İzmir'de norm fazlası olup resen atananlar

Kodla Büyü

makikosan

Aktif Üye
Selam arkadaşlar. Ben norm fazlası atamalarda tercih yaptım ama tercihlerim dışında resen atandım. Benim durumumda olan var mı? Yönetmelikte resen atama var artık ama yapılabilecek birşey var mı? Ne zaman yeni okullarda göreve başlanacak? Bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim. iyi çalışamalar.

Siz ilk aşamada resen atandiniz sanirim. İlk aşamada yapilmaz diye biliyorum. Ama iki aşamada da tercihte bulunmayan herkesi resen atıcaklar. Bilgi verildi dün bizlere. Dava açmaya hazırlananlar var.

Okullara kararname göndermediler, sitede de sonuçlar yok. Sendikamla görüştüm dava konusunda sonuçları yayınlasınlar ondan sonra bakalım duruma dediler. Özür grubunu kaçırmayacak bir tarihte başlamamız gerekiyor (mazereti olanlar için en azından).
Çok saçma bir tarihte atamamız yapılıyor.

İzmir ilçe içi resen yapmıştı, il genelinde yapmamıştı. Şimdi il genelinde de yapmaya karar verdi anlaşılan. Dünkü aslında bir toplantı olmayacaktı ama herkes aynı saatte gidince toplantıya dönüştü. Komisyon resen atama sonuçlarını belirlemiş bizlere de son bir seçim hakkı tanımak için bizimle görüşmek istemişler.

uurerol' Alıntı:
İzmir ilçe içi resen yapmıştı, il genelinde yapmamıştı. Şimdi il genelinde de yapmaya karar verdi anlaşılan. Dünkü aslında bir toplantı olmayacaktı ama herkes aynı saatte gidince toplantıya dönüştü. Komisyon resen atama sonuçlarını belirlemiş bizlere de son bir seçim hakkı tanımak için bizimle görüşmek istemişler.
Ben ili arıyorum bilgi vermiyorlar belli değil diyorlar. Sizin hangi okul hocam? Beni nereye gönderdiler acaba offf of:(

Arkadaşlar bir bilgi var mı. Istekli atananlar itiraz etti diye bu resenler yapılıyormuş yoksa yapılmayacaktı. Bize bizden başka kötülük yapan yok istek yaptıysan bizim suçumuz ne niye kalanları resen yapılsın diye itiraz ediliyor. resen atamalar yapılmasın resen e hayır.. İlçede çalışan bir Sürü ücretli öğretmen var bizleri kenar köşe okullara yolluyorlar. Şu an ben heyet raporluyum çalışamıyorum normum yok ama yerime çalışan ücretli öğretmen var bu nasıl iştir? arkadaşlar bizim bu duruma itiraz etmeye hakkımız yok mu mahkeme açacak olan var mı?

Ben geçen sene resen atanmıştım. Haziranda iliçi atamadan başka okula geçtim ama İzmir resen atama yapıyor maalesef:(

pardus63' Alıntı:
zilal' Alıntı:
pardus63' Alıntı:
Konya resen atamiyor ne güzel diğer illere örnek olsunlar

Artık yapacakmış ama hangi ilçedeysen o ilçe içinde olacakmış.
ilçelere yapılmayacak diye bildirilmişti benim bildiğim bi yanlışınız olmasın

ben bi arkadaştan duydum yanlışta olabilir. mesela selçukludaysan selçuklu içine... selçukludan karataya değil gibi.

bilemiyorum yine de..

Eş durumuna yetiştirmeye uğraşıyorlarmış. Yangından mal kaçırır gibi, ne olduğumu anlayamadım harıl harıl notları yetiştirmeye çalışıyorum, dönemin bitmesine 10 gün kala yapılanlara bak :eek:

Ayrıca bugün öğrendim ki bakanlığa şikayet edenler de Bilişicilermiş. Bravo yine biz yine biz

ben norm fazlası değilim ama bizim ilçede ilk atamada resen giden arkadaşım oldu. göreve başlamasını da yaptılar ildeki atamada da resen yapacakları için orada da bir arkadaşım mecbur istedi tayin mecbur öyle çıktı tayini.. galiba ilçeler resen yapınca ilde yapmış anladığım kadarıyla kim nasıl karar veriyor bilmiyorum böyle şeylere..

16 saat dersim var ve bölge normu denilen saçmalıktan dolayı norm fazlası oldum. Bir dönemdir çalışıyorum ve zorla okullarımızdan gönderileceğiz. Bu nasıl bir mantık anlayamadım. Gönderecekleri okullarda da bukadar ders olacak. Bir de bt rehber ögretmen kursu açıyor il.

Ilde resen yapılmayacaktı atamalar bitmişti. Istekli giden atananlar gitti kalanları niye resen yapmadınız diye şikayet etmiş bazı zeki arkadaşlar. Yarın bir gün gene norm fazlası olmayacağını nerden biliyorsun da ta bakanlığa kadar gidip kalanları resen yapmadılar diye şikayet ediliyorsun. Bir olup resen yapılmasın dememiz gerekirken birbirimizi şikayet ediyoruz resen yapmadılar diye pes doğrusu pes

genelde birçok yerde bulunduğu ilçede ya da il merkezinde resen yapıyor.başka ilçe ya da köye göndermiyor.geçmiş yıllarda başka ilçeye gönderilenlerin tamamı mahkemeden döndü.bu yüzdende sadece bölgesel olarak resen yapılıyor.şu anda da eş durumu sıkıştırdığından birçok yerde 3. aşamayı beklemeden 1.aşamada resen yapıldı.geçen çarşamba çorumda da aynısı oldu.

İzmir il milli eğitim 48 öğretmeni okullarinda ders yükü olmasına rağmen il genelinde resen atayarak rahatlamışlardır artık.

Ben dava açacam birinci dönemin başinda geldim ikinci donem gidiyorum. Bölge normu saçmalıgı devam ettiği sürece sürekli yer değiştiririz.

izmirde değilim ama norm olayı başlı başına saçmalık. okulumda 10 saat dersim var, açtıkları okullara baktım da köy okulları ve ders saati birinin 4 saat birinin de 6 saat.. :puhaha: :puhaha: :puhaha:

61>34' Alıntı:
izmirde değilim ama norm olayı başlı başına saçmalık. okulumda 10 saat dersim var, açtıkları okullara baktım da köy okulları ve ders saati birinin 4 saat birinin de 6 saat.. :puhaha: :puhaha: :puhaha:
Şaka gibiler gerçekten 16 saat derse giriyorum. Ikinci donemde btr gorevi de olabilir ama bölge normunu anlayamadim ben.

arya' Alıntı:
61>34' Alıntı:
Şaka gibiler gerçekten 16 saat derse giriyorum. Ikinci donemde btr gorevi de olabilir ama bölge normunu anlayamadim ben.

hocam ilçe içinde toplam BT dersini öğretmen sayısına bölüyorlar. belli bi oranın altında ders saati olan öğretmenleri salıyorlar dağlara taşlara.. ilçede 3 tane okulun tahtaları omuzumda ve eğerki resen atama ile bi yerelere postalanırsam tüm idarecilerin telefonunu engelleyeceğim, bu kadar basit.. giderim haftada 1 gün köyümde dersimi anlatır gelirim.. :wink:

Bütün iller resen ataması yapacak mı? Şuan norm fazlasıyım ama şube müdürü herhangi bir sıkıntı çıkmaz atama başvurusu yapmazsan demişti... Nasıl bir sistem var ki keyfi uygulamaların cirit attığı bir dönemdeyiz...

Kararname okula bugun gelmiş hemen ilişik kesin demiş milli eğitim. Yangından mal mı kaçırıyorlar?

Geri