istanbulbilişim sitesi hakkında

Kodla Büyü

bosvernapcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar buradan alışveriş yapmak istıyorum.
bu siteden daha önce alışveriş yapan birileri varsa ve düşüncelerini paylaşırsa sevinirim

Led tv ve projeksiyon cihazı aldım. Fiyatlar diğerlerine göre çok uygun. Bir sorun yaşamadım..

Henüz ürünlerde sorun yaşamadım. Ama garanti olayı sanırım üretici firma değil de başka firmalar tarafından sağlanıyor. Fiyatların uygun olması da herhalde bundandır.

hocam internet sitesinden degil de, mecidiyekoydeki magazasindan lcd tv almistim 2 yil once. Fiyatinin digerlerine gore cok dusuk olmasinin nedeni garanti konusu.. Sanirim urunleri yurtdisindan bu sirket getiriyor, bavul ticareti gibi.. O yuzden de uretici firma garantisi yok. Ama biz tv'de hiic bir sorun yasamadik :)

Merhabalar,

Ürünlerimiz ithalatçı ve distribütör firma garantisi şeklinde ikiye ayrılır.ithal ürünler kapalı kutu Fabrikasından çıktığı gibi Türkiye'de olur.Ürünlerimiz İthalatçı Firma garantisi ile Sanayi Bakanlığı Güvencesi altında ve yetki verdiği servisler ile Tüm Türkiye'de hizmet vermektedir .Konu hakkında sorularınız için info@istanbulbilisim .com.tr yada 444 0 912 numaradan müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Saygılarımızla.

Hepsiburada.com dan kat ve kat iyidir.Alışveriş yapmadım ama bir keresinde ttnet in kampanya ile verdiği asus marka bilgisayarı peşin para satın almak isteyen birisi için alacağım laptoba sadece bu sitede rastladım.Stok durumu için telefon açın diyordu.Ben mail ile stok durumunu sordum.Beni telefonla hemen aradılar ellerinde olmadığını başka ürünlerini inceleyebileceğimi söylediler.O yüzden sevdim bu firmayı.Hepsiburada.com olsa idi emin olun stokta olmadığı halde süper hızlı gönderi etiketi ile satıp 40 günde alamayıp en sonunda başka bir ürünle değiştirmek zorunda kalırdınız.

yazıcı, projeksiyon aldık, herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Üstelik piyasadakilerden en uygunu gibiydi.

turkuazxyz' Alıntı:
Hepsiburada.com dan kat ve kat iyidir.Alışveriş yapmadım ama bir keresinde ttnet in kampanya ile verdiği asus marka bilgisayarı peşin para satın almak isteyen birisi için alacağım laptoba sadece bu sitede rastladım.Stok durumu için telefon açın diyordu.Ben mail ile stok durumunu sordum.Beni telefonla hemen aradılar ellerinde olmadığını başka ürünlerini inceleyebileceğimi söylediler.O yüzden sevdim bu firmayı.Hepsiburada.com olsa idi emin olun stokta olmadığı halde süper hızlı gönderi etiketi ile satıp 40 günde alamayıp en sonunda başka bir ürünle değiştirmek zorunda kalırdınız.
yanılıyorsunuz ist.bilişim hakkındaki en önemli şikayet stokta olmayan malı varmış gibi göstermeleri illaki aramanın gerekmesi...hepsiburada stokta olmayanı peşinen yazıyor zaten.

ilon' Alıntı:
turkuazxyz' Alıntı:
yanılıyorsunuz ist.bilişim hakkındaki en önemli şikayet stokta olmayan malı varmış gibi göstermeleri illaki aramanın gerekmesi...hepsiburada stokta olmayanı peşinen yazıyor zaten.

Siz o şekilde bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz.Ama ben bu ve başka sitelerde hepsiburadanın elinde olmayan ürünü varmış gibi gösterdiğine çok rastladım.En canlı örneğide benim.40 günden beri göndermedikleri ürünün yerine başka bir ürün şiparişi verdim.Ürünü alırken stokta gözüküyordu ve 35. gün bana ürünü tedarik edemediklerine dair mesaj attılar.Ben istanbul bilişim ile ilgili varsa bile şikayet pek rastlamamış olabilirim.

Hocam en güzeli bir dükkan bulacaksın efendi aklı başında gidip bütün ilgisayar malzemelerini ondan alacaksın ben öyle yapıyorum.
Teknik destek lazım olduğu zaman ister donanım ister yazılım her türlü kolaylığı sağlıyorlar.
Ram bozuldu gittim ne servis ne bişey aldı bozuk ramı verdi sağlamını aldım geldim.
win 7 henüz yeni çıkmıştı istedim dükkanlarından bir dvd den kopya çekti Cr ack inide verdi gönderdi.
Büyük firmalar öylemi yapıyor. gönder teknik servise imaj atsın göndersin başka bir bildikleri yok

Geçen seneydi galiba yurt dışından ürün getirtip farklı ürünmüş gibi göstertip devletten vergi kaçırdıklarını bu nedenle polisin operasyon yaptığını haberlerde izlemiştim. Fiyatları vergi kaçırdıkları için düşük olabilir ama operasyonun sonucunu bilmediğim için firmayı da şu anda kötülemek istemem.

bende labtopları için doa ürünü olduğunu duymuştum bu işle uğraşan bir arkadaştan. fiyatları ondan uygun o firmanın demişti.

Tv lerde ;
bulundugunuz yere en yakın tv yetkili sevrsini yönelendiriyor. örn. 50 tl lk bir parça degişecek se kendisi parasını gönderiyor servis yapıyor. maliyet yükselince servislere güvenmeyip kendileri istiyorlar tamir için.
bilgisayarlarda ise uluslar arası yada ulusal bir garanti yok firma garantisi var bir sorun yaşadığında firmaya gönderiyosun. Biz 3 tane Plazma aldık bir sorun çıkmadı. garanti şartlarını iyi okuyunuz.

Bu siteyi daha önce çok araştırdım. İlgilenmeleri falan iyi, güvenilir.
Ancak stoklarında olup olmadığına bakılmaksızın siteye bütün cihazların bütün modellerini koyuyorlar. Sen araştırıyorsun günlercearaştırıp, bir modelde karar kılıyorsun. tam iletişime geçip satın alacan, "istediğiniz model kalmadı, size şunu önerelim" diye cevap aldım. sinirimi bozdular. stokta yoksa yok yaz kardeşim dedim. Ben günlerce araştırıp kıyas yapıyorum. Şimdiki sistem nasıl işliyor bilmiyorum, yakın zamanda girmedim. Araştırırken buna dikkat edin.

Fiyatları eskiden çok uygundu.. Piyasada 2000 tl olan ürünü - 1300 tl civarına alabiliyordunuz. Şimdi satışları iyi gittiğinden ve tercih edildiğinden dolayı - fiyatları eskisi kadar uygun değil. Misal dün tv aldık enişteye, istanbul bilişim fiyatı ile bimeks in fiyatı aynı.. Bimeks distrübütör garantisiyle satıyor üstelik. Vatanbilgisayar da bu iki firmadan 100 tl pahalı satıyordu aynı tv yi.. Demem o ki artık bir esprisi kalmadı bu sitenin.
Ben paralel ithalattan korkmam - doğubank ta olur , istanbul bilişim de sorun değil. Fakat gray ürün almanın riskini karşılaması lazım bir şekilde. 2000 tl lik bir ürünü 100 tl için riske atmam. Ciddi fiyat farkı olursa garantiyi göz ardı edebilirim.

6000 TL'lik bir alışveriş yapmıştım 3 yıl içinde. 2 LCD 1 Laptop. Hiçbirinde bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Firmanın tek sorunu stokta olmayan ürünü internet sitesinde yayınlaması. Mağazasına almaya gittiğinizde ürünü bulamıyorsunuz, ya ön sipariş vermek zorunda kalıyorsunuz ya da benzer bir ürünü almak zorunda kalıyorsunuz. Denildiği gibi eskiden çok daha ucuzdu piyasaya göre. Ama popülaritesi yükselince bakıyorum da fiyatları da yükseltmişler.

myumlu' Alıntı:
Led tv ve projeksiyon cihazı aldım. Fiyatlar diğerlerine göre çok uygun. Bir sorun yaşamadım..
Sözümü geri alıyorum!.. En son yaptığım alışverişten dolayı çok sıkıntı çıkardılar. İki ürün sipariş verdim. Biri geldi diğeri ben aradıktan sonra geldi. Gelen ürün yanlış (kasıtlı da olabilir) gönderildi. Ürünü tekrar gönderdim, bu kez de takibini yapmadılar. Mail atıp haber bekledim ama nafile. Defalarca aramama rağmen ürün sonunda geldi ama güvenim kalmadı.

ben alışveriş yaptım. hamd olsun bir sorun çıkmadı.(sorun her yerde çıkabilir ama bana göre ilgi, kalite, doğruluk ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaları bir satıcı için çok önemli)
ama arkadaşları dediği gibi İstanbul'da iseniz bildiğim iki yerde mağazaları var.

Geri