla hocam dediğinizde yerden göğe kadar haklısınız ama bu sefer de diyecekler ki norm istiyordunuz alın size norm, normu da beğenmiyorsunuz, o zaman size norm morm yok, norm fazlası olup resen atamayı bekleyin, keyfimin istediği yere göndereyim bt öğretmenini diyecek bakanlık.

Pofff ilk defa norm fazlası oldum 2. Dönem btr olsam durum değişmez dimi btr normu etkilemiyor:(
ee ben yeni gelmiştim bu okula gitmek de istemiyorum ne edecoğuk:) ücretsiz izne ayrılsam yine de gider mi kadrom burdan? Okuduklarını göre hiçbir çözüm yok ama

Pofff ilk defa norm fazlası oldum 2. Dönem btr olsam durum değişmez dimi btr normu etkilemiyor:(
ee ben yeni gelmiştim bu okula gitmek de istemiyorum ne edecoğuk:) ücretsiz izne ayrılsam yine de gider mi kadrom burdan? Okuduklarını göre hiçbir çözüm yok ama

Hocam her zaman resen atama yapılmıyor, tayin istemeyip şansınızı deneyebilirsiniz

Hocam her zaman resen atama yapılmıyor, tayin istemeyip şansınızı deneyebilirsiniz
Peki Hocam neye göre bilebilirim tayin yapılacak mı yapılmayacak mı bilme şansım yok değil mi rehber öğretmenimizi direk resen atamışlar ondan önce de beden öğretmenimizi atamışlardı ikisi de kötü okullara gitti okul 5. Sınıfları ingilizce hazırlık yaptı hepimiz patladık ingilizceciler çok dersimiz var diye mızıldıyor biz norm fazlasıyız diye

Peki Hocam neye göre bilebilirim tayin yapılacak mı yapılmayacak mı bilme şansım yok değil mi rehber öğretmenimizi direk resen atamışlar ondan önce de beden öğretmenimizi atamışlardı ikisi de kötü okullara gitti okul 5. Sınıfları ingilizce hazırlık yaptı hepimiz patladık ingilizceciler çok dersimiz var diye mızıldıyor biz norm fazlasıyız diye
Dediğim gibi sanşınızı deneyebilirsiniz
Ben Ankara da bir okula atandım ve 2 ay sonra norm fazlasısın dediler, o kadar üzüldüm ki, istemedim tayin ve resen yapmadılar.
Bir sonraki norm da düzelttiler
Hemde 14 saat ders 310 hizmet puanıyla norma düştüm.
Bazı iller uzun süre resen yapmıyor, bazı İlker yapıyor, baştan sona haksızlık aslında.

Geçmiş olsun hocam. Koskoca bakanlık mağduriyet yaşanmasın diye bu sene zorunlu hizmet yükümlülüğüne bağlı atamaları ertelediğini açıkladı ama malesef iller öğretmenini düşünmeyecek kadar gaddar. Şu dönemde resen atama nedir Allahını seversen işgüzarlıktan başka. Sende 1 yıl erteleyiver norm fazlası atamalarını ne olur yani. Nasıl olsa dersler uzaktan.
illerle alakası yok bu durum herkese mi uygulanmış okul müdürcüklerinin veya müdürün sırtına binmiş müdür yardımcsının isteğiyle alınan bazı öğretmenlere mi uygulanmış önce bunu araştırın öğrenin bir çok okulda müdürü müdür yardımcısı kumanda ediyor müdürler boşluklarına geldiği için ya karıkız yada başka açık veriyorlar ondan sonra müdür yardımcısı gizli müdür oluveriyor sizde ona çattıysanız müdürcüğünden rica etmiştir kavat. (Namuslu şerefli onurlu helal çalışan müdürleri tenzih ederim tabi)

Peki bölge normu kaç hemen atama yapılacak mı bu sene bekletilecek mi bunları nereden öğrenebiliriz kontenjan.meb.gov.tr ye müdür yardımcıyla giriş yapılabiliyor mu yada ordan görünüypr mu? Hani bölgenizde şıu kadar norm fazlası var şu kadar açık okul var şu kadar zaman kalacaksınız demeleri gerekmiyor mu

Peki bölge normu kaç hemen atama yapılacak mı bu sene bekletilecek mi bunları nereden öğrenebiliriz kontenjan.meb.gov.tr ye müdür yardımcıyla giriş yapılabiliyor mu yada ordan görünüypr mu? Hani bölgenizde şıu kadar norm fazlası var şu kadar açık okul var şu kadar zaman kalacaksınız demeleri gerekmiyor mu

Yanlış hatırlamıyorsam ilçe koordinatörü bu ekrandan bakıp bana yardımcı olmuştu (kontenjan.meb.gov.tr)sizde sorabilirsiniz. İst. norm fazlası olmuştum bir ara kendi isteğim ile tercih yapıştım o yıl resen yapılmadı atama.

Yanlış hatırlamıyorsam ilçe koordinatörü bu ekrandan bakıp bana yardımcı olmuştu (kontenjan.meb.gov.tr)sizde sorabilirsiniz. İst. norm fazlası olmuştum bir ara kendi isteğim ile tercih yapıştım o yıl resen yapılmadı atama.
Teşekkür ederim Hocam ptesi ilçe koordinatörüyle konuşayım bakalım

Geri