[İZLE ] Yeni müfredat açıklanıyor(Metin Eklendi)

Kodla Büyü
Eğitimin içine eden kafadan Bilişim dersini tüm kademelere zorunlu yapmayı beklemek....De gidin işinize

Bilişim teknolojileri ile ilgili ne gibi bir değişiklik oldu. tam anlayamadım. Anlayan bir arkadaş kısa ve öz yazabilir mi?

Görüş belirtecek arkadaşlar, lütfen kitap konusunu belirtmeyi unutmayın. Kitabımız olmadığı için dersin işlenişi konusunda kesinlikle bir birlik yok ve bu da dersimizin verimini düşürüyor. Kitap olduktan sonra zaten yine isteyen farklı kaynaklardan yararlanabilir.
İçerik kısmında yine yuvarlak cümleler kullanılmış. "Yapılabilir, işlenebilir vs" gibi. Bunlar da yine ders kitabı olmadığı durumlarda havada kalan ifadeler. Özellikle laboratuvarı olmayan okullardaki arkadaşların bu konuda zorlandığını düşünüyorum.

Ders saatlerinde bir artış bulunuyor. 5, 7 ve 8'de 2şer saat, 6'larda 3'er saat olarak bilişim dersi var taslakta.

5 ve 6 da zorunlu diğerleri seçmeli. Serbest etkinlik ilkokullarda sınıf öğretmenlerinin isteğine bırakılmıştır. İsteyen öğretmen beden eğitimi isteyen öğretmen eksik konuları kapatır. Bunlara ek olarak bilişim de eklenmiş. Branş öğretmeninin gireceği bir ders değil. Kaldırılacak diye korkmuştum ama çok şükür kaldırılmamış. En azından 6. sınıftan eminiz 3 saatlik seçmeli ders bildiğim kadarıyla yok.

İlkokul için bastırmalıyız diye düşünüyorum. En azından 3. ve 4. Sınıflara Bilişim Öğretmeni girmelidir.

:+1:
compteach06' Alıntı:
5 ve 6 da zorunlu diğerleri seçmeli. Serbest etkinlik ilkokullarda sınıf öğretmenlerinin isteğine bırakılmıştır. İsteyen öğretmen beden eğitimi isteyen öğretmen eksik konuları kapatır. Bunlara ek olarak bilişim de eklenmiş. Branş öğretmeninin gireceği bir ders değil. Kaldırılacak diye korkmuştum ama çok şükür kaldırılmamış. En azından 6. sınıftan eminiz 3 saatlik seçmeli ders bildiğim kadarıyla yok.

seneye 6larda dersimiz 3 saat mi, yoksa önümüzdeki sene gelen 5.sınıflar 6 olduğunda mı geçerli olucak??

Geri