İZMİR Norm fazlası yer değiştirme 2017 Kasım

Kodla Büyü
Arkadaşlar kurumumdan norm fazlası olan bir arkadaşım dün il milli eğitime gidip görüşmüş. Oradaki memur resen yapıyoruz ama uzak ilçeye değil, komşu ilçelere yapıyoruz demiş. Ben de geçen sene ne yapmışlar diye bakayım dedi. Sitedeki duyurular bölümünden buldum. Siz de inceleyin. Benim gördüğüm kendi isteğiyle uzak ilçeye gitmek isteyene dur dememişler, isteğini yerine getirmişler, diğer taraftan mavi renkli yazılı olan arkadaşlar ise tercih yapmamışlar veya tercihlerine yerleşememişler ve onları da bulundukları yerin komşu ilçelerine göndermişler.
http://izmir.meb.gov.tr/www/norm-fazlasi-ogretmenlerin-2-asama-yer-degistirme-sonuclari/icerik/915

Arkadaşlar geçen sene bazı branşlarda komşu ilçelerde açık norm olmasına rağmen resen atama yapmadılar. Bu konuda insiyatif tamamen onların elinde. Ve geçen sene her şey şeffaftı, norm fazlası öğretmen listeleri, hizmet puanları ve açık normlar liste halinde yayınlanıyordu.
Ben de norm fazlasıyım okulumda ders saatim 10, okulumuzda 32 Etkileşimli tahta var, Fatih altyapısı tamamlandı. Komşu ilçede açık görünen okulu aradım ders saati 6, 7 etkileşimli tahta varmış! Beni şimdi hangi mantıkla oraya gönderecekler?

Öğrendiğim kadarıyla Güzelbahçe, Narlıdere, Buca, Bornova, Karşıyaka ve Bayraklı'da norm fazlası kalmamış.
Ama tabi ne kadar doğru bilgidir bilemiyorum.

sonuç olarak ödemiş 3, çiğli 5, gaziemir 1, karabağlar 3 toplam=12
geri kalan 21 kişi var, eğer 33 sayısı doğru ise?
kesin norm fazlası olmayan ilçeler kiraz, tire, torbalı, bayındır, konak, aliağa, dikili, kemalpaşa, menderes(çünkü buralarda olsaydı ilk aşamada boş yerlere yerleşirdi)
Çoğu il klavuzda 2.aşama resen atamaları en düşün hizmet puanı ile başlanarak yapılacak demiş, bizim ilin bu konuyla ilgili açıklaması yok herhalde.

Benim liste dediğim norm fazlası öğretmen listeleri hizmet puanları ile birlikte. Herkes böte mezunu mu? İlçenizde var mı meslekçi norm fazlası?

Geçen sene her şey şeffaftı hocam bu sene hiç bir şey yayınlamadılar. Bötecilere 15 norm gözüküyor, klavuza göre tercih yapanlar yerleştikten sonra en düşük hizmet puanından başlayıp resen atama yapmaları gerekiyor....

Kesinlikle bu sene hiç şeffaf değiller haklısınız hocam. Artı yazmıştım ben böte iyim ve bana meslek liseleride dahil 29 okul açıldı. Bu kısmı aklım almadı açıkçası. Neler dönüyor kestiremiyorum.

Hocam kılavuzda kendilerini garantiye almışlar. Bölüm ve branşınıza uygun tercihlerde bulunulmalı aksi halde tercihler iptal gibi birşey yazıyor

Geri