İYİ BİR BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ OLMAK !

Kodla Büyü

empatichuman

Site Gezgini
bir okulda iyi bir bilgisayar öğretmeni olmak için neler bilmem gerekiyor,neler yapmam gerekiyor .sadece alan meslek bilgisinden bahsediyorum.yardımlarını için şimdiden teşekkürler.

1-Teknik servis 2-Web tasarım Bu ikisine hakimsen sırtın yere gelmez herkes sana muhtaç.(bilgisayar öğretmeni değilim ama yapmadığım iş kalmadı)

valla sana ne diyelim ki hocam şimdi...
(bilgisayar öğretmeni misin hocam)

Buzkırıcı' Alıntı:
1-Teknik servis 2-Web tasarım Bu ikisine hakimsen sırtın yere gelmez herkes sana muhtaç.(bilgisayar öğretmeni değilim ama yapmadığım iş kalmadı)

Hocam web tasarımı da aldılar elimizden, panelin şifresini ver hizmetli bile okulun sitesini ben yapıyorum havasına girer artık.. :lol:

rusensahin' Alıntı:
Buzkırıcı' Alıntı:

Hocam web tasarımı da aldılar elimizden, panelin şifresini ver hizmetli bile okulun sitesini ben yapıyorum havasına girer artık.. :lol:
ileride teknik servisede bir çözüm bulunur bizde patron oluruz demedi demeyin.

Ne yapsan yaranamazsın genelde, yatarak full ekders alıyor derler :wink:

üniversitede bildiğin herşeyi unut zira aklında boş yer lazım kapasiteyi boşa doldurma :D cookie leri falan tüm temizle , zaten ne bildiğin varsa ne öğrenmek istiyorsan 657 sana hepsini sahada teker teker öğretecektir :D zira bu sayede full donanımlı olma şansın bile var :D

g.cetin.66' Alıntı:
üniversitede bildiğin herşeyi unut zira aklında boş yer lazım kapasiteyi boşa doldurma :D cookie leri falan tüm temizle , zaten ne bildiğin varsa ne öğrenmek istiyorsan 657 sana hepsini sahada teker teker öğretecektir :D zira bu sayede full donanımlı olma şansın bile var :D

bu cümlelerin ardından aklıma bir sahne geldi;

morpheus :
mavi hapı alırsan,
bu hikaye sona erer, yatağında uyanırsın ve istediğin her neyse ona inanırsın.
kırmızı hapı alırsan harikalar diyarında kalırsın.
ben de sana tavşan deliğinin gittiği yerleri gösteririm.
unutma..
sana vadettiğim tek şey gerçek. fazlası değil...

şaka bir yana; birgün sırtından indirirsin kötü sen olursun, o yüzden ya hallederizi öğrenip 5 dakikalık işi 7 dakikada yapacaksın yada, yaptığın işin ne kadar zor olduğunu göstereceksin, 3 satır birşey öğrenen senin başına senden iyi bilgisayarcı olarak dikilir bu herşeyde böyledir, bir otobüs seyahatinde ilk bilgisayarcı ikinci Öğretmen olduğumu söylemekten korkarım çünkü herkesin bir kuramı vardır. aynı doktora gitmeden önce hastalığımızı internette aradığımız gibi. yada bütün kanunları çok biliyormuşuz gibi ahkam kesmemiz.

ama kesin olan birşey var; kötü niyetliler olduğu kadar iyi niyetli insanlarla dolu bu dünya, ancak onlar bir çuvalın içine girdiği için genelleme yapıyoruz, sana değer verenleri iki elin kanda da olsa üzme, iyi niyetli olmak iyidir, bazen kendine sırtımda semer mi var diye düşünürken bulacaksın, belki bazı müdürler için biraz zaman alır ama herkes sonunda anlar, sonra çalıştığın okuldan tayinin çıkınca okulda vedalaştıktan sonra hepsinin tekrar terminale geldiğini göreceksin. benim anlamadığım birşey aynı gemide olup birbirini denize atmaya çalışan bir camiayız, ve yükümüz ne kadar çok olursa olsun ilk hedefte biz varız galiba. iki tuşa basamayan adamın işini 1 dakika da yapınca bu kadar kolay demek dediğini duyacaksın. ben çok duydum o yüzden işi hemen bitirme biraz uğraş ki, o bilgiyi ne kadar zor edindiğini görsün.

bunlar bir sohbetten aklımda kalanların düzenli hali, 6-7 kişilik bir bilgisayar öğretmeni ekibinin sohbetinin ana fikirleri de diyebilirim.

galiba bende ahkam kestim şimdi, bu bizim doğamızda var :mrgreen:

İngilizce öğretmeni olarak, İngilizce bilmenin bilgisayar dünyasında birçok kolaylıklar sağladığını söyleyebilirim.

patari' Alıntı:
şaka bir yana; birgün sırtından indirirsin kötü sen olursun, o yüzden ya hallederizi öğrenip 5 dakikalık işi 7 dakikada yapacaksın yada, yaptığın işin ne kadar zor olduğunu göstereceksin, 3 satır birşey öğrenen senin başına senden iyi bilgisayarcı olarak dikilir bu herşeyde böyledir, bir otobüs seyahatinde ilk bilgisayarcı ikinci Öğretmen olduğumu söylemekten korkarım çünkü herkesin bir kuramı vardır. aynı doktora gitmeden önce hastalığımızı internette aradığımız gibi. yada bütün kanunları çok biliyormuşuz gibi ahkam kesmemiz.

ama kesin olan birşey var; kötü niyetliler olduğu kadar iyi niyetli insanlarla dolu bu dünya, ancak onlar bir çuvalın içine girdiği için genelleme yapıyoruz, sana değer verenleri iki elin kanda da olsa üzme, iyi niyetli olmak iyidir, bazen kendine sırtımda semer mi var diye düşünürken bulacaksın, belki bazı müdürler için biraz zaman alır ama herkes sonunda anlar, sonra çalıştığın okuldan tayinin çıkınca okulda vedalaştıktan sonra hepsinin tekrar terminale geldiğini göreceksin. benim anlamadığım birşey aynı gemide olup birbirini denize atmaya çalışan bir camiayız, ve yükümüz ne kadar çok olursa olsun ilk hedefte biz varız galiba. iki tuşa basamayan adamın işini 1 dakika da yapınca bu kadar kolay demek dediğini duyacaksın. ben çok duydum o yüzden işi hemen bitirme biraz uğraş ki, o bilgiyi ne kadar zor edindiğini görsün.

bunlar bir sohbetten aklımda kalanların düzenli hali, 6-7 kişilik bir bilgisayar öğretmeni ekibinin sohbetinin ana fikirleri de diyebilirim.

galiba bende ahkam kestim şimdi, bu bizim doğamızda var :mrgreen:

:+1:

iyi öğretmen olmak için bence;
önce iyi insan olacaksın,
sonra öğretmenlik mesleğinin iletişim olduğuna inanırım, iletişimin güçlü olacak.

Nadir SERT' Alıntı:
ağzınla kuş tutacaksın
:puhaha: :puhaha: Tuttum bunu hocam yalnız bana öyle geliyorki sıradan bir kuşu ağızla tutmakta işe yaramaz. Zümrüt-ü Anka filan tutmak lazım :p

Re: Ynt: İYİ BİR BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ OLMAK !

Sallama
Marjinal ol
Radikal ol
Takma
Azarla
Bildiğini oku
Yalvart
Peşinden koştur
Geciktir
Ve sonunda Yap. Oh.

İyi bir bilgisayarcı olmak,
İyi bir öğretmen olmak,
İyi bir müdür olmak,
İyi bir hemşire olmak,
İyi bir polis olmak,
İyi bir avukat olmak,
İyi bir vekil olmak,
İyi bir fırıncı olmak,
İyi bir çöpçü olmak,
İyi bir esnaf olmak,
............................... olmak,
mesleğini sevmekten geçer.

İyi bir bilgisayarcı olmak mesleğini sevmekten ve iyi bir bilgisayar öğrencisi olmaktan geçer.30 yaşımda java öğrenmeye başladım.Zevkı alıyorum çalışırken dinleniyorum.Birilerinin iyi bilgisayar öğretmeni olduğunu düşünmesini istiyorsan.Teknik servis konusunda çok iyi olacaksın.Bir problem olduğunda sorunun ne olduğunu kısa sürede anlamaya çalış ne yapılacağını söyle ama bilgisayar sahibi oradayken yapma.Ukalanın tekine denk gelince insanın cinleri tepesine çıkıyor.Ben şahsi işlerde dahil ilgileniyorum.mesela
Bir arkadaş dizüstü bilgisayarını getirdi
Ben: harddiski bozuk değişmesi lazım yenisini alırsan ben değiştireyim dedim.
Arkadaş:Neyse ben birde .... bilgisayara göstereyim
Ben: Tabi olur
aradan 2 gün geçer
Arkadaş:.... bilgisayara gösterdim Harddiski bozukmuş.Harddiskler ne kadar?
Ben: Sana 500 lük yeter oda 130 lira civarında
Arkadaş:....... bilgisayar 200 lira istedi oda 500 lük takacakmış.Alsak ta sen taksan olur mu?
Ben: :verymad: ..............
Buradan dersini sen çıkart.Ben bakamam yapamam diyemiyorum.
Birilerinin gözünde bilgisayar öğretmenliğin teknik servis bilginle alakalı.Adamın derdini çözdüysen iyi bilgisayar öğretmenisin çözemediysen tırt...

ders her zaman benim için 2.planda. çocukların ufkunu açabilmek için yeri gelir ders bile anlatmam. iyi öğretmen salt dersin içine gömülen ve aktaran olmaktan ziyade tüm yönleriyle hayatı ve çevresini tanıma yolunda öğrenciye kılavuzluk eden kimsedir.

bence iyi bi bilgisayar öğretmeni olma kötü bir bilgisayar öğretmeni ol. ne kadar kötü bi bilgisayar öğretmeni olursan o kadar başın az ağrır :wink:

Re: Ynt: İYİ BİR BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ OLMAK !

oguz-han' Alıntı:
Sallama
Marjinal ol
Radikal ol
Takma
Azarla
Bildiğini oku
Yalvart
Peşinden koştur
Geciktir
Ve sonunda Yap. Oh.

Hocam pardon ama "Geciktir", "Yalvart", "Azarla","Sonunda yap", "Oh"...
Başlık neydi yaw:)

Bence iyi falan olma kimsenin teknik servisliğini, asistanlığını... yapma.İnsanlara yaranamazsın.
Öğrencilerin için yapabidiğin herşeyi yap çocuklar masumdur

Aldığın maaşın hakkını ver rahat uyursun,
kimseye hakkından fazlasını verme deli olursun...(delirtirler)

Geri