iTALC Sınıf Yönetim Programı Kurulumu Detaylı Anlatım PDF

Kodla Büyü
selcuklu' Alıntı:
3.0.1 sürümünü biraz önce denedim. Mac adresini yazıp, Ip bölümüne Client bilgisayar adını yazarak öğrenci bilgisayarı ekledim. Şimdilik bir sorun yok.

Üstadım client bilgisayar adı tam olarak ne yazdınız. Bende kurulum tamam ama okul fiber bağlantı olduğundan saçma sapan bir ip adresi var ekranda..

Bilgisayarım>Özellikleri açtığınızda gelen bilgisayar adını yazdım hocam. Sınıf adlarını vermiştim zaten daha kullanışlı oldu.

thekanarya' Alıntı:
İtalc kurduğum bazı bilgisayarlar da açılışta italc başlamıyor. Bilgisayar açıldıktan sonra italc'ı nasıl başlatabiliriz?

Görev Yöneticisi > Başlangıç bölümünden etkin hale getirmeyi denediniz mi hocam. Ya da win 7 varsa msconfigden. Kurduğum tüm bilgisayarlarda otomatik başlamıştı.

selcuklu' Alıntı:
Bilgisayarım>Özellikleri açtığınızda gelen bilgisayar adını yazdım hocam. Sınıf adlarını vermiştim zaten daha kullanışlı oldu.
Okulunuzda fiber altyapı kurulu mu hocam. Zira bizde fiberden sonra bu sorunlar patlak vermeye başladı. Sanırım sistem odasındaki dağıtıcı ile alakalı... :(

hhan' Alıntı:
Okulunuzda fiber altyapı kurulu mu hocam. Zira bizde fiberden sonra bu sorunlar patlak vermeye başladı. Sanırım sistem odasındaki dağıtıcı ile alakalı... :(

Fiber hat gelmedi hocam. Sistem odası üzerinden mevcut adsl dağıtılıyor.

Öğretmen bilgisayarında programı açmaya çalıştığım da böyle bir ekran ile karşılaşıyorum bilgisi olan var mı? Fotoğraf yüklenmemış sanırım. Şifre isteyen bir ekran geliyor.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar forum ve internet üzerinden italc kurulumu ile ilgili mesajlar alıyordum bende detaylı bir anlatım yapayım dedim. Anlatım baştan sona resimlendirdim. Her ayrıntıyı da resimler üzerinde açıklama yaparak anlattım umarım kuracak ve kullanacak olan arkadaşlara yararı dokunur.
Güncel indirme adresi
https://github.com/iTALC/italc/releases

Anlatımdan küçük bir resim tüm anlatım ekteki dosyadadır arkadaşlar

1no1Jp.png

Arkadaşlar inceleyip yorum yaparsanız sevinirim....

Hocam öncelikle detaylı pdf i bulup indiremedim
rar dosasında anlattığınız şekilde kurdum fakat yinede bilgisayarlarda hep 'sunucu görüntülenemiyor' hatası alıyorum Sabit ip vermem mümkün değil fatih ağı var. zaten bu işlerde yeniyim:))(İlk kez bir labım oldu da :))Bir şeyleri birbirine katmayayım :) Mac adreslerini kullandım Ancak olmuyor olmuyor

hocam statik ip vermenize gerek yok mac adreslerini bir kere elle girerseniz sonrasında ip adresi değişse bile sorun olmayacaktır.
Ayrıca netop programlarına karşı eksik olan yönlerini karşı bilgisayarda komut çalıştırarak yapabiliyoruz.

Ayrıca incelemeniz için teşekkür ederim umarım faydalı olmuştur

"ip adresi değişse bile sorun olmayacaktır." denilmiş ancak şuan 3.0.3 versiyonunu kullanıyorum. Ana bilgisayarı yeniden açtığımda tüm öğrenci bilgisayarlarının yeri değişti.
IP adresine göre sıralama yapıyor. IP adresini yazmazsak bilgisayar eklemeyi kabul etmiyor. yalnız MAC adresi ile client'i göremiyor.

Ama yukarıdaki anlatımlarda sanki yalnız MAC adresi girilerek bilgisayar eklemek mümkün gibi anlatılmış.
(Ayrıca öğrencilere static IP veremedim. Versem de mutlaka idare bilgisayarları veya AT ile çakışma yaşıyorum)

Son düzenleme:
"ip adresi değişse bile sorun olmayacaktır." denilmiş ancak şuan 3.0.3 versiyonunu kullanıyorum. Ana bilgisayarı yeniden açtığımda tüm öğrenci bilgisayarlarının yeri değişti.
IP adresine göre sıralama yapıyor. IP adresini yazmazsak bilgisayar eklemeyi kabul etmiyor. yalnız MAC adresi ile client'i göremiyor.

Ama yukarıdaki anlatımlarda sanki yalnız MAC adresi girilerek bilgisayar eklemek mümkün gibi anlatılmış.
(Ayrıca öğrencilere static IP veremedim. Versem de mutlaka idare bilgisayarları veya AT ile çakışma yaşıyorum)
Hocam Veyon'u kurun. (veyon.io). Bu konuda bahsettiğim şekilde gerekli ayarları yaparsanız sabit ip(F@tih'ten dolayı zaten veremiyoruz), mac adresi ile uğraşmazsınız.

Son düzenleme:
Geri