iyi bir yazılımcı için?

Kodla Büyü

btogretmeni34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
6.sınıftaki öğrencilrin iyi birer yazılımcı olması için gereken adımlar sizce nedir? hangi alanlarda yönlendirilmeleri gerekir? artık 2 saat dersimiz var. bunu officele heba etmek yerine ne yapabiliriz. sctach basit, small basic basit, unreal engine gibi uygulamalar ileri seviye. peki ne yapmak gerek
python veya java uygundegil. önerisi olan var mı?

eğer mümkünse javascript ve unity3d öğretin kod yazmayı ve oyun yapım motorunu kullanmayı öğrensinler.Benim de bir sorum var hizmetiçi seçeceğim şu nasıl birşey?
"Eğitimde Bilişim Teknolojilerinin Kullanımı Kursu 1. Kademe (Eğitsel Web ve Tablet Uygulamaları )"

code.org sitesi yardımcı olacaktır hocam. Algoritma olur, strach olur, mobil için processing olur. olur da olur hocam yeter ki eğitim ortamı müsait olsun

hocam meslek lisesindeyim ve programlama temelleri dersine giriyorum. matematik, muhakeme, biraz da ingilizce istiyor bu alan bildiğiniz gibi. o yüzden şahsi kanaatim o yaş grubu için önemli olan programlama dili öğrenmeleri değil bu muhakeme, akıl yürütme, problemi anlama, probleme bilgisayar kullanarak çözüm getirebilme, temel programlama yapıları, temel ingilizce bilişim kavramlarının karşılıkları vb konularda farkındalıklar kazanmaları. zaten ilgisi olanlar ileride bu branşa yönelirler. yani siz ağızlarına balı çalın biraz tadını alsınlar yeter :) small basic de bence gayet uygundur. small basicte sadece turtle bile muhteşem birşeydir. 6. sınıftaki bir öğrenci verilen herhangibir şekli turtle ile çizdirebilme noktasına gelmişse o öğrencinin geleceği bilişimdedir ülkenin ona ihtiyacı vardır derhal ailesiyle iletişime geçilmelidir :)

btogretmeni34' Alıntı:
6.sınıftaki öğrencilrin iyi birer yazılımcı olması için gereken adımlar sizce nedir? hangi alanlarda yönlendirilmeleri gerekir? artık 2 saat dersimiz var. bunu officele heba etmek yerine ne yapabiliriz. sctach basit, small basic basit, unreal engine gibi uygulamalar ileri seviye. peki ne yapmak gerek
python veya java uygundegil. önerisi olan var mı?
sctrach, smallbasic ve algoritma uygun bence, tabi bunları verirken bıktırmadan sevdirerek, sonuçta çocuk bunlar önemli olan ilgilerini çekmek ve bilişimi sevdirmek, bilgiye boğmadan en basit işlemleri yaptırmak, önemli olan nokta bu yapabildiği şeyi sever insan, o yüzden en basitini verelim ama yapsınlar.

Geri