İyi ki Bilgisayar Öğretmeniyim-mp3 Prodüksiyon

Kodla Büyü
Re: İyi ki Bilgisayar Öğretmeniyim-***** Prodüksiyon

dinlerken çok duygulandım valla,ağlayasım geldi :(

çok güzel bir şiir olmuş , çok da anlamlı... içimden bu şiire güzel bir video sunusu iyi gider diye düşündüm. ama bu sunuda kullanmak üzere bilgisayar sınıfı ve öğretmen resimlerine ihtiyacım olacak. Google görsellere bakınca şahsi resimlerin olduğunu ve bunları kullanmanın doğru olmayacağını düşündüm. Uygun gören arkadaşım olursa ve de resimlerini gönderirse yapacağım sunuda kullanabilirim.

saygılarımla

herseyi çok güsel özetlemişsin hocam. fazlası var eksiği yok türden olmus. süper!!

furkanhoca' Alıntı:
çok güzel bir şiir olmuş , çok da anlamlı... içimden bu şiire güzel bir video sunusu iyi gider diye düşündüm. ama bu sunuda kullanmak üzere bilgisayar sınıfı ve öğretmen resimlerine ihtiyacım olacak. Google görsellere bakınca şahsi resimlerin olduğunu ve bunları kullanmanın doğru olmayacağını düşündüm. Uygun gören arkadaşım olursa ve de resimlerini gönderirse yapacağım sunuda kullanabilirim.

saygılarımla

Bir hocamız edebiyat-ve-sanat-klubu-f50/iyiki-bilgisayar-ogretmeniyim-yeni-video-t52404.html

şöyle bir video hazırlamıştı ama daha güncel bir video olabilir.

fon müzik hariç her şey çok güzel..Bu fon müziği sıktı artık :)

facebookta paylaşmak için video formatını da bekliyoruz:)

süperrr.. bayıldım valla emeği geçenlere teşekkürler... :)

:cry: ağlanacak halimize gülelim de tam olsun:puhaha:

:alkis:

:alkis: :alkis:

iyiki bt öğretmeniyim, tüm olumsuzluklara rağmen.

Yeni şiirler de yazılabilir artık sanırım. 8)

bote67' Alıntı:
Yeni şiirler de yazılabilir artık sanırım. 8)

yeni şiir hazır:

etkinliklerimiz-ve-eylemlerimiz-f263/ben-yine-norm-fazlasiyim-video-t147540.html

Biliyor musunuz? Her yıl Kasım ayında binlerce Bilişim Teknolojileri Öğretmeni okullarında norm kadro fazlası oluyor. Eylül ayında derslere girmeye başlayan yada birden fazla okulda Fatih Projesi kapsamında Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen olarak görevlendirilen Bilişim Teknoloji Öğretmenlerinin huzuru, çalışma azmi, örgütsel bağlılığı yok oluyor. Norm kadro fazlası atamalarında Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri mutlaka farklı değerlendirilmelidir.

Ben Yine Norm Fazlasıyım Video
https://www.facebook.com/bilgisayarogre ... main_video

Ben Yine Norm Fazlasıyım…

15 saat ders giriver,
Eksilen norm kadroma
Bir güzellik et,
Bilgisayarcı lazım olur okulda…
Bak herkes gitmiş,
Kalmışım laboratuvarda…
Yine tozlanmışım,
Elimde tornavida…

Yine aylardan Kasım,
Ben yine norm fazlasıyım…
Her saatim, her bilgim.
Fatih Projesinedir benim!

Yine aylardan Kasım,
Ben yine norm fazlasıyım…
Her yıl aynı telaşe,
Bu bölümü okumasaydım keşke…

Söz: Hakan YANDIM
Seslendiren: Turhan MERAM

2000 li yıllarda neredeyse TIP Fakültesi ile aynı puana sahip olan BÖTE bölümü mezunu Bilişim Teknolojileri öğretmenleri büyük hayallerle okudukları bölümün şimdi sancısını yaşıyorlar. O yıllarda atama sorunu da yaşamayan Bilişim Teknolojileri mezunları şimdi atanmak için 85 puana yakın puan almalılar. Aslında bir atanamayan pişman, bir de atanan. Atandıktan sonra 6 ay sonra okullarında norm fazlası olan Bilişim Teknolojileri öğretmenleri başka bir okula geçmek zorunda kalıyorlar. Eğer kendileri tayin istemezlerse il içerisinde bazen başka bir ilçeye bile zorla tayinleri çıkabiliyor. Düşünsenize KPSS den puan alıp istediğiniz bir yere atanıyorsunuz yâda iller arası yer değiştirme ile istediğiniz okula atanıyorsunuz ve MEB size 6 ay sonra o okulda norm fazlası ilan ediyor ve sizi tayine zorluyor. Gittiğiniz okulda da yine norm fazlası olacağınızı bile bile tayine zorlanıyorsunuz. Normal şartlarda okullardaki ders sayısı yetersizliği nedeni ile maaş karşılığı doldurmak için 3 okula giden Bilişim Teknolojileri öğretmeni bile var. FATİH projesine büyük umut bağlayan Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin sorunları bu projeye rağmen çözülmedi. Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen adı altında FATİH projesi uygulanan okullara görevlendirme yapılıyor ama Bilişim Teknolojileri öğretmenleri bulundukları okulda sürekli norm fazlası olarak tayine zorlanıyorlar. Etrafınızda bildiğiniz tanıdığınız Bilişim Teknolojileri öğretmeni varsa bu yazılanlar sizin için oldukça anlamlı gelecektir. Umarız bu yazılanlar yetkililer tarafından da anlaşılarak karşılanır ve bir çözüm yolu aranır. Bu konuda büyüklerimizi empati yapmaya davet ediyoruz. Sizin de 6 ayda bir, senede bir görev yeriniz değişse mutlu olur musunuz? Haftanın her günü başka bir kurumda çalışmak sizde de aidiyet sıkıntısı yaratmaz mı? Bu konuda yapılması gereken FATİH projesi uygulanan yâda Bilişim Teknolojileri sınıfı bulunan tüm ortaokullara Bilişim Teknolojileri normu açılmalıdır. Ders sayısına bağlı olarak hesaplanan Bilişim Teknolojileri normu her zaman öğretmenleri mağdur edecektir. Bilişim Teknolojileri bulundukları okulda derse girmenin yanı sıra diğer öğretmenlere, öğrencilere ve okul yönetimine rehberlik etmektedirler ve FATİH projesinin olmazsa olmazı bu sürecin takipçisi olacak olan Bilişim Teknolojileri öğretmenleridir. İller yine norm fazlası atamalarına başladı ve Bilişim Teknolojileri yine istemeyerek de olsa başka okullara hatta başka ilçelere gönderilmeye başlandı. Bu konuda MEB yetkililerden çözüm bekliyoruz. Her okula bir Bilişim Teknolojileri öğretmeni normu olmalı tıpkı müdür, müdür yardımcısı gibi sabit bir norm kadro istiyoruz. Bizler MEB için hizmet etmek istiyoruz ama içinde bulunduğumuz durum inanın çok sıkıntılı. FATİH projesi için bizlerde elimizin taşın altına koymaya hazırız. Yeter ki gerekli imkânlar sağlansın. Bilişim Teknolojileri öğretmenlerini o okuldan o okula göndermekle bu sorun çözülmez.

Değerli büyüklerimiz lütfen kendinizi bir an olsun bizim yerimize koyun ve bu soruna çok da zor olmayan bir çözüm getirin. Daha fazla mobbing yaşamak istemiyoruz.

Saygılarımızla…
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri

Geri